ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Wiosna Demokracji - RSS

O kampanii:

„Wiosna demokracji” kampania Zielonych 2004, w ramach której organizujemy w miastach Polski cykl wydarzeń dotyczących demokracji, w tym wolności słowa, wypowiedzi, zgromadzeń itd. Będą to: debaty, spotkania, parady, wystawy, hyde-parki, manifestacje itd. Dołącz do wiosny demokracji!

Ordynacja równych szans - uchwała programowa Zielonych dotycząca ordynacji wyborczej

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Beata Maciejewska
tel. 609 770 793
napisz mail

Olsztyn:

Marcin Strębski
tel. 500 079 865
napisz mail

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne adresy:Idea solidarnej Europy to w moim odczuciu szansa na wyjście poza jałowy spór, czy ma być "więcej" czy "mniej" Europy. Musimy sobie przede wszystkim powiedzieć, jaka ta Europa ma być - Adam Ostolski w rozmowie z Magdą Dropek.


- Potwierdzam, że będę "jedynką" na liście Partii Zielonych, która startuje w koalicji z Partią Kobiet - mówi Ewa Koś, radna sejmiku województwa. Co ciekawe w pierwszej trójce na liście "Zielonych" będzie jeszcze jedna pani, mieszkanka naszego regionu. Rozmowy toczą się z Arabellą Wojtasiewicz i Wiesława Osikowską z Partii Kobiet ze Świnoujścia.


Do jutra trwają internetowe prawybory kandydata lub kandydatki Zielonych na szefa lub szefową Komisji Europejskiej. Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych, wyjaśnia dlaczego Zieloni wyłaniają w powszechnym internetowym głosowaniu kandydatów i kandydatki Zielonych na stanowisko przewodniczącego lub przewodniczącej Komisji Europejskiej.


Partia Zieloni i Młodzi Socjaliści wspólnie domagają się szybkiego i rzetelnego wyjaśnienia sprawy tajnych więzień CIA w Polsce. Domagamy się: pełnej współpracy z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka podczas rozpatrywania skarg przeciwko Polsce, zwolnienia kluczowych świadków w sprawie z tajemnicy państwowej, dopuszczenia pokrzywdzonych do udziału w śledztwie, zgodnie z tym, co gwarantuje im polskie i międzynarodowe prawo, umożliwienia pełnomocnikom pokrzywdzonych zapoznania się z aktami sprawy, ochrony niezależności i bezstronności toczącego się śledztwa. W przypadku udowodnienia złamania prawa przez urzędników państwowych należy ich – zgodnie z prawem – pociągnąć do odpowiedzialności.


- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


Lewica24.pl: Dąbrowiecki: Co zmienia budżet partycypacyjny? Z Łukaszem Dąbrowieckim, aktywistą, rozmawia Agata Czarnacka.


W ciągu kilkunastu miesięcy w Polsce i w Europie rozdzielona zostanie władza na wszystkich szczeblach. Czeka nas więcej socjaldemokracji w Unii, batalia o inwigilację elektroniczną i nowy system sądownictwa z udziałem przedstawicieli korporacji. Nadchodzący rok polityczny zapowiada się bardzo emocjonująco, a to dopiero początek. - pisze Adam Ostolski, przewodniczący Zielonych.


Agnieszka Grzybek mówiła w "Sterniczkach", że trwa "nagonka i brutalny atak" na gender. - To nasiliło się w momencie, gdy zaczęto mówić o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim. Te ataki nasiliły się zwłaszcza wtedy, gdy arcybiskupowi Michalikowi przydarzył się taki lapsus językowy, jak to dzieci lgną same z siebie do księdza i że winę za pedofilię w Kościele ponoszą rozwodzący się rodzice. To jest bardzo charakterystyczne, że wtedy zaczęły się ataki na politykę równouprawnienia. Kościół w bardzo rozpaczliwy sposób próbuje odwrócić uwagę od problemu pedofilii - zaznaczyła współprzewodnicząca Zielonych


W TOK FM Agnieszka Grzybek z partii Zieloni o tym, dlaczego tak mało jest kobiet w polityce.


