ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Inne Tematy « COP 14 « ZIELONI politycy i polityczki akredytowani na Konferencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu
ZIELONI politycy i polityczki akredytowani na Konferencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian KlimatuMichael Cramer
Polityk niemieckiej partii Zielonych, w której pełni funkcję rzecznika partii ds. polityki komunikacyjnej. Od 2004 poseł Parlamentu Europejskiego Grupy Zielonych – Wolny Sojusz Europejski. Działa w Komisji Transportu i Turystyki (TRAN) oraz komisji Tymczasowej ds. Zmian Klimatycznych (CLIM), która przygotowuje ekspertyzy dla PE pomocne w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Nie posiada samochodu - korzysta z roweru, autobusów, pociągów i taksówek.


Radosław Gawlik
Członek Rady Krajowej Zielonych 2004 i koła wrocławskiego. Koordynator kampanii „Zieloni nie leją wody”. Aktywnie działa na rzecz ochrony Bałtyku prowadząc kampanię „Odkręcając kran, łączysz się z Bałtykiem”. Przez 12 lat zasiadał w Sejmie, w latach 1997-2000 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Współtworzył ważne dla ekologii akty prawne – w tym zapis o zrównoważonym rozwoju w Konstytucji RP.

Rebecca Harms
Polityczka niemieckiej partii Zielonych, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Wiceprzewodnicząca Grupy Zielonych – Wolny Sojusz Europejski w PE, rzeczniczka niemieckich Zielonych parlamentarzystów.
Od początku działalności występuje społecznie i politycznie przeciwko energetyce atomowej. Wspiera rozwój odnawialnych źródeł energii oraz działania sprzyjające poprawie efektywności energetycznej i skierowane przeciwko jakiejkolwiek formie odrodzenia atomowego zagrożenia. Członkini Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodnicząca Komisji Tymczasowej ds. Zmian Klimatycznych (CLIM).

Satu Hassi
Polityczka fińskiej partii Zielonych, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komitetu Ochrony Środowiska przy PE. Zasiada w Komisji Tymczasowej ds. Zmian Klimatycznych (CLIM) oraz w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) przy PE. W latach 1999-2002 była fińską Minister Środowiska i Współpracy na Rzecz Rozwoju - ustąpiła ze stanowiska po decyzji o budowie piątej w Finlandii elektrowni atomowej. Uczestniczyła w negocjacjach klimatycznych ONZ na Bali w 2007 roku.


Ewa Koś
Członkini Rady Krajowej Zielonych 2004 i współprzewodnicząca koła szczecińskiego. Prowadzi część kampanii „Zielona Gospodarka” pt. „Zielony Biznes”, poświęconej ekologicznej przedsiębiorczości, w tym szczególnie turystyce. Zaangażowana w działania na rzecz walki z biedą na kontynencie afrykańskim.

Dariusz Szwed
Ekonomista i ekolog. Jeden z dwojga przewodniczących partii Zieloni 2004. Prowadzi kampanie "Zielona gospodarka" i "Zielona energia". Autor koncepcji Polska zielonym tygrysem Europy, którą zaprezentował premierowi Donaldowi Tuskowi. Delegat Europejskiej Partii Zielonych. Współautor publikacji Zielone Miasto Nowej Generacji wydanej przez Europejską Partię Zielonych. Uczestnik międzynarodowych programów i konferencji oraz prac parlamentarnych komisji i podkomisji dot. zrównoważonego rozwoju. Konsultant w zakresie zrównoważonego rozwoju i sektora pozarządowego m.in.: Banku Światowego, Greenpeace International, Światowej Unii Ochrony Przyrody IUCN, WWF.


Ludwik Tomiałojć

Członek Rady Krajowej Zielonych 2004 i wrocławskiego koła Zielonych.
Ekolog. Współprowadzi kampanie „Jedz lepiej”, „Przyroda”, „Zielona Energia”. Na uczelniach w całej Polsce prezentuje i omawia film „Niewygodna prawda” Ala Gore’a o zmianach klimatu.
Profesor zwyczajny na Uniwersytecie Wrocławskim (ochrona przyrody i zrównoważony rozwój gospodarczy – ekorozwój). Członek Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie. Przewodniczący Komitetu Ochrony Przyrody PAN, a do roku 2003 Polskiego Komitetu Światowej Unii Ochrony Przyrody IUCN. Autor i współautor 210 publikacji, w tym 14 książek (m.in. Ptaki Polski, Ochrona przyrody i środowiska w dolinach nizinnych rzek Polski, Birds in Europe, Awifauna Polski).


Piotr Wielgus

Ekolog. Członek Zarządu Krajowego Zielonych 2004 i koła toruńsko-bydgoskiego. Współpracuje z posłami i posłankami z Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim w zakresie tworzenia w Europie sieci zrównoważonych miast e-polis. Prezes Fundacji „Pracownia Zrównoważonego Rozwoju”. Organizator konferencji, szkoleń, miejskich imprez ekologiczno-edukacyjnych i projektów społecznych.


Claude Turmes

Polityk luksemburskiej partii Zielonych, poseł do Parlamentu Europejskiego Grupy Zielonych - Wolny Sojusz Europejski. W obecnej kadencji (2004 - 2009) wiceprzewodniczący Grupy, w której odpowiada za politykę energetyczną UE. Jest architektem powstania unijnej dyrektywy sprzyjającej wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych i jednym z najważniejszych polityków, odpowiedzialnych za przyjęcie przez Unię Europejską pozycji lidera w zakresie ochrony klimatu. Członek parlamentarnej Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE).
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,397 Unikalnych wizyt