ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie wyborcze « Wybory parlamentarne 2005 - RSS

Program wyborczy Zielonych 2004 na wybory parlamentarne 2005

WYBORY PARLAMENTARNE 2005


"Cieszę się, że w wyborach w tym roku biorą udział Zieloni 2004, bo wreszcie będę mogła z pełnym przekonaniem głosować na program w wyborach do polskiego Sejmu."


W niedzielę 11 września o 16:00 na Nowym Świecie w Warszawie odbył się happening wyborczy kandydatów do sejmu: Magdy Mosiewicz i Krystiana Legierskiego.


W rocznicę początku II wojny światowej na moście w Zgorzelcu przedstawiciele polskich, niemieckich i czeskich Zielonych podpisali wspólna deklarację o przyszłości Unii Europejskiej.


Zielone Strony - informator wyborczy redagowany przez Agnieszkę Grzybek i Teresę Oleszczuk


W środę, 3 sierpnia w Olsztynie odbyła się inauguracja kampanii: prezydenckiej Marka Borowskiego oraz poselskiej Dariusza Szweda.


Kobiety nie są traktowane w Polsce w sposób partnerski. Jest im bardzo trudno przejść do etapu, kiedy mają wrażenie, że mają prawo decydować nie tylko o swoim życiu, ale także brać udział w podejmowaniu decyzji politycznych – powiedziała Radiu Gdańsk Beata Maciejewska.


13/08/2005
Olga Tokarczuk
Będę głosowała na Zielonych, ponieważ jestem przekonana, że pod zielonym szyldem skupili się wartościowi i mądrzy ludzie, którzy w bliski sposób rozumieją politykę, jako naturalne, spontaniczne działanie dla uczynienia świata lepszym – tego małego, wokół nas, i tego wielkiego, ludzkiego. Zachęcam wszystkich do przestudiowania Zielonego Manifestu.


Zieloni 2004 i SdPl wymieniają równouprawnienie kobiet wśród swoich najważniejszych wyborczych postulatów. Żadne inne ugrupowania na polskiej scenie politycznej nie podkreślają tak silnie konieczności dbania o kobiety. My Zielone korzystamy z parytetu płci w partii. Poznałyśmy w praktyce znaczenie słów „równość” i „współdecydowanie”. Między innymi dlatego czujemy się szczególnie odpowiedzialne za postulaty kobiet w przyszłym Sejmie - powiedziała Beata Maciejewska.


"Kartę Kobiet Pomorza” podpisały w Gdyni Beata Maciejewska, Magda Masny i Magda Mosiewicz. Magda Mosiewicz urodziła i wychowała się w Gdańsku.


"Urodziłem się w małej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, na pograniczu różnych kultur. Jestem Mulatem, dzieckiem samotnej matki, ale zawsze byłem akceptowany w tradycyjnej, góralskiej wsi, w której się wychowałem. To jest Polska! To jest taka Polska, która sama o tym nie wiedząc, realizuje program Zielonych 2004!"


W niedzielę 31 lipca w Warszawie na Placu Zamkowym współprzewodniczący Zielonych 2004 Magda Mosiewicz i Dariusz Szwed, popierany przez Zielonych kandydat na Prezydenta RP Marek Borowski oraz Ryszard Szurkowski podpisali KARTĘ ROWEROWĄ.


My, Zieloni, nie chcemy, żeby Polacy byli tanią siła roboczą, posłuszną, niezdolną do samodzielnych wyborów i twórczego myślenia. Nie chcemy stagnacji, poczucia bezsilności i bierności Chcemy społeczeństwa otwartego, wolności, samorządności. Uważamy, że jest to nierozerwalnie związane z jakością edukacji, inwestycjami w naukę i kulturę. Uważamy też, że jest to zadanie państwa...


Zrównoważona gospodarka, dostęp do nowoczesnej edukacji oraz wolność tworzenia, myślenia, działania to najważniejsze punkty programu Zielonych 2004 zaprezentowane na dzisiejszym konwencie wyborczym w warszawskim klubie „Le Madame”. Współprzewodniczący partii – Magdalena Mosiewicz i Dariusz Szwed oficjalnie ogłosili start Zielonych w wyborach parlamentarnych.


Podczas pierwszego Konwentu Wyborczego Zielonych 2004 Małgorzata Tkacz-Janik przedstawiła program „Nowoczesne miasta – przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego”. Mówiła o tym, że Zieloni 2004 będą promować ideę socjoprzestrzennej rewitalizacji miast europejskich kładąc nacisk na strategiczny rozwój „miejsc zamieszkania”.


Zieloni 2004 to partia stworzona przez ludzi, dla których podstawowymi wartościami są: poszanowanie praw człowieka i respektowanie zasad zrównoważonego rozwoju społecznego, ekologicznego i gospodarczego. Większość z nas pracowała na rzecz tych wartości w ruchu pozarządowym. Dotychczasowe doświadczenia sprawiły, że podjęliśmy decyzje o zaangażowaniu się w działalność polityczną. Chcemy, aby partia Zielonych przywróciła polityce wymiar etyczny i obywatelski.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,107 Unikalnych wizyt