Radna Małgorzata Tkacz-Janik z partii Zieloni, związana m.in. ze środowiskami kobiecymi, wskazała, że gdy w wielu instytucjach – także w rządzie oraz w zarządach spółek – przybywa kobiet, w śląskim samorządzie ich ubywa. - Trudne decyzje zapadają zazwyczaj kosztem tych mniej reprezentowanych (...). Nie dyskutuję ze zmianą polityczną, ale mówię o mechanizmie, który jest w Polsce stosowany - powiedziała radna, według której odwołanie jedynej kobiety z regionalnego zarządu potwierdza, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie parytetów lub kwot w tym zakresie, by wzmocnić reprezentację kobiet.


Tutaj jednak podczas konsultacji swoje uwagi zgłosiło opolskie Koło Zielonych. - Naszym zdaniem w takim zespole powinni się pojawić także mieszkańcy miasta, by o ostatecznej liście przedstawionych do głosowania wniosków nie decydowali tylko urzędnicy. W Łodzi np. pod głosowanie przedstawiono wszystkie zgłoszone wnioski i zespół nie był potrzebny - przyznaje Beata Kubica z "Zielonych",


Wolność od atomu prawem człowieka. Wśród protestujących członkowie Zielonych, m.in. Jerzy Niczyporuk i Marek Kryda.


Trzeba tysiąca podpisów, żeby miasto przeprowadziło konsultacje społeczne o przyszłości pl. Powstańców Warszawy. Czy przestanie być "parkingowiskiem"? - Do zbierania podpisów włączyły się Fundacja Bęc Zmiana, Bar Prasowy, pielęgniarki z Grochowa. Przypuszczam, że do końca grudnia powinniśmy mieć poparcie tysiąca osób - twierdzi Marek Matczak, współprzewodniczący Koła Warszawskiego Zielonych.


Krakowskie koło Zielonych sprzeciwia się lekceważeniu głosu mieszkańców w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Domagamy się rozpowszechnienia wszystkich oficjalnych dokumentów dotyczących ZIO wśród mieszkańców Krakowa, przeprowadzenia niezależnych analiz ekologicznego i ekonomiczno-społecznego wpływu igrzysk, przeprowadzenia na ich temat panelu obywatelskiego lub sondażu deliberatywnego z udziałem mieszkańców, ekspertów i polityków oraz zainicjowania przez Radę Miasta Krakowa referendum w tej sprawie. Szacunkowy budżet ZIO zakłada wydatki przekraczające 21 miliardów złotych, co będzie stanowiło znaczące obciążenie dla budżetów samorządowych i budżetu państwa. Co więcej, wydatki te mogą znacząco wzrosnąć, ponieważ badania naukowe wskazują, że faktyczne koszty organizacji igrzysk są wyższe od szacunków średnio o 179%. Tymczasem ostatnie lata w Krakowie to przede wszystkim problem zadłużenia i radykalne cięcia w usługach publicznych. Te ostatnie oznaczały między innymi prywatyzację stołówek szkolnych, której następstwem był znaczny spadek liczby uczniów korzystających z ciepłych posiłków w szkole (o około 2500 osób). Jeśli powtórzy się scenariusz z organizowanych wcześniej igrzysk, to sytuacja osób mniej- i średniozamożnych w naszym mieście jeszcze bardziej się pogorszy. Czeka nas bowiem wzrost czynszów, cen mieszkań i zadłużenia, kolejna fala cięć w edukacji i wstrzymanie inwestycji społecznych (np. w infrastrukturę rowerową czy budowę przedszkoli).


W całej Europie w organizacjach kobiecych toczy się debata, czy legalizować prostytucję, czy jej zabronić; prohibicja może nie rozwiązać problemu, zaś legalizacja - spowodować rozkwit szarej strefy usług seksualnych - uważa Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,898 Unikalnych wizyt