ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Piotr Wójtowicz - RSS

Piotr Wójtowicz

e-mail
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

+ Więcej


Kampanie / Tematy:

5. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się w Krakowie w dniach 15-18 listopada 2007. Festiwal organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka (HFPC) stanowi formę edukacji publicznej. Wykorzystując atrakcyjne medium, jakim jest film, dociera z tematyką praw człowieka do szerokiej rzeszy odbiorców. Jednym z bloków tematycznych będzie wieczór poświęcony prawom kobiet – „Wszyscy jesteśmy kobietami”. Poza pokazem filmów dokumentalnych, odbędzie się dyskusja panelowa.


9 listopada o godzinie 18-tej, w 69 rocznicę Nocy Kryształowej, w Międzynarodowym Dniu przeciwko Faszyzmowi i Antysemityzmowi, zapalmy znicze pod pomnikiem ofiar obozu w Płaszowie.


Relacja z wizyty Krakowskich Zielonych 2004 w Urzędzie Miasta Krakowa, spotkania z rzecznikiem prezydenta Jacka Majchrowskiego, Marcinem Halbinem oraz wicedyrektorem Magitratu, Andrzejem Tarko, a także z happeningu na Rynku Głównym: "Czarnobyl - nigdy więcej!"...


Czy historyczna otwartość na Innych to mit? A jeśli tak – komu jest potrzebny? Czy źródłem dyskryminacji innych kultur może być fatalne zauroczenie systemami totalitarnymi? Czy dyskryminacja kobiet to współczesna odmiana faszyzmu? Zapraszamy na debatę "Faszyzm - echa przeszłości", która odbędzie się 10 listopada o godz. 17 w Klubie Re.


Małopolscy Zieloni 2004 rozpoczęli w Krakowie cykl debat „Feminizacja”. W pierwszym spotkaniu udział wzięły Anna Lipowska-Teutsch (dyrektorka Towarzystwa Interwencji Kryzysowej), Małgorzata Tkacz-Janik, Karolina Jankowska i Aleksandra Sowa.


Aby sobotnia konferencja "Faszyzm - echa przeszłości" mogła się odbyć, krakowska policja musiała chronić zebranych przed narodowcami.


Zieloni 2004 zapraszają na kolejną z cyklu "Feminizacja" debatę, której gośćmi będą Michał Płaczek (ProChoice 2006, Porozumienie Kobiet 8 Marca, felietonista Feminoteki), Dariusz Szwed (współprzewodniczący partii Zieloni 2004) oraz dr Małgorzata Tkacz-Janik.


Zieloni 2004 i Stowarzyszenie Ostra Zieleń zapraszają na festiwal Bardzo Kobiecy Marzec w ramach którego odbędzie się 6 feministycznych spotkań i pokazów filmów (m.in. spotkanie autorskie Agnieszki Graff, debata o współpracy ruchu LBT i feministycznego, spotkanie z lokalnymi polityczkami i promocja książki „Feminizm i Radykalizm”)... Wydarzenia będą miały miejsce między 10 a 30 marca.


Wyrażamy swój sprzeciw wobec wielu aspektów polityki edukacyjnej Rządu RP. Centralizacja i próby narzucenia „jedynie słusznej” wizji polskiej szkoły bez jakiejkolwiek debaty społecznej oraz odejście od koncepcji szkoły jako miejsca kształtowania osobliwości i poszukiwań aspiracji na rzecz autorytarnej placówki, wzbudza nasz niepokój...


Dzień po 69. rocznicy Nocy Kryształowej, 10 listopada 2007, w krakowskim Klubie Re, odbyła się - organizowana przez Zielonych 2004 - debata "Faszyzm – echa przeszłości", w której wzięły udział: dr Beata Kowalska (Instytut Socjologii UJ), Anna Lipowska-Teutsch (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej, Koalicja Antyfaszystowska) oraz dr Ewa Majewska (Instytut Filozofii USz).


O każdy skrawek zieleni miejskiej powinniśmy dbać. Aby miasto nie stało się nieprzyjaznym molochem bez czystego powietrza. Potrzebna jest wyobraźnia i działanie na rzecz ochrony zieleni. Przykładem braku dbałości samych mieszkańców Krakowa o takie tereny są miejsca, gdzie parkują kierowcy. Zniszczone od kół samochodów pasy zieleni mogą powrócić do poprzedniego stanu dopiero po rekultywacji. Choć kierowcy mogliby znaleźć neutralne miejsce do zaparkowania, to często łamią przepisy. Mogą o tym nie wiedzieć, bo przecież sznur zaparkowanych samochodów przy drodze i brak znaku zakazu stwarzają pozory dostępnego miejsca do parkowania...


Zieloni 2004 zapraszają na pierwsze w Rzeszowie spotkanie, w którym wezmą udział Dariusz Szwed - współprzewodniczący Zielonych 2004, Aleksandra Sowa - współprzewodnicząca koła krakowskiego oraz Karolina Skowron - rzeczniczka koła krakowskiego. Spotkanie odbędzie się 24 listopada (sobota) w barze wegetariańskim "25 gram" na ul. 3 Maja 5/2 (wejście w bramę koło pizzerii Dexter, I piętro) o godzinie 15.30
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,234 Unikalnych wizyt