ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Olga Tokarczuk - RSS

Olga Tokarczuk

Strona www
Strona www 2
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

(ur. 29 stycznia 1962 w Sulechowie) – polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog, laureatka nagrody literackiej Nike.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

www.tokarczuk.wydawnictwoliterackie.pl/
‎- Zdarza się, że własny tekst po pewnym czasie wydaje mi zupełnie obcy, jak gdyby nie był napisany przeze mnie. Nazwałam to syndromem martwej ręki - opowiadała Olga Tokarczuk ( Zieloni ) podczas warsztatów literackich w Świetlicy Krytyki Politycznej.


Polska pisarka Olga Tokarczuk została laureatką tegorocznej Uznamskiej Nagrody Literackiej - poinformowali w środę organizatorzy Uznamskich Dni Literatury. Wyróżnienie przyznawane jest za wkład w europejski dialog o historii i czasach współczesnych. Więcej na gazeta.pl


Bezdomny pies jest polityczny. Psy pozbawione praw i tylko rzadko pozostające pod opieką starszych pań lub skromnych lokalnych inicjatyw, są przedmiotami politycznych gier i szybko stają się ich ofiarami. - pisze Olga Tokarczuk.


Ten „jakiś stupor” bardzo łatwo odszyfrować – to symbol zastanego, trudnego do ruszenia, polskiego status quo. „Magmy”, jak określiłaby owo status quo Agnieszka Graff.
Książka "Farba znaczy krew" Zenona Kruczyńskiego jest bardzo niewygodna. Mówi wprost o tym, o czym wolelibyśmy nie wiedzieć, co odpychamy od siebie, co ośmieszamy i bagatelizujemy, kiedy inni o tym mówią. Co wydaje się „nawiedzone”, niepoważne, zastępcze, marginalne. O zabijaniu zwierząt.


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Z ogromną radością i dumą informujemy, że trzy członkinie Partii Zieloni 2004, Kinga Dunin, Małgorzata Tkacz-Janik oraz Olga Tokarczuk zostały nominowane przez „Wysokie Obcasy” do tytułu Polka Roku 2008!


Wcale nie upieram się, żeby mieszkać na wsi. Miasto mogłoby być miejscem w porządku, gdyby nie dzieliło ludzi na biednych i bogatych, gdyby miało dużo przestrzeni publicznej, dla wszystkich, gdyby było czyste, ciche, tolerancyjne, przyjazne, ludzkie - takie jak Zielone Miasto. Mówią, że nie ma alternatywy dla świata takiego, jaki znamy. Ze takie są prawa, które nim rządza. Ale to bzdura. Jest alternatywa. Możemy zmienić Szare Miasta na Miasta Zielone.


22 sierpnia w Wałbrzychu w pubie Qfer (Piaskowa Góra) odbyło się spotkanie z Martą Jermaczek - kandydatką Zielonych 2004 w wyborach do Sejmu), oraz z Olgą Tokarczuk - pisarką.


13/08/2005
Olga Tokarczuk
Będę głosowała na Zielonych, ponieważ jestem przekonana, że pod zielonym szyldem skupili się wartościowi i mądrzy ludzie, którzy w bliski sposób rozumieją politykę, jako naturalne, spontaniczne działanie dla uczynienia świata lepszym – tego małego, wokół nas, i tego wielkiego, ludzkiego. Zachęcam wszystkich do przestudiowania Zielonego Manifestu.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,121 Unikalnych wizyt