ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Wojtek Kłosowski - RSS

Wojciech Kłosowski

e-mail
tel. 512 169 701
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Specjalista w dziedzinie strategicznego planowania rozwoju lokalnego, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji na ten temat. Członek-założyciel Zielonych 2004

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

- Chodzi o publiczną regulację cen nieruchomości w obszarach rewitalizowanych. Chodzi o to, by uniknąć spekulacji na nieruchomościach. Dzięki publicznemu wsparciu ich wartość wzrośnie i prywatny właściciel podniesie ceny najmu czy sprzedaży. Problem w tym, że właściciele często przeszacowują wartość nieruchomości. Chcą po prostu zbyt wiele i w odnowionym centrum widać pełno pustych lokali i bannerów z napisem: "Do wynajęcia". Tak jest choćby w Toruniu. Dlatego miasta na jakiś czas powinny zamrażać ceny - mówi Wojciech Kłosowski z Partii Zieloni.


- To interwencja w różne obszary życia na terenie przechodzącym kryzys, w którym załamała się lokalna gospodarka. To nie remont, chociaż może on być elementem rewitalizacji. To skoncentrowana interwencja w obszary społeczny, gospodarczy, architektoniczny i wizerunkowy - tłumaczył Wojciech Kłosowski, ekspert od rozwoju lokalnego i członek Partii Zieloni


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


My nie tworzymy miast od zera, tylko planujemy i zarządzamy miastami, które już istnieją - mówi Wojciech Kłosowski z rozmowie z Joanną Erbel.


Nasze apele to nie fanatyzm, ale realizm - twierdzi Wojciech Kłosowski z Zielonych 2004. - Nie mówi się o długoterminowych skutkach dzisiejszych decyzji. Korzyści z GMO są doraźne. Przyniosą zyski tylko nielicznym, a po pewnym czasie ucierpimy wszyscy.


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Sam zewnętrzny blichtr to tylko pogłębianie problemu, który tak czy inaczej wyjdzie. Wieczorami taka dzielnica będzie funkcjonowała w rozdwojony sposób: tu turyści będą wybierać się do kawiarni, tam rdzenni mieszkańcy, których na to nie stać - pić w bramie.- mówi Wojciech Kłosowski.


Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury nowego numeru "Zielonych Wiadomości"!


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


Zieloni krytycznie odnieśli się do informacji rządu przedstawionej na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Waldemara Pawlaka w sprawie lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce w Żarnowcu oraz w Warcie-Klempiczu. Mimo iż rząd nie przedstawił rzetelnych informacji i rozwiązań tych problemów, wbrew opiniom ekspertów wskazujących na inne niż atom możliwości pozyskiwania energii, wbrew obawom sporej części społeczeństwa, realizuje atomowy program, na który nie było społecznej zgody.


Toruń jest wyjątkowym miastem w Polsce, gdzie późnym wieczorem ulice Starówki tętnią życiem - podobnie jest tylko w Krakowie. Problemem jest zapaść społeczna. Miastu wydaje się, że jego zadania kończą się na remontach, inwestycjach. A tu potrzebne są jeszcze inne działania - mówi "Gazecie" Wojciech Kłosowski, specjalista od planowania strategicznego rozwoju miast i członek Rady Krajowej Zielonych.– To przedsięwzięcie niepotrzebne i nieopłacalne – twierdzi Agnieszka Grzybek. To kolejna różnica w porównaniu z czasami PRL. Wówczas ekolodzy przekonywali, że elektrowni atomowej nie należy budować, bo jest niebezpieczna. Dziś ryzyko promieniotwórczego skażenia zeszło na dalszy plan. W pierwszej kolejności padają argumenty ekonomiczno-społeczne.


Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,989 Unikalnych wizyt