ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Magdalena Środa - RSS

Magdalena Środa

e-mail
Strona www
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

bezpartyjna; filozofka, etyczka, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2004-2005 pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w rządzie Marka Belki, autorka wielu publikacji, stała felietonistka „Gazety Wyborczej”.

Napisz do M. Środy: srodamagda@gmail.com

Kontakt z panią Profesor:
Małgorzata Tkacz-Janik,
koordynatorka kampanii Prof. M. Środy do PE
tel. 0 609 677 874,
strefazieleni@tlen.pl

Relacja wideo z konferencji prasowej z otwarcia listy w Łodzi:


Domowa strona internetowa Magdy Środy
www.magdalenasroda.net

+ Więcej


Program II Kongresu Kobiet


Komisja Europejska pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso jest chyba najgorszą w dziejach tej instytucji. Polityka, którą prowadził Barroso, przyczyniła się do kryzysów finansowego i gospodarczego, nie potrafiła sprostać wyzwaniom, które powstały w ich wyniku. Nieustannie przedkładano w niej interesy nieograniczonego handlu i wielkiego biznesu nad kwestie związane z ochroną środowiska, politykę społeczną i interesy ludzi. Dlatego Zieloni apelują o zablokowanie nominacji Barroso na następną kadencję.


Zielony Nowy Ład oznacza: Europę solidarną, która może zagwarantować swych obywatelom i obywatelkom wysoką jakość życia opartą na trwałym rozwoju gospodarczym, społecznym i ekologicznym; Europę prawdziwie demokratyczną, która działa na rzecz swych obywateli i obywatelek, a nie wyłącznie na rzecz wąskich interesów przemysłu; Europę, która działa na rzecz zielonej przyszłości.


W środę 27 maja w łódzkiej księgarni Mała Litera odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę prof. Magdaleny Środy, kandydatki do Europarlamentu w okręgu łódzkim z ramienia Centrolewicy, Kobiety i władza. Rozmowę z autorką poprowadził Borys Martela - dziennikarz, doktorant w Katedrze Socjologii Polityki i Moralności UŁ. http://magazyn.kreatura.net/?c=118&a=1380 fotorelacja w foto.lorga.pl http://foto.lorga.pl/categories.php?cat_id=61


Godzina: 13:00. Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UŁ. Debata na zaproszenie Rektora UŁ, kandydatów do Parlamentu Europejskiego, poświęcona sprawom gospodarczym oraz Łodzi i regionowi.


Zapraszamy na wieczór autorski i promocję nowej książki Prof. Magdaleny Środy: "Kobiety i władza" (wyd. w.a.b.) 27 maja o godzinie 18.15 w księgarni mała litera w Łodzi (www.malalitera.pl). Spotkanie poprowadzi Borys Martela - - doktorant w Katedrze Socjologii Polityki i Moralności UŁ, dziennikarz. Współtworzy Klub Krytyki Politycznej w Łodzi.


W Łodzi mniej licznie niż w latach poprzednich, ale zdecydowanie bardziej głośno i kolorowo. To wszystko dzięki fenomenalnemu zespołowi Percussao Popular, który zamienił milczenie w doskonałą zabawę.


Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Zdzisława Janowska oraz Elżbieta Oleksy będą dyskutować o roli kobiet w procesach transformacji 1989 – 2009 i postulatach wprowadzenia równościowych rozwiązań kwotowych w polityce i gospodarce. Spotkanie składające się z dwóch paneli „Kobiety u władzy” i „Kobiety w polityce” odbędzie się Łodzi w ramach cyklu inicjatyw poprzedzających czerwcowy Kongres Kobiet Polskich 20 maja, godz.13.00.„Demokracja parytetowa”, „Okrągły Stół Kobiet Śląskich w 20 lecie transformacji”, „Kobieta wczoraj, dziś, jutro” to tytuły tylko niektórych konferencji, które odbędą się na Śląsku w ramach cyklu spotkań poprzedzających czerwcowy Kongres Kobiet Polskich. Jolanta Kwaśniewska oraz Magdalena Środa odwiedzą 21 maja Sosnowiec, Katowice, Chorzów i Bytom, aby wspólnie z liderkami z całego województwa śląskiego dyskutować o roli kobiet w procesach transformacji 1989 – 2009 i postulatach wprowadzenia równościowych rozwiązań kwotowych w polityce i gospodarce.


21 maja 2009 (czwartek), godz. 19:00. Kobiety Transformacji - Transformacja Kobiet 1989 - 2009. Spotkanie z Jolantą Kwaśniewską i Magdaleną Środą. Prowadzenie: Małgorzata Tkacz-Janik.


W najbliższą niedzielę 17 maja od godz. 14.00 – 16.00 będzie można porozmawiać z Panią Profesor na Piotrkowskiej (od ul. A. Struga do Al. Mickiewicza).


Rowerzyści, zamiast czekać na kolejny odcinek ścieżki rowerowej, i wdychać spaliny stojących w korku samochodów, korzystają z zielonych terenów jako ścieżek alternatywnych. Iza Desperak i Magda Środa udowadniają, że Łódź jest zielona. Zbiórka na Pl. Wolności, godz. 12.00


Prof. Magdalena Środa weźmie udział w debacie organizowanej przez "Krytykę Polityczną" i tygodnik "Polityka" na temat związków polityki i ekologii w ramach Festiwalu Planet Doc Review. Zapraszamy 9 maja (sobota), godz. 18.00, Kinoteka, pl. Defilad 1.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,056 Unikalnych wizyt