ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/01/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Przemysław Sadura - RSS

Przemysław Sadura

ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Socjolog, publicysta, tata Ignacego. Ekspert w dziedzinie edukacji, współautor programu polityki edukacyjnej Zielonych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Konsultacje społeczne wydłużają proces podejmowania decyzji, ale mogą pomóc w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań - dr Przemysław Sadura w rozmowie z Ngo.pl.


Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji o reformie szkolnictwa wyższego. Spotkanie będzie poświęcone krytycznej analizie wprowadzonych ostatnio rozwiązań i planów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najbliższe dziesięć lat. Wskażemy możliwość alternatywnej diagnozy problemów polskiego szkolnictwa wyższego oraz przeanalizujemy podstawowe założenia reformy i możliwe konsekwencje poszczególnych rozwiązań dla studentów,... doktorantów, pracowników i instytucji szkolnictwa wyższego.


Zapraszamy do lektury zbioru tekstów poświęconych przemianom społecznym, gospodarczym i ekologicznym proponowanym przez Zielonych w krajach UE oraz w kontekście stosunków gospodarczych na poziomie międzynarodowym.


Rozważania o „odkupie” i „niekupie” warto zastąpić refleksją nad tym, jak zapewnić dzieciom powszechny i równy dostęp do podręcznika, bo o ile podręcznik może (ale nie musi) być towarem, o tyle dostęp powinien być prawem. - pisze Przemysław Sadura na portalu Krytyki Politycznej.


Pensje pracowników nauki są bardzo niskie w porównaniu z wynagrodzeniami w innych sektorach - mówi w ankiecie Krytyki Politycznej Przemysław Sadura.


Dobre intencje nie rozgrzeszają autorów raportu.


Dariusz Szwed i Przemysław Sadura w redakcyjnej dyskusji "Czy zielone musi być czerwone?"


Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a oraz Klubokawiarnia Meskal zapraszają na dyskusję wokół książki “Jaka Polska 2030?” (www.jakapolska2030.pl), będącej krytyczną analizą raportu przygotowanego przez zespół doradców premiera pod kierownictwem ministra Michała Boniego. KLUBOKAWIARNIA MESKAL, Poznań, ul. Nowowiejskiego 17 (róg Młyńskiej) 30 czerwca (środa) godz. 19:00.


W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


Edwin Bendyk, Anna Giza-Poleszczuk, Przemysław Sadura i Jarosław Urbański rozmawiają o ekologii, ruchach społecznych i zaangażowaniu socjologii.


Proces integracji europejskiej doprowadził do przekształcania się ruchów społecznych w grupy interesu. Czy można z tym coś zrobić? - pisze Przemysław Sadura.


W audycji "Kurkiewy" o pułapce społeczeństwa obywatelskiego rozmawiali: Agnieszka Graff, Wanda Nowicka i Przemysław Sadura.


Zapis audio debaty o dziedzictwie pedagogiki Korczaka z udziałem Piotra Laskowskiego, Przemysława Sadury i Adama Ostolskiego.


We wtorek 7 listopada o godz. 17.00 REDakcja "Krytyki Politycznej" zaprasza na debatę o perspektywach polityki alterglobalistycznej. W debacie wezmą udział: Ewa Charkiewicz, Przemysław Sadura i Przemysław Wielgosz, spotkanie poprowadzi Adam Ostolski.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,125,782 Unikalnych wizyt