ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Tomasz Kitliński

Tomasz Kitliński

Tomasz Kitliński

Strona www: www.zieloni2004.pl/Tomasz-Kitlinski-77profil.htm

Status: Członek

Zobacz artykuły: Tomasz Kitliński - RSS

Należy do: Koło lubelskie

Kampanianie / Tematy: EdukacjaRówne SzanseNotka bio:Autor książki przeciw ksenofobii Obcy jest w nas. Kochać według Julii Kristevej i – z Pawłem Leszkowiczem – książki przeciw homofobii  Miłość i demokracja. Rozważania o kwestii homoseksualnej w Polsce.

Uczestnik akcji „Niech nas zobaczą”, protestów uniwersyteckich, ruchu o prawa pracownicze, autor petycji o prawa kobiet w Polsce w roku 1993 (podpisali: Mnouchkine, Lyotard, Kureishi) i petycji o poprawę sytuacji doktorantek i doktorantów w roku 2010. Na kongres Zielonych przygotował wspólnie z Kołem Lubelskim i drem Przemysławem Sadurą uchwałę o polityce edukacyjnej: przeciw komercjalizacji i za demokratyzacją kształcenia.

Dr filozofii, absolwent filologii angielskiej, Kitliński studiował w Moguncji, Londynie i Paryżu. Uzyskał Dyplom Studiów nad Tekstem i Obrazem u Julii Kristevej i był stypendystą Fulbrighta w nowojorskiej New School for Social Research. Uczestniczył w seminariach Marii Janion i Hélèny Cixous, a także w wykładach Jacques'a Derridy i Agnes Heller. Bada i wykłada w Lublinie filozofię i lingwistykę tekstu.

Teksty Kitlińskiego publikowały oficyny naukowe Routledge, New York University Press, Université Paris VIII, Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich oraz Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, „Zagadnienia Naukoznawstwa”, „Przegląd Filozoficzny”, a artykuły popularne – „The Guardian”, „The Advocate”, „Der Spiegel”, „Die Tageszeitung”, „Art in America”, „Inter Alia”, „Homiki”, „Teksty Drugie”, „Bad Subjects. Political Education for Everyday Life”, „The Gully. Queer Views on Everything”, „Feminoteka”, „Słowo Żydowskie/dos jidysze wort”.

Członek Zielonych, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Alternatywy Myślenia i Działania Lublin9-„Ta Obca” oraz zespołu Krytyki Politycznej. Działa w związku zawodowym NSZZ "Solidarność 80".

Dra Kitlińskiego popierają Robert Biedroń (KPH), Katarzyna Bratkowska (Porozumienie Kobiet 8 Marca), prof. Jadwiga Mizińska (UMCS), Dariusz Szwed (przewodniczący Zielonych 2004) i Ewa Wójciak (Teatr Ósmego Dnia).

"Ręczę za Tomka" - Kazimiera Szczuka


Polecane strony:

http://zielonylublin.blogspot.com


3 ostatnie artykuły powiązane z Tomasz Kitliński:
Tomasz Kitliński w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 07-12-2011, 02:01

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,941 Unikalnych wizyt