ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka « Program gospodarczy partii Zielonych 2004
Program gospodarczy partii Zielonych 2004 opiera się na koncepcji ekologicznej i społecznej gospodarki rynkowej, czyli wdrażaniu zrównoważonego rozwoju - integracji celów społecznych, ekologicznych i gospodarczych poprzez m.in.:

  • realizację ekologicznej reformy podatkowej - ograniczania opodatkowania pracy i zwiększania opodatkowania zużycia naturalnych zasobów nieodnawialnych i energii, co w efekcie ma prowadzić do ograniczenia zużycia zasobów podczas produkcji i konsumpcji dóbr i usług (tzw. odmaterializowanie rozwoju gospodarczego) oraz powstania nowych miejsc pracy w efekcie ograniczenia kosztów zatrudniania pracowników,

  • likwidację w gospodarce szkodliwych społecznie i ekologicznie subwencji.


Zieloni 2004 wskazują także na konieczność skutecznego wdrażania zasady zanieczyszczający płaci (będącej podstawową zasadą integracji polityki ekologicznej i polityki gospodarczej) - truciciele muszą ponosić pełne koszty zanieczyszczania środowiska. Wprowadzanie eko-społecznej gospodarki rynkowej przynosi także rozwój małych i średnich przedsiębiorstw oraz nowe miejsca pracy w nowoczesnych sektorach gospodarki: energetyce odnawialnej, termorenowacji, rolnictwie ekologicznym, transporcie przyjaznym środowisku, "przemyśle" odmaterializowywania gospodarki, zarządzaniu jakością itp.

Zieloni 2004 wskazują na ogromne znaczenie wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w sferze ekonomicznej - wyrównywanie płacy za wykonywanie tej samej pracy, zwiększanie udziału kobiet w zarządzaniu firmami, adekwatne do poziomu wykształcenia itp. Zieloni 2004 są przeciwni budowaniu "rozwoju" gospodarczego na łamaniu praw człowieka i pracownika, niszczeniu środowiska czy rozwoju przemysłu zbrojeniowego i jądrowego.

W programie gospodarczym nie sposób nie odnieść się do globalizacji. Zieloni 2004 to partia alterglobalistyczna - wspólnie z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim i Europejską Partią Zielonych podejmuje działania na rzecz globalnego zrównoważonego rozwoju: poprawy jakości życia i stanu środowiska także w krajach biedniejszych, sprawiedliwego handlu światowego (jako alternatywy dla koncepcji neokonserwatystów tzw. "wolnego" handlu), zwiększenia znaczenia pomocy rozwojowej będącej alternatywą dla unilateralizmu i militaryzmu.

Kampania "Zielona gospodarka"
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,249 Unikalnych wizyt