ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa - RSS

Zielona Europa

Na tej stronie znajdziesz wszystkie nasze stanowiska, w ktorych odnosimy sie do unijnych instytucji, prawa, finansow oraz kwsetii europejskich w szerszym, kontynentalnym znaczeniu

Kontakty

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Beata Maciejewska
e-mail
strona www

Bartek Lech
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty

  • 9 maja Dzień Europy

Ważne linkiIdea solidarnej Europy to w moim odczuciu szansa na wyjście poza jałowy spór, czy ma być "więcej" czy "mniej" Europy. Musimy sobie przede wszystkim powiedzieć, jaka ta Europa ma być - Adam Ostolski w rozmowie z Magdą Dropek.


Walcząc z wiatrakami, powinien Pan powiedzieć tym Polakom 
„walczę z miejscami pracy, w których moglibyście znaleźć zatrudnienie" 
– piszą liderzy Partii Zielonych do Jarosława Kaczyńskiego.


Zieloni jednak nie chcą się sprzymierzyć ani z SLD, ani z Europą Plus. Agnieszka Grzybek, liderka Zielonych, przekonuje, że Sojusz podczas swoich rządów sprzeniewierzył się lewicowym postulatom. – Zlikwidował fundusz alimentacyjny, obciął pieniądze na bary mleczne, wprowadził eksmisje na bruk – wylicza. – A Europa Plus–Twój Ruch to w ogóle nie jest formacja lewicowa, tylko koalicja ugrupowań o bardzo różnych poglądach, z którymi nam nie jest po drodze.


Do jutra trwają internetowe prawybory kandydata lub kandydatki Zielonych na szefa lub szefową Komisji Europejskiej. Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych, wyjaśnia dlaczego Zieloni wyłaniają w powszechnym internetowym głosowaniu kandydatów i kandydatki Zielonych na stanowisko przewodniczącego lub przewodniczącej Komisji Europejskiej.


Trzeba tysiąca podpisów, żeby miasto przeprowadziło konsultacje społeczne o przyszłości pl. Powstańców Warszawy. Czy przestanie być "parkingowiskiem"? - Do zbierania podpisów włączyły się Fundacja Bęc Zmiana, Bar Prasowy, pielęgniarki z Grochowa. Przypuszczam, że do końca grudnia powinniśmy mieć poparcie tysiąca osób - twierdzi Marek Matczak, współprzewodniczący Koła Warszawskiego Zielonych.


- Długie konsultacje w tej sprawie spowodowały, że projekt nie trafił w terminie do biura rady miasta - tłumaczy radna Zielonych Beata Kubica i dodaje, że liczyła na to, iż projekt uchwały zostanie jednak wprowadzony do porządku obrad w trybie głosowania. - Pozostali radni zapowiedzieli jednak, że tej procedury nie poprą - mówi Kubica.


Marcin Pliszczyński z Partii Zieloni na akcji 1 z 30. "Wszyscy jesteśmy członkami tej załogi" - to hasło akcji solidarnościowej z 30-osobową załogą statku "Arctic Sunrise" zatrzymaną w Rosji. Od 6.34 minuty


Na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.


Agnieszka Grzybek w TOK FM o tym, czy bary mleczne są nam jeszcze potrzebne?


Europarlamentarzystki z Wielkiej Brytanii i Niemiec, wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, działacze ruchów społecznych, eksperci i ekspertki oraz liderki i liderzy związkowi wzięli udział w pierwszym Kongresie Europa Społeczna. Zieloni, ruchy społeczne i związki zawodowe rozmawiały o wizji trwałego i bezpiecznego rozwoju w czasach europejskiego kryzysu.


Już jutro Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, spotykają się na Kongresie Europa Społeczna, by wspólnie debatować o przyszłości kontynentu. W dyskusji udział wezmą europosłanki i europosłowie, aktywistki i aktywiści oraz ekspertki i eksperci z dziedziny integracji europejskiej, zdrowia, edukacji oraz praw cyfrowych. Kongres jest alternatywą wobec PO-PiS-owskich personalnych rozgrywek.


W sobotę Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych będą rozmawiać o Europie dla ludzi. Tematykę Kongresu Europa Społeczna zdominują kwestie dóbr publicznych – zdrowia i edukacji – ale istotne będzie też spojrzenie na zachodzące w Unii Europejskiej procesy integracji i zaciskania pasa oraz na kwestie naszych praw w coraz bardziej scyfryzowanym, zinformatyzowanym i zinternetyzowanym świecie. - pisze Bartłomiej Kozek, publicysta "Zielonych Wiadomości".


- Chcemy zastanowić się nad tym, jak może wyglądać solidarność oparta nie tylko na sprzeciwie czy oburzeniu, lecz przede wszystkim na pewnej wizji wspólnego dobra zarówno na poziomie lokalnym, krajowymi, jak i europejskim - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


Oto bowiem samodzielny start do Europarlamentu zapowiedziało jedno z bardziej liczących się pozaparlamentarnych ugrupowań lewicy czyli partia Zielonych, która również deklaruje chęć zjednoczenia pod swoimi sztandarami innych środowisk lewicowych. Formacja ta tym odróżnia się od SLD i Ruchu Palikota, że poza charakterystycznym dla lewicy obsesyjnym szukaniem faszyzmu we wszystkim co się rusza, podejmuje też czasem sensowne inicjatywy takie jak jeden z pierwszych protestów przeciwko fetowaniu w Sejmie byłego komunistycznego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego, którego inicjatorem był polityk Zielonych Bogumił Kolmasiak. W jednym z tekstów na swoim blogu Kolmasiak napisał zresztą jakiś czas temu: Dziś można postawić poważne pytanie, czy gdyby nie pieniądze i majątek, SLD byłoby w stanie przekraczać próg wyborczy? Po czym wyliczył długą listę powodów, dla których jego środowisku jest nie po drodze z partią Leszka Millera."


Zieloni zapowiedzieli samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zapraszając jednocześnie do tworzenia wspólnych list wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest wizja Europy otwartej i solidarnej, nieprzerzucającej kosztów kryzysu na społeczeństwa.
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,046 Unikalnych wizyt