ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Relacje - RSS
5 października w krakowskim klubie Alchemia odbyło się wyjątkowe spotkanie nt. przyszłości Europy. Dariusz Szwed i Róża Thun mówili o podobieństwach i różnicach pomiędzy propozycjami grupy Zielonych i chadeków z EPL. Spotkanie poprowadził dziennikarz Radia Kraków, Jacek Bańka. Krakowską debata była wspólnym przedsięwzięciem koła Platformy Obywatelskiej im. Roberta Schumana, krakowskiego koła Partii Zieloni 2004 i Fundacji "Zielony Instytut". Pierwsze pytanie zadane przez Jacka Bańka dotyczyło rozdziału środków z Unii Europejskiej, które trafiają do polskiej gospodarki. "Czy unijne pieniądze, po które sięgamy to rzeczywiście same korzyści?" - zapytał dziennikarz. Róża Thun uznała, że "jeżeli mówimy, że Unia Europejska opiera się na solidarności, to jeżeli ona nie będzie miała wymiaru konkretnego i materialnego to będzie niewiele warta.". sytuację porównało do chrześcijaństwa, które nie powinno być pustym słowem, lecz namacalnym systemem wartości, który motywuje ludzi do pomocy bliźniemu. "Generalnie rzecz biorąc to, że bogaci inwestują tam, gdzie te inwestycje są potrzebne, jest czymś niezwykle dobrym" - dodała.


W czwartek 4 października w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 przy wypełnionej po brzegi sali odbyła się debata o polityce narkotykowej. Zaproszeni początkowo do dyskusji politycy nie dopisali, stawiło się za to znakomite grono eksperckie. Spotkanie moderował red. Piotr Pacewicz (który, korzystając z okazji, zaprosił na zapowiadaną na 24 października konferencję „Gazety Wyborczej” i Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej). Chociaż dyskutanci i dyskutantki w wielu sprawach się między sobą różnili, wspólnym dla wszystkich punktem wyjścia było stwierdzenie, że obecne represyjne prawo nie sprawdza się. Rozmowa koncentrowała się wokół tego, w jakim kierunku należałoby je zmieniać i jaką przyjąć w tym celu strategię.


Co by się stało, gdyby człowieka i jego (lub jej) potrzeby umieścić w centrum – a nie na marginesie – teorii ekonomicznej? Jedną z prób takiego poszerzenia myślenia o tym, czym jest gospodarka, stanowi ekonomia feministyczna. Relacja Adama Ostolskiego ze spotkania z prof. Nilüfer Çağatay w Zielonym Centrum Marszałkowska 1.


W sobotę 21 lipca zainaugurowana została wakacyjna inicjatywa Centrum Sztuki Współczesnej: ZIELONY JAZDÓW, czyli CSW na trawie. Tematem przewodnim akcji, która zakończy się w połowie września, będą zagadnienia związane z szeroko pojętą ekologią. Podnoszone będą tematy zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności za środowisko, zdrowego stylu życia. Organizatorzy stawiają sobie ambitne zadanie, jakim jest „poszukiwanie alternatywnych rozwiązań wobec masowej, jednorazowej konsumpcji”. Temu mają służyć warsztaty, pokazy filmów i wykłady. Nie zabraknie również lżejszych i bardziej relaksujących form takich jak koncerty, wspólne gotowanie oraz joga, tai chi i masaże. Przeczytaj całą relację na blogu Zielona Warszawa


Pytania o stosunek Polaków i państwa polskiego do imigrantów i innych kultur, o jakość życia imigrantów i imigrantek w Polsce stanowiło m.in. przedmiot debaty zorganizowanej przez warszawskie koło Zielonych, która odbyła się 18 lipca w Zielonym Centrum Marszałkowska 1. Relacja Piotra Kozaka.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania o imigracji, które odbyło się w Zielonym Centrum Marszałkowska 1.
Zobacz galerię zdjęć na blogu ZIELONA WARSZAWA


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu filmu "Podziemne państwo kobiet", po której miała miejsce debata.
Zdjęcia do obejrzenia na blogu ZIELONA WARSZAWA


