ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Przemysław Wiśniewski - RSS

Przemysław Wiśniewski

ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek koła poznańskiego Zielonych.

+ Więcej


Należy do:

- Głos seniora musi być słyszalny, dlatego dajemy im mikrofon i inne narzędzia, żeby osoby 70-90-letnie opowiadały jak widzą świat i jakie mają potrzeby. Musimy to słyszeć, bo wspólnotowość międzypokoleniowa nam się rozjechała. - mówi Przemysław Wiśniewski, z Fundacji Zaczyn, członek partii Zieloni.


Od kilku tygodni wiele rodzimych mediów anonsuje dokonanie się w Polsce skoku cywilizacyjnego mierzalnego skalą podjętych i finalizowanych inwestycji infrastrukturalnych. Impulsem inwestycyjnym miało być Euro 2012, które – jak za dotknięciem czarodziejskiej rózgi – skłoniło państwowych dygnitarzy do intensywniejszego wydatkowania środków budżetowych. Okazuje się jednak, że wszyscy stajemy się również wielkimi przegranymi systemu prawnego i presji inwestycyjnej, które stoją za budowlanym bumem.


Natomiast system psuje się od góry, a jego zepsucie schodzi w dół. Tak działa prawo grawitacji i w taki sposób następuje redystrybucja problemów. Od kilku tygodni wiele rodzimych mediów anonsuje dokonanie się w Polsce skoku cywilizacyjnego mierzalnego skalą podjętych i finalizowanych inwestycji infrastrukturalnych. Impulsem inwestycyjnym miało być Euro 2012, które – jak za dotknięciem czarodziejskiej rózgi – skłoniło państwowych dygnitarzy do intensywniejszego wydatkowania środków budżetowych. Euro odbywa się wprawdzie w czterech polskich miastach, ale ze wszystkich powstałych stadionów, autostrad, czy mostów korzystać mamy wszyscy. - pisze PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI, współprzewodniczący koła warszawskiego.


Dzisiejsze cięcia w Warszawie mają swoje źródło we wczorajszym inwestycyjnym szaleństwie ratusza prowadzącego rozbuchaną politykę „wielkich inwestycji”, których samo rozpoczęcie „pompowało” wizerunkowo nie tyle miasto co jego administrację z prezydent Hanną Gronkiewicz-Walc na czele. Za to rozbuchanie płacą dziś warszawskie rodziny – im liczniejsze tym bardziej obciążane.


Allegro twierdzi, że postawiłem ich firmę w złym świetle, ale przecież oni sami stale to robią, pozwalając na sprzedaż przedmiotów propagujących totalitaryzm - mówi Jerzy Masłowski,


Na walnym zebraniu 11 stycznia koło warszawskie wybrało nowe władze. Przewodniczącymi koła zostali: Elżbieta Hołoweńko i Przemysław Wiśniewski. W skład zarządu weszli również: Jakub Grabiec (skarbnik), Bogumił Kolmasiak (sekretarz) i Katarzyna Dmochowska.


Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o oczekiwaniach wobec polskiej prezydencji w UE, która rozpocznie się 1 lipca.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,004 Unikalnych wizyt