ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielony Transport - RSS

O kampanii:

Kampania Zielony Transport ma na celu promocję trwałej polityki transportowej zgodnej z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju.

Green Transport campaign of the Polish Green Party

Kampanię prowadzą:

Polityka Unii Europejskiej:

Dariusz Szwed
strona WWW

Ważne informacje:

Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty:

  • 22. września - Europejski Dzień bez Samochodu

Ważne adresy:Partia Zieloni zaapelowała w liście otwartym do Pana Premiera Donalda Tuska i minister Elżbiety Bieńkowskiej o radykalną zmianę polskiej polityki transportowej. Zdaniem Zielonych musi ona zapewniać długofalową wizję rozwoju zrównoważonego transportu, zwłaszcza kolejowego i miejskiego. Szansę na rozwój zapewnią środki unijne przewidziane na lata 2014-2020, pod warunkiem, że polski rząd będzie potrafił z tej okazji skorzystać.


Ulica regularnie się korkuje, doprowadzając kierowców do szału. Jak rozwiązać ten problem? 50 lat temu, gdy na zachodzie Europy samochód przeżywał swoje złote lata, w Kopenhadze odkryto ze zdumieniem, że — wbrew ludzkiej intuicji — poszerzanie ulic nie pomaga. Wręcz przeciwnie: po kilku miesiącach zatory robią się jeszcze większe. - pisze Tomasz Bużałek z partii Zieloni.


Wojciech Makowski z partii Zieloni o kampanii "Tiry na tory", rowerach i podłódzkich tunelach. Audycja przygotowana przez Akademickie Radio UL


Trzeba tysiąca podpisów, żeby miasto przeprowadziło konsultacje społeczne o przyszłości pl. Powstańców Warszawy. Czy przestanie być "parkingowiskiem"? - Do zbierania podpisów włączyły się Fundacja Bęc Zmiana, Bar Prasowy, pielęgniarki z Grochowa. Przypuszczam, że do końca grudnia powinniśmy mieć poparcie tysiąca osób - twierdzi Marek Matczak, współprzewodniczący Koła Warszawskiego Zielonych.


- Zaczynamy zbierać podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyszłości i formy funkcjonowania pl. Powstańców Warszawy - ogłosili w czwartek Andrzej Rokiciński, przewodniczący rady osiedla Centrum, Marcelina Zawisza i Marek Matczak z Partii Zieloni.


Nie milkną echa decyzji magistratu, który wystawił na sprzedaż elementy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i dąży do pełnej komercjalizacji systemu wypożyczalni jednośladów. O rezygnację z tego pomysłu apelują do władz miasta przedstawiciele wrocławskiego koła partii Zieloni. - Niech Wrocław będzie drugim Amsterdamem! - postulują.


- Ten plac wygląda, jakby przeszedł jakąś wojnę, a przecież wojna już się dawno skończyła. Od wielu lat to miejsce wygląda, jak giełda samochodowa. Tak ten plac określają mieszkańcy Warszawy. Jak ktoś mówi: spotkajmy się na pl. Powstańców Warszawy to pytamy: a gdzie ten plac jest? Zapominamy, że on jest obok ul. Świętokrzyskiej – podkreślał na antenie RDC Marek Matczak z Partii Zieloni.


- Wiele osób zaczęło się poruszać po mieście na piechotę albo jeździ na gapę. Zależy nam, by odejść od myślenia, że transport musi być w dużej części finansowany z biletów. To usługa, do której powinni mieć dostęp wszyscy - przekonywała Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


Beata Kubica, członkini Partii Zielonych, zasiadająca w radzie miasta, zawnioskowała, aby na tym skrzyżowaniu powstało przejście dla pieszych. Kubica w swoim wniosku przekonuje, że trzeba to zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w kierunku wyspy Bolko. MZD jej wniosek zaopiniowało pozytywnie, z zaznaczeniem, że przejście powinno powstać przy okazji przebudowy samego skrzyżowania.


- Gdyby zapisać, że 5 proc. pieniędzy na drogi co roku idzie na ścieżki rowerowe, to w ciągu pięciu lat mielibyśmy fajny system tras - proponuje. Radni wstępnie obiecali pomoc. - Pięciu odpisało na apel, ale też jeden zadał pytanie, skąd wiemy, że ludzie będą jeździć tymi ścieżkami. Rzeczywiście nie ma takich badań, ale może warto by je było zrobić- mówi Maciej Smykowski z Partii Zieloni.


Dzięki ostatniemu zabiegowi, Warszawie udało się pozyskać 18 tysięcy nowych podatników. Agnieszka Grzybek z partii Zieloni nie jest jednak przekonana, czy Karta Warszawiaka przyniesie takie wpływy do stołecznej kasy: - Karta Warszawiaka to projekt, który zapomina o bezrobotnych, studentach i osobach tu pracujących, ale żyjących w innych częściach aglomeracji warszawskiej. Proponowane obniżki z tytułu karty również nie zawsze będą odczuwalne dla budżetu poszczególnych osób. Wpływy dla miasta będą więc symboliczne.


Dziesięć zarzutów, które wyliczyliśmy we wspólnym stanowisku, to według nas dziesięć kroków wstecz w rozwoju miasta. Miasta rozumianego jako społeczeństwo obywatelskie oraz jego, czyli nasze, miejskie środowisko. Napisaliśmy również postulaty, których realizacji się domagamy. Spełnienie ich znacząco odmieniłoby Warszawę. Na lepsze - komentuje stanowisko Marek Matczak, współprzewodniczący warszawskiego koła Zielonych.


Wrocławscy zieloni popierają kampanię "Budujmy tramwaje!" Wrocławianie zasługują na to, by móc szybko, wygodnie i tanio poruszać się po mieście! Tak dla tramwaju na Nowy Dwór i Psie Pole!


- W 2011 roku prezydent obiecywał, że nowe trasy rowerowe mają być od tej pory asfaltowe. Minęły dwa lata od tej deklaracji. A tu całkiem nowa śluza, czyli inwestycja, która miała być oznaką wielkich zmian, już stała się wielkim rozczarowaniem - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


Partia Zielonych stanowczo protestuje przeciwko planom budowy przejścia podziemnego przy ulicy Malczewskiego. Przejście miałoby połączyć teren obok Centrum Handlowego Galaxy z ulicą Malczewskiego. Dlaczego zielonym nie podoba się takie rozwiązanie komunikacyjne? Odpowiedź w materiale filmowym Małgorzata Mrozik i Robert Sucharzewski z Partii Zieloni
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,036 Unikalnych wizyt