ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartek Lech « "Zieloni 2004" zaprezentowali program dla Warszawy

Zmniejszenie korków na ulicach, budowa ścieżek rowerowych, dostęp do urzędów przez internet, stworzenie kulturalno-rozrywkowego centrum miasta i zagospodarowanie brzegów Wisły - to program komitetu wyborczego "Zieloni 2004" dla Warszawy.

Wśród kandydatów "Zielonych 2004" do Rady Warszawy znaleźli się m.in. dziennikarz muzyczny, redaktor naczelny stołecznego miesięcznika "Laif" Robert Leszczyński, współwłaściciel zamkniętego niedawno przez stołeczne władze klubu Le Madame Krystian Legierski, publicystki - Kinga Dunin i Bożena Umińska, mistrz Polski w snowboardzie Michał Kołder oraz socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego Przemysław Sadura.

Na konferencji prasowej kandydatka "Zielonych" na stołeczną radną Hanna Gill zapowiedziała, że priorytetem jej komitetu będzie budowa nowych linii metra i obwodnicy, a także rozwój zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej z uwzględnieniem szybkiej kolei. Według Gill, stołeczne metro powinno jeździć do późnych godzin nocnych, a w weekendy nawet przez całą dobę.

"Zieloni 2004" chcą rozbudować sieć ścieżek rowerowych. W ocenie Rafała Muszczynko, do tej pory ścieżki były wytyczane z myślą o rekreacji weekendowej. Tymczasem np. w Berlinie - jak mówił - co dziesiąta podróż w mieście odbywa się na rowerze. "Możemy sobie wyobrazić, o ile by się zmniejszyły korki w Warszawie, gdyby nagle zniknął z ulicy co dziesiąty samochód" - mówił.

"Zieloni" chcieliby tworzyć przyjazne dla obywateli urzędy miejskie. Ich zdaniem, możliwość załatwienia sprawy urzędowej przez internet spowoduje, że warszawiacy nie będą musieli tracić czasu na dojazd do urzędów i czekanie w kolejkach, nie będą też musieli zwalniać się z pracy, by cokolwiek załatwić.

"Warszawa nie jest miastem, tylko konglomeratem mniejszych miejscowości (...) Nie ma żadnej wspólnej idei, która spajałaby mieszkańców Warszawy, nie ma czegoś takiego jak +warszawskość+" - mówił zaś Robert Leszczyński. Według niego, w stolicy powinien powstać rodzaj kulturalno-rozrywkowego centrum miasta, gdzie mieściłyby się kluby, galerie sztuki i teatry.

"Zieloni 2004" obiecują także zagospodarowanie nadbrzeży Wisły (np. stworzenie miejskich plaż) oraz uruchomienie zamkniętej niedawno dla sportów zimowych Górki Szczęśliwickiej na warszawskiej Ochocie.program warszawskich Zielonych na: www.warszawa.zieloni2004.pl

Kategorie: Bartek Lech ·
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,406 Unikalnych wizyt