ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Grzegorz Basiak « O co chodzi ZielonymPRZYJAZNA CZŁOWIEKOWI I ŚRODOWISKU ZRÓWNOWAŻONA GOSPODARKA.System gospodarczy powinien uwzględniać dobro publiczne. Polityka ekonomiczna musi brać pod uwagę zarówno społeczeństwo, środowisko naturalne jak i gospodarkę. Zieloni 2004 kładą nacisk na inwestowanie w trwałe, lokalne miejsca pracy, wspieranie spółdzielni socjalnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

NOWOCZESNA EDUKACJA.Dzieci są naszą przyszłością, dbajmy o nie i inwestujmy w ich rozwój, bo one kiedyś będą dbać o nas. Wykształcone społeczeństwo to najlepszy sposób na walkę z wykluczeniem społecznym i berobociem w przyszłości. Zieloni 2004 opowiadają się za partnerską i obywatelsą edukację pozbawioną stereotypów i uprzedzeń.

PRZEŁAMYWANIE BEZROBOCIA.Każdy człowiek ma prawo do pracy i do odpowiedniego, godnego  wynagrodzenia za tę pracę. Zieloni 2004 uważają, że bezrobocie, zwłaszcza długotrwałe i wielokrotne, jest na tyle społecznie kosztowne, że bardziej opłacalne jest walczenie z nim poprzez dotowane przez państwo miejsca pracy. Urzędy Pracy powinny stać się przyjazne, odejść od rutyny, przestać pełnić rolę bezdusznych tablic ogłoszeń.

ZIELONA ENERGIA.Najtańszą energią jest energia nie wyprodukowana. Zieloni 2004 popierają tworzenie małych, tanich elektrowni opierających się o odnawialne źródła energii. Mówimy stop energii jądrowej! Najważniejsza jest oszczędność energii i promowanie rozwiązań energooszczędnych.

ZIELONY TRANSPORT.Priorytetem polityki transportowej państwa powinna być komunikacja zbiorowa. Zamiast płatnych autostrad należy zaiwestować w darmowe drogi ekspresowe. Konieczna jest gruntowna przebudowa istniejącej sieci drogowej. Opowiadamy się za przerzuceniem tranzytowego transportu drogowego na koleje ("TIRy na tory"!). Zieloni 2004 uważają, że rower jest idealnym środkiem transportu.

OCHRONA ŚRODOWISKA.Czysta woda powinna lecieć z kranu! Czyste powietrze i bezpieczna żywność to priorytety Zielonych na całym świecie. Zieloni 2004 opowiadają się ze polityczną ochroną postulatów ekologicznych, dotyczą one każdej i każdego z nas!

WOLNOŚĆ TWORZENIA, MYŚLENIA, DZIAŁANIA.Wolność i demokracja to podstawy dobrej polityki. Nie zgadzamy się na to, by demokracja stała się zakładniczką krzykliwych i agresywnych grup, które nie wiedzą, czym jest prawo, choć noszą to hasło na sztandarach. Zieloni 2004 podkreślają wagę demokratycznych procedur we wszystkich działaniach publicznych.

RÓWNY STATUS KOBIET I MĘŻCZYZN.Opowiadamy się za parterskim udziałem obydwojga rodziców w wychowywaniu dzieci. Popieramy wszelkie działania na rzecz współdziałania kobiet i mężczyzn w sferze publicznej. Zieloni 2004 promują tezę: demokracja bez kobiet to pół demokracji!

POSZANOWANIE PRAW MNIEJSZOŚCI.Każda i każdy z nas przynależy do jakiejś grupy mniejszościowej, a demokracja polega między innymi na respektowaniu i ochronie praw mniejszości. Zieloni 2004 przeciwstawiają się dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, narodowość, wyznawaną religię czy poglądy polityczne.

KULTURA I SZTUKA.Finanse przeznaczane na kulturę, naukę i sztukę nie są dla państwa kosztem tylko inwestycją. Od artystów wymagamy talentu a nie przedsiębiorczości! Zieloni 2004 protestują przeciwko cenzurze kultury i sztuki!

NOWOCZESNE MIASTA - PRZESTRZEŃ DLA SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO.Polskie miasta są brzydkie i zaniedbane! Należy je uczynić przyjaznymi, otwartymi na potrzeby obywateli, kulturę i sztukę! Zieloni 2004, uznając zasadę zrównoważonego rozwoju, poszanowanie historii regionu i lokalnego ekosystemu, będą dążyli do kształtowania przyjaznej dla ludzi socjoprzestrzeni miejskiej.  

Kategorie: Grzegorz Basiak ·
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,257 Unikalnych wizyt