ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Masz prawo się bronić - RSS

Porady prawne:

Kontakt

Monika Paca
e-mail
strona www

Jakub Biernat
e-mail
strona www

Użyteczne adresy dla poszukujących pomocy prawnej

Pomoc prawna dla konsumentów

Prawo Unii Europejskiej

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


Moim zdaniem odpowiedź jest prosta - to była dyrektorka szkoły w Policach, pani Beata Golisowicz, która nie może pogodzić się z odejściem ze stanowiska dyrektorskiego po dziesięciu latach pracy na nim - pisze w liście do redakcji Ewa Kos, radna sejmiku.


Jeśli mamy stworzyć sensowną politykę energetyczną, która będzie w długofalowym interesie Polski, zapewni niezależność i bezpieczeństwo energetyczne, to jej filarem musi być energetyka odnawialna - napisał Adam Wedman, przewodniczący gdańskiego Koła Partii Zieloni w liście otwartym skierowanym do prezesa Rady Ministrów.


Czym jest Chevron i jaką działalność prowadzi w Polsce Rafał Betlejewski pytał Ewę Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieloni, Emila Jabłońskiego, sołtysa Żurawlowa, Grażyna Bukowska, rzeczniczka Chevronu w Polsce. O wolnym rynku w audycji Między innymi Betlejewski mówił prof. dr hab. Jan Jakub Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego.


Jak mówi Marek Kryda, w Litowie i w wielu innych miejscowościach w Polsce władze samorządowe nie mają właściwie nic do powiedzenia jeżeli przychodzi inwestor i mówi, gdzie dokona odwiertu. - Wójt ma raptem dwa tygodnie na zapoznanie się z tym wnioskiem i może to tylko zatwierdzić – mówi ekspert. Nie może tego oprotestować, nie może nawet pytać dlaczego tu a nie gdzie indziej będą prowadzone wiercenia – podkreśla Marek Kryda z partii Zieloni.


- Ta sytuacja w Przelewicach bardzo mnie martwi, podobnie jak w Rościnie i Miedzyniu. Jeżeli ktoś ewidentnie łamie prawo, to powinniśmy mieć narzędzia, aby go ukarać. Państwo, jako włodarze naszego województwa, traktujecie właścicieli tych ferm jako inwestorów. Prowadzicie z nimi negocjacje, a przy ewidentnym łamaniu prawa tak być nie powinno – tłumaczyła Ewa Koś, radna sejmiku, z partii Zieloni.


- Opowiadamy się za rolnictwem tradycyjnym i zdrową żywnością.. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej różnice, między rolnictwem polskim a rolnictwem w krajach Europy Zachodniej coraz bardziej się zacierają, ale nie zawsze na korzyść. - Tradycyjne rolnictwo traci na znaczeniu, a zyskuje produkcja w potężnych manufakturach - ocenia Dorota Metera z partii Zieloni.


- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


Krakowskie koło Zielonych sprzeciwia się lekceważeniu głosu mieszkańców w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Domagamy się rozpowszechnienia wszystkich oficjalnych dokumentów dotyczących ZIO wśród mieszkańców Krakowa, przeprowadzenia niezależnych analiz ekologicznego i ekonomiczno-społecznego wpływu igrzysk, przeprowadzenia na ich temat panelu obywatelskiego lub sondażu deliberatywnego z udziałem mieszkańców, ekspertów i polityków oraz zainicjowania przez Radę Miasta Krakowa referendum w tej sprawie. Szacunkowy budżet ZIO zakłada wydatki przekraczające 21 miliardów złotych, co będzie stanowiło znaczące obciążenie dla budżetów samorządowych i budżetu państwa. Co więcej, wydatki te mogą znacząco wzrosnąć, ponieważ badania naukowe wskazują, że faktyczne koszty organizacji igrzysk są wyższe od szacunków średnio o 179%. Tymczasem ostatnie lata w Krakowie to przede wszystkim problem zadłużenia i radykalne cięcia w usługach publicznych. Te ostatnie oznaczały między innymi prywatyzację stołówek szkolnych, której następstwem był znaczny spadek liczby uczniów korzystających z ciepłych posiłków w szkole (o około 2500 osób). Jeśli powtórzy się scenariusz z organizowanych wcześniej igrzysk, to sytuacja osób mniej- i średniozamożnych w naszym mieście jeszcze bardziej się pogorszy. Czeka nas bowiem wzrost czynszów, cen mieszkań i zadłużenia, kolejna fala cięć w edukacji i wstrzymanie inwestycji społecznych (np. w infrastrukturę rowerową czy budowę przedszkoli).


Jerzy Niczyporuk z Partii Zielonych spytał, dlaczego zignorowane zostały wyniki konsultacji społecznych poprzedzających remont parku: - Jeśli 60 proc. uczestników opowiedziało się przeciw jego ogrodzeniu, to czemu postawiono wokół ten potężny parkan?


Rozmowa z Michałem Wszołkiem (Zieloni) o zimowej olimpiadzie w Krakowie na 100,5FM w Krakowie (Radiofonia).


Zimowe igrzyska w Krakowie są na razie tylko planem, ale już budzą wiele emocji. Pomysł ma zwolenników, ale są również osoby sceptyczne wobec tej idei. Domagają się referendum. Tomasz Leśniak, który zaangażował się w akcję, podkreśla, że wciąż nie zostały opublikowane żadne dokumenty dotyczące igrzysk. – Mieszkańcy nie wiedzą, jakie będą koszty tej imprezy, ani jakie będą inwestycje. A koszt olimpiady szacuje się na 21 miliardów złotych – mówi.


Pociągnięcia do karnej odpowiedzialności sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców Marszu Niepodległości, osób zarządzających miastem i dymisji komendanta głównego policji i ministra spraw wewnętrznych - domagają się warszawscy Zieloni.


Choć Ikonowiczowie chwilowo zmienili adres, ich mieszkanie wcale nie stoi puste. Akurat goszczą małżeństwo z 12-letnią córką. – Ci ludzie zostali wyeksmitowani na bruk za długi, kobieta dostała miejsce w noclegowni dla samotnych matek, a mąż spał w samochodzie – opowiada Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych. – Piotrek wziął ich do siebie, bo opieka społeczna chciała im odebrać córkę, argumentując, że nie są w stanie zapewnić dziecku mieszkania. Jednocześnie prowadził negocjacje z miastem w sprawie lokalu zastępczego dla nich. Nie wiem, czy którykolwiek polityk byłby do tego zdolny, ale Ikonowicz zawsze żył zgodnie ze swoimi przekonaniami.


– Coś z naszym państwem nie jest w porządku, jeśli czyściciele kamienic nie ponoszą żadnych konsekwencji, mogą bezkarnie zastraszać i stosować przemoc wobec lokatorów, a ci, którzy bronią lokatorów przed tymi bezprawnymi praktykami - jak Ikonowicz - są skazywani na więzienie – komentuje Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


Adam Ostolski (Partia Zielonych) uważa, że kolejne ekipy rządzące zapominają, iż ich zadaniem jest nie kreowanie bezdomności, a jej zapobieganie. – Działalność Piotra Ikonowicza pokazuje na czym polega solidarność w dzisiejszych czasach, w których koszty kryzysu przerzuca się na najbiedniejszych – dodawał. Ostolski wezwał też do żądania prawa łaski nie tylko dla Ikonowicza, ale również dla tych wszystkich, którym on pomagał.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,044 Unikalnych wizyt