ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Monika Paca - RSS

Monika Paca

e-mail
Strona www
Strona www 2
YouTube
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

(42 lata) - radczyni prawna, pionierka rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowych oraz rewitalizacji społecznej na Śląsku, działaczka społeczna.
Od ponad 20 lat Katowiczanka, członkini Zarządu Krajowego Zieloni 2004.

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

Klip wyborczy:

http://www.youtube.com/watch?v=gc8VkeYU8ec />

www.youtube.com/user/SzybWilson www.youtube.com/user/Zieloni2004
Dziś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia powietrza. Zapytaliśmy naszych ekspertów co sądzą o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia węglem w całej Polsce.


Monika Paca z Partii Zieloni i ze Stowarzyszenia dla Szopienic podkreśla, że władze Katowic wreszcie na poważnie powinny zabrać się za rewitalizację dzielnicy. - Ciągle mówi się tylko o inwestycjach w centrum. Szopienice tymczasem leżą odłogiem. Urzędnicy woleli pozbyć się tutejszej szkoły, zamiast pomyśleć, w jaki sposób jej gmach mógłby być zagospodarowany - kwituje społeczniczka.


Przecież to jakaś kpina! Przez te rozkopane ulice trudno się poruszać. Na co czekają firmy, które wykonują ten remont? Jak długo to wszystko będzie leżało odłogiem? - pyta Monika Paca członkini Partii Zieloni i Stowarzyszenia Dla Szopienic. Dodaje, że taka sytuacja denerwuje wszystkich: pieszych i kierowców.


– Festiwal rozwija się dzięki otwartości artystów – cieszy się Monika Paca, dyrektor imprezy, Partia Zieloni. – Mamy tu do czynienia ze sztuką, którą cechuje mnogość barw, poczucie humoru, empatia i szczerość. Dostępność sztuki naiwnej niekoniecznie wiąże się jednak z jej docenianiem przez znawców sztuki.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Monika Paca, działaczka Zielonych 2004 to na Górnym Śląsku kobieta instytucja. Dzięki niej życia nabierają opuszczone miejsca, a kultura łapie drugi oddech.


Monika Paca, twórczyni galerii Szyb Wilson, działaczka Zielonych 2004 i kandydatka SLD w wyborach do Sejmu, mówi, że kobiet na listach jest mało, ponieważ wiele z nich musi dzielić obowiązki między pracę a dom. - Nie każda z nas jest w związku partnerskim, w którym obowiązki są dzielone inaczej. W efekcie to mężczyźni mają często więcej wolnego czasu, który wykorzystują np. na działalność polityczną - mówi.


To jest prawdziwy wyścig wyborczy! Tusk odbijający piłkę, Kaczyński z kotem, Palikot z pistoletem, a wśród nich Monika Paca w zielonym stroju ścigają się w wyścigu do sejmu. W spocie kandydatki Zielonych 2004, która startuje w wyborach z list SLD oprócz niezwykłego zaprezentowania kampanii wyborczej są jeszcze krasnoludki, podium i niesamowita piosenka pt. "Umiłowany kraj".


I choć Monika Paca jest działaczką partii Zieloni 2004 oraz kieruje stworzoną przez siebie fundacją, to postanowiła zaangażować się w stworzenie RIŚ. - To świeży pomysł, być może integracja będziemy pisać prze "y" i powstanie RYŚ. Takie zwierzę mogłoby znaleźć się w logo naszego ruchu - śmieje się Johann Bros.


Śląsk nas, Zielonych, potrzebuje, bo to my jesteśmy prawdziwą lewicą - powiedziała Monika Paca.


Zapraszamy na przegląd medialnych relacji z antyatomowych demonstracji w rocznicę Czarnobyla.


Katowickie koło Zielonych z zaniepokojeniem obserwuje rozwój sytuacji w Libii. Jest to najbardziej dramatyczny moment fali protestów przeciwko autokratycznym reżimom, która w ostatnich tygodniach ogarnęła kraje północnej Afryki.

Wyrażamy nasz szacunek i poparcie dla wszystkich mieszkańców Libii, którzy mieli odwagę wystąpić przeciw reżimowi i wierzymy, że kraje Europy w tym Polska nie pozostaną wobec ich determinacji i walki obojętne.

Popierając doprowadzenie do wstrzymania działań wojennych ze strony sił podległych Kaddafiemu wiemy, że interwencje zbrojne zazwyczaj prowadzą w kierunku eskalacji walk między coraz brutalniej działającymi stronami.

Dlatego wzywamy Premiera, Ministra Spraw Zagranicznych oraz szefa Komitetu Integracji Europejskiej do podjęcia na forum najbliższego posiedzeniu Rady Europejskiej kroków zmierzających do powstrzymania tragedii społeczeństwa Libijskiego nie tylko poprzez wspieranie wdrożenia strefy zakazu lotów nad Libią, ale równiez opracowanie i realizowanie pomocy dla uchodźców, udzielanie schronienia, dostarczanie żywności, wody i opieki medycznej.Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


100% równych szans? Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury "Zielonych Wiadomości"!


Zieloni 2004 wraz z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Kobiet, Unią Pracy, Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych i kilkudziesięcioma organizacjami społecznymi rozpoczęli dziś wspólną kampanię samorządową. Inaugurująca ją konwencja odbyła się w Warszawie.
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,298 Unikalnych wizyt