ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Zieloni 2004 w mediach « Zieloni atakują marszałka za elektrownię atomową
WNP.pl
18.11.2008

Zieloni atakują marszałka za elektrownię atomową


Zieloni zarzucają marszałkowi województwa pomorskiego Janowi Kozłowskiemu brak konkretów i słabe przygotowanie do budowy elektrowni atomowej. Beata Maciejewska z zarządu krajowego partii Zieloni 2004 wysłała do marszałka list. Postawiła w nim kilkanaście pytań związanych z inwestycją.

Jak pisze "Polska Dziennik Bałtycki" list Zielonych jest reakcją na list marszałka do premiera, w którym marszałek prosi o poparcie dla budowy elektrowni atomowej na Pomorzu. Pytania Zielonych były bardzo szczegółowe. Chcieli się dowiedzieć m.in.: kto zapłaci za budowę elektrowni, skąd będzie pochodziło paliwo jądrowe i jakie są propozycje dotyczące składowania odpadów jądrowych, jakie są koszty ich składowania?

Kilka pytań dotyczyło zapotrzebowania na energię na Pomorzu i działań, jakie podjął Urząd Marszałkowski, by ograniczyć marnotrawienie energii w jednostkach mu podległych. Maciejewska odpowiedziami marszałka jest nieusatysfakcjonowana, według niej są niekonkretne. Marszałek odpiera zarzuty i twierdzi, że na pewne pytania jest jeszcze za wcześnie. - Czekamy na decyzję rządu - tłumaczy marszałek.

Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku rząd powinien podjąć decyzję o budowie elektrowni atomowej. Mówi się nawet o dwóch. Na jej wybudowanie potrzeba ok. 15 lat, od decyzji o budowie do pierwszego rozruchu. To właśnie czas na badania oraz akcję informacyjną wśród społeczeństwa.

- Jednak jak na razie nic się nie dzieje - twierdzi Maciejewska. - Teraz jest właśnie czas, aby zasiąść do stołu. Jak informuje "Polska Dziennik Bałtycki" marszałek zasiada, ale nie z Zielonymi. Już w czwartek Jan Kozłowski spotka się z przedstawicielami Instytutu Problemów Jądrowych i Instytutu Energii Jądrowej Świerk.

Źródło: http://www.wnp.pl/wiadomosci/65479.html

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,656 Unikalnych wizyt