21 czerwca 2012 r. odbyła się kolejna odsłona cyklu spotkań z kulturą zaangażowaną w Zielonym Centrum „Marszałkowska 1”. Zaprezentowano film dokumentalny „Białe Miasteczko”, który stanowił pretekst do debaty o sensie i warunkach powodzenia protestów społecznych. Kiedy, w jakich warunkach i w jakim zakresie rządzący są gotowi ustąpić żądaniom sprawiedliwości społecznej? Jakie są szanse na to, że w przyszłości ruchom społecznym uda się wywalczyć więcej? Na te pytania starano się znaleźć odpowiedź w czasie rozmowy o spuściźnie pielęgniarskich protestów sprzed pięciu lat. W trwającej prawie trzy godziny debacie udział wzięli Longina Kaczmarska – pielęgniarka, związkowczyni, uczestniczka protestów pielęgniarek, który zaowocował powstaniem Białego Miasteczka, Piotr Ikonowicz – szef Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej oraz Bartłomiej Kozek – publicysta „Zielonych Wiadomości”.


Prezentujemy nagranie z debaty, która odbyła się 21 czerwca w Zielonym Centrum "Marszałkowska 1". Udział wzięli: Longina Kaczmarska (pielęgniarka, związkowczyni), Piotr Ikonowicz (Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej), Bartek Kozek (Zielone Wiadomości). Nagranie (niestety bez ostatnich dziesięciu minut spotkania) na blogu ZIELONA WARSZAWA.


Fotorelacja z debaty z cyklu wieczorów z kulturą zaangażowaną w Zielonym Centrum "Marszałkowska 1". Do udziału w debacie zaproszenie przyjęli: Longina Kaczmarska – pielęgniarka, związkowczyni, uczestniczka Białego Miasteczka, Piotr Ikonowicz – szef Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, Bartek Kozek – publicysta „Zielonych Wiadomości”.
ZOBACZ ZDJĘCIA NA BLOGU ZIELONA WARSZAWA


Film Joanny Rajkowskiej „Le Ma!” opowiada o wydarzeniach z marca 2006 r., kiedy decyzją władz miasta eksmitowano klub Le Madame – miejsce kultowe, łączące mainstream z alternatywą, seks z polityką, twórców z odbiorcami. Na ówczesnej mapie Warszawy było to miejsce wyjątkowe – w atmosferze konserwatywnego przesilenia pod hasłami „rewolucji moralnej” i „IV Rzeczpospolitej” tworzyło przestrzeń różnorodności, kulturalnych eksperymentów, otwartej debaty. 15 kwietnia 2012 r. w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 odbyła się projekcja dokumentu „Le Ma!” i dyskusja z udziałem Kingi Dunin, Macieja Gduli, Magdaleny Mosiewicz i Katarzyny Szustow.


Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania Tajemnice Ratusza w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 na blogu ZIELONA WARSZAWA. Aby zobaczyć zdjęcia - kliknij tutaj.


Zielone centrum społeczne na Marszałkowskiej 1 gościło burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Na spotkaniu prowadzonym przez redaktorów naczelnych „Zielonych Wiadomości”, Adama Ostolskiego i Beatę Nowak, mogliśmy usłyszeć o źródłach sukcesu, osiągnięciach i politycznych planach lidera lokalnego komitetu Nasz Ursynów. O jakich konkretnie?


Debatą „ACTA i co dalej?” warszawscy Zieloni zainaugurowali działanie nowej siedziby na Marszałkowskiej 1. W dyskusji prowadzonej przez Adama Ostolskiego uczestniczyli: Ulrike Lunacek, Josef Winkler, Katarzyna Szymielewicz i Józef Halbersztadt. Relacja Bartłomieja Kozka.


Delegatki i delegaci przyjęli pięć uchwał programowych dotyczących gospodarki, polityki klimatyczno-energetycznej, pracy, kultury oraz świeckiego państwa. Będą one podstawą programu wyborczego partii.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,207 Unikalnych wizyt