ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Mikołaj Iwański - RSS

Mikołaj Iwański

e-mail
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

W Zielonych2004 od wiosny 2010 roku. Od marca 2011 współprzewodniczący kołu poznańskiemu.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

List do Grobelnego: stop kontenerom! Członkowie i członkinie Partii Zieloni piszą do prezydenta Poznania, w tym: Mikołaj Iwański ( Poznań ), Hanna Gill-Piątek ( Łódź ) i Tomasz Kitliński ( Lublin )


Lokatorzy organizują się przeciw podwyżkom czynszów czy reprywatyzacji, a nie przeciw gentryfikacji, bo jeszcze nie dostrzegają tego zagrożenia - mówi w wywiadzie Mikołaj Iwański, przewodniczący poznańskich Zielonych.


Mikolaj Iwański wziął udział w wydarzeniu „Władza wyklucza – wykluczmy władzę” - zrealizowanym w ramach Festiwalu Malta zorganizowanych przez Kolektyw Rozbrat.


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Artysta Rafał Jakubowicz i ekonomista Mikołaj Iwański dowodzili, że pojawienie się sztuki w zaniedbanych dzielnicach najczęściej prowadzi nie do ich rewitalizacji, ale gentryfikacji.


Premier Tusk uparcie twierdzi, że polski atom będzie bezpieczny.


Poznańskie Koło Zielonych 2004 zdecydowanie sprzeciwia się planom ZKZL w sprawie budowy kontenerów socjalnych. Uważamy że stygmatyzacja wynikająca z tworzenia enklaw dla wykluczonych społecznie jest niedopuszczalną praktyką powodującą eskalację problemów społecznych.


Gdzie przebiega granica między ubóstwem a patologią? Kto będzie ją wyznaczał? Nie mamy wątpliwości, że patologią jest pomysł zmuszania ludzi do życia w nieludzkich warunkach – efekt polityki prezydenta Ryszarda Grobelnego i jego kompanów. - tekst Mikołaja Iwańskiego i Rafała Jakubowicza.


Mikołaj Iwański wyjaśnił, że w czasie, kiedy pracował na uczelni, kierownik instytutu wydał mu polecenie wpisania zaliczeń studentom. Iwański odmówił, bo jego zdaniem nie zaliczyli ćwiczeń. Zaliczenia pojawiły się jednak w indeksach.


Sprawy takie jak Karta Praw Podstawowych, które w Polsce udało się przemilczeć, mogą powrócić na arenie europejskiej podczas polskiej prezydencji. Dotychczasowe odpowiedzi nie wystarczą, bo pytać nie będą już przychylni rządowi dziennikarze. - pisze Mikołaj Iwański.


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Dlaczego bycie "zającem" to męski sport - tłumaczy Mikołaj Iwański.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,857 Unikalnych wizyt