ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie wyborcze « Wybory parlamentarne 2011 - RSSLIDERZY i LIDERKI LIST
Kandydatki i kandydaci Zielonych do Sejmu RP

Chrzanów

Dariusz Szwed
Kandydat do Sejmu RP, okręg nr 12 (Kraków 1) miejsce nr 1 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Gdańsk

Beata Maciejewska
Kandydatka do Sejmu RP, okręg nr 25 (Gdańsk) miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Warszawa

Krystian Legierski Kandydat do Sejmu RP, okręg nr 19 (Warszawa I)
miejsce nr 4 na liście KW SLD
e-mail
strona www
Agnieszka Grzybek Kandydatka do Sejmu RP, okręg nr 19 (Warszawa I)
miejsce nr 6 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Chełm

Jan Szoc
Kandydat do Sejmu RP, okręg nr 7 (Chełm)
miejsce nr 24 (ostatnie) na liście KW SLD

Zieloni do Sejmu!

Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Wybory odbędą się najpóźniej 30 października b.r. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych Zapraszamy też na stronę wikipedii nt. wyborów parlamentarnych oraz na partii Zieloni 2004 na Facebooku

Małgorzata Tkacz-Janik, Przewodnicząca partii
napisz mail
strona www

Dariusz Szwed, Przewodniczący partii
napisz mail
strona www

Kontakty/contacts

Małgorzata Tkacz-Janik
Przewodnicząca partii
Szefowa kampanii Dariusza Szweda i Partii Zieloni 2004
Kontakt: 533 532 207

Anna Laszuk
Koordynatorka ds. organizacji sztabu, komunikacja wewnętrznej i zewnętrzna, współpraca z kandydatami i regionami, współpraca ze sztabem KW SLD
napisz mail
skype: anka_laszuk
tel. 507 480 139

Bogumił Kolmasiak
Koordynator ds. organizacji sztabu, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, Zielony Internet: strony internetowe kandydatów, strona partii Zieloni 2004, eventy sieciowe, aktywność w blogosferze i mediach obywatelskich
napisz mail
blog
skype: bogumil.kolmasiak
tel. 796 593 215

Jakub Grabiec
Skarbnik Zielonych, kwestie finansowe
e-mail
tel.: 501 233 917

Aleksandra Kretkowska
Biuro prasowe
e-mail

Wojciech Wilk, Zielony Internet: społeczności internetowe: Facebook, Twitter
napisz mail
strona www

Elżbieta Hołoweńko
napisz mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne adresy:– Głupio zwalać winę za porażkę na kogoś innego, ale z pewnością Sojusz szereg razy strzelił sobie w stopę, a przy okazji oberwaliśmy również my – komentuje Adam Ostolski, członek „Zielonych 2004” i publicysta „Krytyki Politycznej”. – Wycięcie z list postaci o mocnych lewicowych poglądach, takich jak Wanda Nowicka i Robert Biedroń, było sygnałem, że Napieralskiemu nie zależy na rzeczywistych zmianach.


Wierzę, że SLD zacznie w końcu zauważać pewne rzeczy, będzie bardziej odważne i otwarcie zacznie mówić o sprawach typowo lewicowych. Obawiam się, że Sojusz nie nadąża za trendami europejskiej lewicy. To, co było aktualne w latach dziewięćdziesiątych, niekoniecznie musi przystawać do dzisiejszych czasów. Czy Sojusz to widzi? Moim zdaniem ma z tym chyba problem a na pewno nie nadąża za potrzebami młodych ludzi w duchu lewicowym - mówi Krystian Legierski.


