Akcesoria w naszej łazience

Jak doskonale pamiętamy, jeszcze kilkanaście lat temu łazienka była pomieszczeniem, w którym załatwiało się szybko swoje pilne potrzeby, aby wrócić jak najszybciej do salonu czy kuchni. To właśnie w salonie, w kuchni czy w sypialni spędzało się najwięcej czasu, i właśnie o te pomieszczenia dbało się najbardziej. Design łazienki lub toalety pozostawał kwestią drugorzędną, a niejednokrotnie w ogóle nie przywiązywało się do tego żadnej uwagi.

Na szczęście obecnie wszystko się zmieniło. Akcesoria łazienkowe czy akcesoria do toalety są tak różnorodne i tak ładne, że stały się bardzo ważnym elementem w wystroju każdego mieszkania. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas odnawiania naszej łazienki oraz podczas urządzania jej na nowo? Oto kilka prostych i łatwych podpowiedzi, dzięki którym nasza łazienka i WC będą zachwycać zarówno nas samych, jak i odwiedzających nas gości.

Po pierwsze- płytki. Glazura i terakota są podstawą w pomieszczeniach tego typu. Musimy zdecydować się nie tylko na dobre jakościowo, wytrzymałe płytki, ale także na ponadczasowe wzory i kolory, aby wnętrze naszej łazienki nie było starodawne za jakieś dwa lata. Obecnie najmodniejsza jest biel i szarości, w związku z ogromną popularnością stylu skandynawskiego. Warto także dopełnić te kolory drewnem i tu można poszaleć wybierając drewniane akcesoria WC do łazienki. Płytki oczywiście mogą być w dowolnym kolorze, ale warto postawić na jednolitość- elegancka i gustowna czerń, czy delikatny i odbijający światło blady róż będą idealnie współgrać z dodatkami, jakie wybierzemy.

Po drugie- armatura. Wykończenie łazienki możliwe jest obecnie w każdym wymarzonym przez nas kolorze. Już nie tylko srebro rządzi w łazience i w toalecie. Złoto żółte, złoto różowe czy mosiądz są bardzo gustowne i na pewno zbiorą mnóstwo komplementów.

Akcesoria łazienkowe dobrane do koloru armatury pokażą nasz dobry gust i znajomość trendów na rynku. Warto więc szukać takich dodatków zarówno w marketach budowlanych, jak i w sklepach internetowych, w których niejednokrotnie znacznie taniej kupimy piękne i niespotykane elementy. W tym miejscu podpowiadamy aby szczególnie zwrócić uwagę na dwie markami akcesoriów toaletowych a konkretnie markę Tiger (https://strefalazienek.pl/481-tiger-akcesoria) oraz Stella (https://strefalazienek.pl/622-stella), które cechują się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Czy warto mieć jeszcze w toalecie szczotkę sedesową? Wielu starszych ludzi nie wyobraża sobie łazienki bez tego dodatku, jednak warto pamiętać, że szczotka sedesowa jest siedliskiem nieskończonej ilości bakterii, a jeśli mamy w domu zwierzęta lub małe dzieci, to możemy być pewni, że bakterie te będą roznoszone po całym mieszkaniu. Z drugiej jednak strony obecnie możemy kupić bardzo eleganckie i nowoczesne szczotki do WC, które swoim designem bardziej przypominają dzieło sztuki, więc warto przemyśleć tę kwestię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here