ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Równe Szanse - RSS

O kampanii:

Kampania Równe Szanse ma na celu promocję równości kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałanie wszelkiej dyskryminacji.

Poland's Green Party equal opportunities campaign.

Priorytety polityki społecznej - uchwała programowa Zielonych

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Karolina Jankowska
napisz mail
strona www

Koordynacja krajowa:

Agnieszka Grzybek
napisz mail
strona www

Koordynacja krajowa:

Małgorzata Tkacz-Janik
napisz mail
tel. 609 677 874
strona www

Koordynacja krajowa:

Sebastian Kotlarz
napisz mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty:

  • 8 marca - Manifa
  • 21 marca - Międzynarodowy Dzień Eliminacji Dyskryminacji Rasowej
  • 17 maja - Międzynarfodowy Dzień Walki z Homofobią
  • 19 czerwca - Międzynarodowy Dzień Równych Szans
  • 9 listopada - Międzynarodowy Dzień Przeciwko Faszyzmowi i Uprzedzeniom Rasowym

Ważne adresy:- Zapłaciłam ogromną cenę za swoje sukcesy zawodowe, odbiło się to na moich relacjach rodzinnych. Nie odradzam jednak kobietom podejmowania działań na tym polu, szczególnie tworzenia własnych firm. Decyzje, które podejmujemy, powinny jednak uwzględniać nie tylko siebie, ale także rodzinę - mówiła Ewa Koś, która od 12 lat prowadzi własną firmę.


Do jutra trwają internetowe prawybory kandydata lub kandydatki Zielonych na szefa lub szefową Komisji Europejskiej. Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych, wyjaśnia dlaczego Zieloni wyłaniają w powszechnym internetowym głosowaniu kandydatów i kandydatki Zielonych na stanowisko przewodniczącego lub przewodniczącej Komisji Europejskiej.


Ewa Koś, radna Sejmiku Zachodniopomorskiego, partia Zieloni oraz Magdalena Kasznia ze Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska o Bezwarunkowym Dochodzie Podstawowym.


- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


- Głos seniora musi być słyszalny, dlatego dajemy im mikrofon i inne narzędzia, żeby osoby 70-90-letnie opowiadały jak widzą świat i jakie mają potrzeby. Musimy to słyszeć, bo wspólnotowość międzypokoleniowa nam się rozjechała. - mówi Przemysław Wiśniewski, z Fundacji Zaczyn, członek partii Zieloni.


Agnieszka Grzybek mówiła w "Sterniczkach", że trwa "nagonka i brutalny atak" na gender. - To nasiliło się w momencie, gdy zaczęto mówić o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim. Te ataki nasiliły się zwłaszcza wtedy, gdy arcybiskupowi Michalikowi przydarzył się taki lapsus językowy, jak to dzieci lgną same z siebie do księdza i że winę za pedofilię w Kościele ponoszą rozwodzący się rodzice. To jest bardzo charakterystyczne, że wtedy zaczęły się ataki na politykę równouprawnienia. Kościół w bardzo rozpaczliwy sposób próbuje odwrócić uwagę od problemu pedofilii - zaznaczyła współprzewodnicząca Zielonych


W TOK FM Agnieszka Grzybek z partii Zieloni o tym, dlaczego tak mało jest kobiet w polityce.


Radna Małgorzata Tkacz-Janik z partii Zieloni, związana m.in. ze środowiskami kobiecymi, wskazała, że gdy w wielu instytucjach – także w rządzie oraz w zarządach spółek – przybywa kobiet, w śląskim samorządzie ich ubywa. - Trudne decyzje zapadają zazwyczaj kosztem tych mniej reprezentowanych (...). Nie dyskutuję ze zmianą polityczną, ale mówię o mechanizmie, który jest w Polsce stosowany - powiedziała radna, według której odwołanie jedynej kobiety z regionalnego zarządu potwierdza, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie parytetów lub kwot w tym zakresie, by wzmocnić reprezentację kobiet.


Tutaj jednak podczas konsultacji swoje uwagi zgłosiło opolskie Koło Zielonych. - Naszym zdaniem w takim zespole powinni się pojawić także mieszkańcy miasta, by o ostatecznej liście przedstawionych do głosowania wniosków nie decydowali tylko urzędnicy. W Łodzi np. pod głosowanie przedstawiono wszystkie zgłoszone wnioski i zespół nie był potrzebny - przyznaje Beata Kubica z "Zielonych",


Krakowskie koło Zielonych sprzeciwia się lekceważeniu głosu mieszkańców w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Domagamy się rozpowszechnienia wszystkich oficjalnych dokumentów dotyczących ZIO wśród mieszkańców Krakowa, przeprowadzenia niezależnych analiz ekologicznego i ekonomiczno-społecznego wpływu igrzysk, przeprowadzenia na ich temat panelu obywatelskiego lub sondażu deliberatywnego z udziałem mieszkańców, ekspertów i polityków oraz zainicjowania przez Radę Miasta Krakowa referendum w tej sprawie. Szacunkowy budżet ZIO zakłada wydatki przekraczające 21 miliardów złotych, co będzie stanowiło znaczące obciążenie dla budżetów samorządowych i budżetu państwa. Co więcej, wydatki te mogą znacząco wzrosnąć, ponieważ badania naukowe wskazują, że faktyczne koszty organizacji igrzysk są wyższe od szacunków średnio o 179%. Tymczasem ostatnie lata w Krakowie to przede wszystkim problem zadłużenia i radykalne cięcia w usługach publicznych. Te ostatnie oznaczały między innymi prywatyzację stołówek szkolnych, której następstwem był znaczny spadek liczby uczniów korzystających z ciepłych posiłków w szkole (o około 2500 osób). Jeśli powtórzy się scenariusz z organizowanych wcześniej igrzysk, to sytuacja osób mniej- i średniozamożnych w naszym mieście jeszcze bardziej się pogorszy. Czeka nas bowiem wzrost czynszów, cen mieszkań i zadłużenia, kolejna fala cięć w edukacji i wstrzymanie inwestycji społecznych (np. w infrastrukturę rowerową czy budowę przedszkoli).


Rozmowa z Michałem Wszołkiem (Zieloni) o zimowej olimpiadzie w Krakowie na 100,5FM w Krakowie (Radiofonia).


Bezwarunkowy dochód podstawowy - najnowszy unijny wymysł. Co na to Polacy? Czy jakiś kraj w ogóle stać na coś takiego? Wyjaśnia Bogumił Kolmasiak z Partii Zieloni.


Pociągnięcia do karnej odpowiedzialności sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców Marszu Niepodległości, osób zarządzających miastem i dymisji komendanta głównego policji i ministra spraw wewnętrznych - domagają się warszawscy Zieloni.


TVP INFO, program ,,Echa Dnia, Komentarze'': Dyskusja na temat zgłoszenia Krakowa jako kandydata na gospodarza XXIV zimowych igrzysk olimpijskich i XIII igrzysk paraolimpijskich w 2022 roku. Gośćmi w studiu są: Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022, posłanka PO oraz Tomasz Leśniak, koordynator kampanii ,,Kraków przeciw Igrzyskom'', sympatyk Zielonych.


Referendum w sprawie sześciolatków i wprowadzenia obowiązku organizacji przez państwo referendum w sprawie, w której zbierze się milion podpisów, chce nietypowa koalicja młodych Polaków. Od szefowej partii Zieloni Agnieszki Grzybek po Przemysława Holochera, honorowego prezesa Obozu Narodowo-Radykalnego.
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,928 Unikalnych wizyt