Dariusz Szwed, współprzewodniczący Zielonych 2004, powiedział: – Dla nas to początek, a nie koniec. Porażka Sojuszu oznacza, że do głosu dojdą nowi ludzie i jest szansa na zmiany.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Był rok 2005, zima, międzynarodowe spotkanie dla młodzieży z Polski, Niemiec i Austrii w Oświęcimiu. Wtedy spotkałam go pierwszy raz i do dzisiaj nie przeminęła moja fascynacja dla jego wiedzy, charyzmy, dyplomacji i konsekwencji w działaniach. Ile stereotypów miałam wtedy o Zielonych, równocześnie nic o nich nie wiedząc, on obalił wszystkie. I sprawił, że przeszłam na "zieloną stronę mocy". Dariusz Szwed - zielony polityk na listach SLD w okręgu podkrakowskim 2011. Powrócił do Oświęcimia.


Krystian Legierski zdobył już doświadczenie polityczne – od roku zasiada w Radzie Warszawy. Jest jednym z najbardziej pracowitych radnych, członkiem aż sześciu komisji. Osiem lat temu otworzył modny, szczególnie wśród mniejszości seksualnych, klub Le Madame. Jednak władzom miasta (prezydentem Warszawy był wówczas Lech Kaczyński, potem tę funkcję pełnili dwaj inni politycy związani z PiS) od początku się nie podobało, że tego typu przybytek działa w budynku komunalnym. Zaczęły się prawne przepychanki, które zakończyły się eksmisją.


Katarzyna Tobolska, psycholożka, działaczka partii Zieloni 2004, feministka. W 2010 roku współorganizowała pierwszą w Olsztynie manifę. Teraz startuje z 14. miejsca listy SLD.


Np. głos oddany na Agnieszkę Grzybek (feministka, Partia Zielonych, miejsce numer 6 na liście SLD w Warszawie), choćby ostatecznie przypadł Napieralskiemu, nie będzie stracony. (...) One obie nie są tak mydlane jak Napieralski, ani tak nieprzewidywalne jak Palikot. Ich pakiet kulturowy i pakiet społeczny są lewicowe. To chyba lepsza motywacja do głosowania, niż strach przed Jarosławem Kaczyńskim.


Przez lata konsekwentnie opowiadaliśmy się za inwestowaniem w efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii, a przeciw drogiej i przestarzałej technologii nuklearnej. Dziś są tego pierwsze owoce - zachęciliśmy SLD do podpisania wspólnej deklaracji z Greenpeace!


Monika Paca, działaczka Zielonych 2004 to na Górnym Śląsku kobieta instytucja. Dzięki niej życia nabierają opuszczone miejsca, a kultura łapie drugi oddech.


W ostatnich dniach zrobiło się głośno z powodu spotu wyborczego, na którym młoda kandydatka do sejmu z Sojuszu Lewicy Demokratycznej wykonuje striptease. Na końcu klipu pojawia się napis "Chcesz więcej? Głosuj na SLD". To czy rozebrana kandydatka na posłankę skupia na sobie uwagę mediów postanowiła sprawdzić także Beata Maciejewska, kandydatka SLD z okręgu gdańskiego.


Próba zbudowania wykładni NZŁ wokół kwestii kobiecej zakłada, że „nowe zielone łady” powstały w oparciu o wiele podobnych przesłanek do tych, które przyświecały tworzeniu się zrębów feministycznej krytyki tradycyjnej ekonomi (np. łączy je podejście egalitarne) i co wymaga mocnego podkreślenia – podążyły dalej.


Monika Paca, twórczyni galerii Szyb Wilson, działaczka Zielonych 2004 i kandydatka SLD w wyborach do Sejmu, mówi, że kobiet na listach jest mało, ponieważ wiele z nich musi dzielić obowiązki między pracę a dom. - Nie każda z nas jest w związku partnerskim, w którym obowiązki są dzielone inaczej. W efekcie to mężczyźni mają często więcej wolnego czasu, który wykorzystują np. na działalność polityczną - mówi.


Związana ze środowiskiem "Krytyki Politycznej" Agnieszka Grzybek zasiada we władzach Zielonych 2004, jest działaczką ruchów kobiecych.
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,961 Unikalnych wizyt