ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Michał Simon - RSS

Michał Simon

blog
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Michał Simon, przewodniczący lubelskiego koła Partii Zieloni.

+ Więcej


Należy do:

"Promowane przez Państwa środowisko postawy ksenofobiczne, mizoginiczne, trans- i homofobiczne są dla Państwa Polskiego i polskiej rodziny bardzo szkodliwe" - pisze Michał Simon z Partii Zieloni.


Ostatnio kilka razy spytano mnie dlaczego nie napisałem jeszcze nic o uboju rytualnym. Jako członek partii Zielonych, piszący o istotnych dla siebie kwestiach społecznych, powinienem już dawno poruszyć ten temat. Miałem jednak długo z tym problem. Staram się nie przesadzać zazwyczaj z radykalizmem, gdyż poszanowanie różnorodności światopoglądowej jest istotnym elementem mojego/naszego „programu”. W tej sprawie jednak nie mam ochoty, nie umiem być „wyważonym i rozumiejącym”. Przemysłowe zabijanie zwierząt w rzeźni, niezależnie czy dotyczy to „uboju rytualnego”, czy „klasycznego” osobiście uważam za bestialstwo. Zresztą, każde zabójstwo (krzywdzenie) drugiej istoty, nie będące egzystencjalną koniecznością, wzbudza mój silny sprzeciw. Niezależnie czy chodzi o człowieka, czy o zwierze; przemysłową produkcję zwierząt, czy przemoc domową. Polowanie, czy gwałty. Osobiście debatę – zakazać uboju rytualnego czy nie, odbieram trochę w kategoriach debaty w Teksasie nad sposobem dokonywania egzekucji na skazanych na karę śmierci. Krzesło elektryczne, czy zastrzyk trucizny? Co jest lepsze? Odpowiedziec mogę tylko jedno - zniesienie kary śmierci. Dyskusja ta wypadła nam w okresie przedświątecznym, chrześcijańskim adwencie. - pisze na swoim blogu Michał Simon, przewodniczący lubelskich Zielonych.


Od paru dni uczestniczymy w dyskusji na temat patriotyzmu. Co oznacza, czym się charakteryzuje, jakie ma znaczenie – czy w ogóle ma je „dzisiaj”? Skupiamy się w tych rozważaniach nad naszymi postawami i obowiązkami. Jesteśmy, czy nie jesteśmy, a nawet czy powinniśmy być patriotami? Pojawiają się w tej dyskusje uproszczenia i „ślepe uliczki”. - pisze na blogu Michał Simon, przewodniczący lubelskiego koła Zielonych.


- To bardzo niebezpieczna tendencja i prognostyk. Obawiamy się, czy nie jest to próba skanalizowania niezadowolenia społecznego w kierunku przerzucenia niechęci z neokonserwatywnych i neoliberalnych elit rządzących na mniejszości. Nie zapominajmy, że tak rodził się nazizm - kiedy związki zawodowe i skrajna prawica zaczęły tworzyć wspólny front - pisał na swoim blogu na tokfm.pl Michał Simon, przewodniczący lubelskiego koła Partii Zieloni.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,174 Unikalnych wizyt