ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zdrowie - RSS

Kampania partii Zielonych 2004 mająca na celu promocję zdrowia i jego ochrony, profilaktyki zdrowotnej, powszechnej dostępności usług zdrowotnych.

Poland's Green Party health campaign. Uchwała programowa: Zdrowie dla wszystkich. Priorytety Zielonych w polityce zdrowotnej

Kampanię prowadzą:

Bartłomiej Kozek
napisz mail
strona www

Adam Ostolski
napisz mail
strona www

Ważne adresy:


ZDROWIE DLA WSZYSTKICH
Ale zasilanie krajowej gospodarki dzięki wydobyciu gazu łupkowego będzie możliwe najwcześniej za 5 - 7 lat. O ile w ogóle. Jak przekonuje Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii "Zieloni", ci, którzy wierzą w to, że dzięki wydobyciu gazu łupkowego staniemy się drugim Eldorado i gazową potęgą na skalę światową, padli ofiarą manipulacji ze strony rządzących. - Opublikowany na początku tego roku raport NIK, dotyczący poszukiwania, wydobywania i zagospodarowania gazu łupkowego, jasno wskazuje, że Eldorado tu nie będzie - przyznaje ekspertka. - Rozmawialiśmy także z polskimi geologami, których zdaniem złoża tego surowca w Polsce mocno przeszacowano.


- Opowiadamy się za rolnictwem tradycyjnym i zdrową żywnością.. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej różnice, między rolnictwem polskim a rolnictwem w krajach Europy Zachodniej coraz bardziej się zacierają, ale nie zawsze na korzyść. - Tradycyjne rolnictwo traci na znaczeniu, a zyskuje produkcja w potężnych manufakturach - ocenia Dorota Metera z partii Zieloni.


Działacze walczący o czyste powietrze wierzą, że politycy z sejmiku małopolskiego jednak uchwalą zakaz palenia węglem w Krakowie. A ich marsz ma się do tego przyczynić. – Jeśli jednak poprą projekt uchwały w takiej formie, jak proponuje to zarząd, wezmą na siebie odpowiedzialność za życie i zdrowie krakowian. Kondukt żałobny ma im o tym przypomnieć – mówi Małgorzata Małochleb z Partii Zieloni i Polskiej Zielonej Sieci.


- Wygląda na to, że skoro poziom pyłu jest wysoki już w październiku, to zima będzie dla opolan czasem niebezpiecznym dla zdrowia. Każdy z nas powinien zatem stosować środki indywidualnej ochrony, całkiem poważnie mówię o maseczkach, kominiarkach itp. oraz niewychodzeniu z domu w dniach smogowych - przekonuje dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Pomysł zakazu ogrzewania mieszkań i domów węglem jest dobry. Mówi się o węglu jako o najtańszym paliwie, kompletnie nie uwzględniając ubocznych kosztów jego używania, na przykład negatywnych skutków dla zdrowia- mówi Radosław Gawlik z Partii Zieloni.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni, w TOK FM o feminiźmie, sytuacji kobiet i Zielonych.


W sobotę Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych będą rozmawiać o Europie dla ludzi. Tematykę Kongresu Europa Społeczna zdominują kwestie dóbr publicznych – zdrowia i edukacji – ale istotne będzie też spojrzenie na zachodzące w Unii Europejskiej procesy integracji i zaciskania pasa oraz na kwestie naszych praw w coraz bardziej scyfryzowanym, zinformatyzowanym i zinternetyzowanym świecie. - pisze Bartłomiej Kozek, publicysta "Zielonych Wiadomości".


- Chcemy zastanowić się nad tym, jak może wyglądać solidarność oparta nie tylko na sprzeciwie czy oburzeniu, lecz przede wszystkim na pewnej wizji wspólnego dobra zarówno na poziomie lokalnym, krajowymi, jak i europejskim - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


Warszawscy Zieloni sprzeciwiają się planom przekształcenia Szpitala Grochowskiego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Apelujemy do radnych m.st. Warszawy o to, aby na czwartkowej sesji zagłosowali przeciwko uchwale w tej sprawie.


Zmiany w prawie pracy są związane z ideologią, że największym atutem Polaków jest tania praca - uważa socjolog i filozof Adam Ostolski. - Pogarszanie pozycji pracownika to najprostszy sposób na to, żeby można było mu mniej płacić - dodaje.


Sprawa protestu przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na antenie Telewizji Polskiej S.A. we Wrocławiu! Wśród gości Radosław Gawlik z Partii Zieloni


Podczas sesji sejmiku radni dyskutowali na wiele tematów, jednak największe emocje wzbudził temat dofinansowania zabiegów in vitro dla par z całego województwa, dalszy los terenów postoczniowych oraz to w jaki sposób były wydawane pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Ewa Koś z Partii Zieloni obala mity przedstawione przez przedmówcę. Twierdzi, że metoda in vitro jest uznana przez światową organizację zdrowia jako metoda leczenie bezpłodności. Pyta, czy protetyka wpisuje się w programy zdrowotne czy nie? Transplantologia w tym ujęciu też nie jest leczeniem. Ci, którzy występują przeciwko, to fundamentaliści XXI wieku, którzy postępują szczególnie instrumentalnie do kobiet przy głoszeniu haseł religijnych. Stawia nas, Polskę, w pozycji kraju zacofanego moralnie. - Każdy ma prawo do szczęścia. To kwestia wyboru, nikt nikogo nie zmusza. Z Bogiem można dyskutować, z kościołem jest to trudne.


W dyskusji nie zabrakło argumentów ideologicznych. Przewodniczący komisji zdrowia, Andrzej Subocz z PiS tłumaczył, że in vitro nie jest zabiegiem leczniczym. Ewa Koś z Zielonych odpowiedziała przykładem. - Więc co z przeszczepami? - pytała radna Sojuszu. - Utracona część ciała czy organ już nigdy nie odrasta, więc transplantacja, implanty itd. to też nie jest szeroko pojęte leczenie.


Radni klubu SLD, w tym Ewa Koś z Partii Zieloni, apelują do samorządu wojewódzkiego o utworzenie wieloletniego programu zdrowotnego dotyczącego finansowania zabiegów in vitro z którego mogłyby skorzystać pary z całego województwa.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,246 Unikalnych wizyt