ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Dokumenty « Uchwały Rady Krajowej - RSS
Rada Krajowa Partii Zieloni (d. Zieloni 2004) podjęła decyzję o wystawieniu własnych list do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Oznacza to, że ugrupowanie Adama Ostolskiego i Agnieszki Grzybek, odrzuciło możliwość wspólnego startu z Europą Plus i Sojuszem Lewicy Demokratycznej, decydując się na utworzenie osobnego komitetu. Zieloni zaprosili do współpracy wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest ich wizja Europy.


W związku ze skandalem wokół PRISM Zieloni wspólnie z Polską Partią Piratów, Demokracją Bezpośrednią, Partią Libertariańską i stowarzyszeniem mPolska wystosowali do Premiera list otwarty, domagając się informacji na temat działań podjętych przez polski rząd w celu ochrony obywatelek i obywateli RP przed bezprawną inwigilacją.


Rada Krajowa Partii Zieloni zdecydowanie potępia bezprecedensową ingerencję rządu Stanów Zjednoczonych w prywatność obywateli obywatelek i łamanie ich podstawowych praw poprzez kontrolę danych przechowywanych przez czołowe korporacje, takie jak Google, Microsoft, Skype, Apple, Facebook. Apelujemy do Pana Premiera Donalda Tuska o zajęcie kategorycznego stanowiska, także na forum Unii Europejskiej, w którym wypowie się przeciwko tym skandalicznym praktykom oraz wyjaśni, w jaki sposób zamierza zapobiegać łamaniu podstawowych praw obywatelskich Polek i Polaków.


Zieloni odnieśli się do rządowych propozycji w sprawie polityki mieszkaniowej. Przeznaczenie 600 mln rocznie na dopłaty do kredytów jest rozwiązaniem popytowym, podczas gdy w Polsce trzeba podjąć działania zwiększające dostępność mieszkań. Zdaniem Zielonych publiczne wsparcie powinno być przeznaczone na programy budpwnictwa komunalnego.


W związku z planowanym w Sejmie głosowaniem nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, dopuszczającej tzw. ubój rytualny bez ogłuszania zwierząt, Partia Zieloni zwróciła się z apelem do premiera, posłów i posłanek o wycofanie się z tych propozycji.


Zieloni przedstawili ministrowi środowiska Marcinowi Korolcowi swoją opinię w sprawie prjojektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz zmianie niektórych innych ustaw. Dziś mija termin konsultacji społecznych.


Rada Krajowa Zielonych na posiedzeniu w dn. 16 marca 2013 roku przyjęła stanowisko w sprawie ustawy o odpadach. Ustawa wprowadza pozytywne zmiany, ale jednocześnie budzi zastrzeżenia w pewnych punktach. Gospodarka odpadami komunalnymi musi być traktowana jak usługa publiczna, a nie jak źródło dodatkowego przychodu dla jednostki samorządowej. W szczególności promujemy systemy ulg dla rodzin najuboższych i za segregację odpadów oraz dopłat za niesegregowanie odpadów i ich nadwyżkę wobec pewnej normy, np. średniej krajowej.


W związku z zachowaniem policji podczas wydarzeń 11 listopada w Warszawie, a w szczególności pobiciem przez policję działacza praw człowieka Roberta Biedronia i innych uczestników antyfaszystowskiej manifestacji Zieloni domagają się natychmiastowej dymisji Komendanta Głównego Policji. Zieloni zaapelowali jednocześnie o przeprowadzenie debaty parlamentarnej na temat stanu przestrzegania praw obywatelskich przez policję.


Wstrząśnięci krwawym konfliktem w Strefie Gazy wzywamy do pokoju. Uznajemy, że linia podziału nie przebiega między Izraelczykami a Palestyńczykami, lecz między tymi, którzy po obu stronach dążą do pokoju a tymi, którzy po obu stronach to uniemożliwiają. Zdecydowanie popieramy wszystkie organizacje obywatelskie, ruchy społeczne i środowiska zarówno palestyńskie, jak i izraelskie, które przyczyniają się do pokojowego rozwiązania konfliktu. Zdecydowanie potępiamy środowiska i organizacje zarówno palestyńskie, jak i izraelskie, które dążą do eskalacji wojny i przeciwstawiają się pokojowym rozwiązaniom.


W miniony weekend odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Krajowej Zielonych 2004. Było przede wszystkim poświęcone tegorocznym wyborom do Parlamentu Europejskiego i potrzebie stworzenia w Polsce szerszego porozumienia partii i środowisk reprezentujących poglądy zielone, socjaldemokratyczne i liberalne. Rada Krajowa podjęła uchwałę o podjęciu rozmów m.in. z Socjaldemokracją Polską, Partią Demokratyczną, Partią Kobiet oraz innymi środowiskami i organizacjami na temat tworzenia koalicji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2009 roku. Partnerska współpraca z podmiotami politycznymi będzie miała charakter programowy.


22/02/2006
Juan
Zieloni 2004 popierają kandydaturę Juana Behrenda


Uchwała Rady Krajowej Zielonych na temat polityki narkotykowej państwa
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,123 Unikalnych wizyt