ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Magda Mosiewicz - RSS

Magda Mosiewicz

e-mail
Strona www
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Autorka filmów dokumentalnych, dyrektorka festiwalu kultury niezależnej Poza murami, działaczka Federacji Zielonych. Studia: Uniwersytet Jagielloński - filozofia, PWSFTviT Łódź - wydział operatorski. Związana ze środowiskami twórczymi i feministycznymi Trójmiasta, Krakowa i Warszawy. W latach 2003-2008 przewodnicząca partii.

+ Więcej


Należy do:

Zdaniem Magdy Mosiewicz, reżyserki i działaczki Zielonych 2004, sąd, podobnie jak władze Allegro, po prostu nie rozumie, że mogą istnieć ludzie i organizacje działający społecznie, nie dla zysku. - Biznes tworzy fundacje po to, żeby poprawić "społeczny wizerunek" firmy i zarobić więcej pieniędzy. Np. Allegro bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy [Allegro podkreślało to podczas procesu]. Tym ludziom nie mieści się w głowie, że można zarabiać pieniądze, by finansować działalność społeczną - mówiła podczas debaty o wyroku zorganizowanej przez Zielonych 2004.


Co zmienić na osiedlu? Jak spotkać ludzi, ktorzy myślą podobnie i jak przekonać tych, którzy mają inną wizję? Kolejna edycja Departamentu Propozycji festiwalu Warszawa w Budowie odbędzie się na Rakowcu w ramach cyklu działań M4 Stowarzyszenia Odblokuj. Więcej na blogu Zielona Warszawa - KLIKNIJ TUTAJ


Zieloni zapraszają na pokaz filmu Roberta Kowalskiego i Magdy Mosiewicz „Białe Miasteczko” oraz debatę Zielone Centrum „Marszałkowska 1”, czwartek 21 czerwca 2012, godz. 19.00


Zieloni zapraszają na pokaz filmu Joanny Rajkowskiej „Le Ma” oraz debatę Zielone Centrum „Marszałkowska 1”, piątek 15 czerwca 2012, godz. 19.00


Historia Ewy Hołuszko, działaczki opozycji demokratycznej, która po zmianie płci została poddana ostracyzmowi, pokazuje, że wciąż nie zakończyliśmy rewolucji - Magdalena Mosiewicz w rozmowie z Adamem Ostolskim.


Czyżby spełniał się ideał polityki miłości? Tylko – czy to nie dziwne – głosiciele tej ideologii nigdy z nami nie idą - pisze z okazji 8 marca Magdalena Mosiewicz.


Z przyjemnością informujemy, że wybraliśmy dziś nowe władze koła warszawskiego. Przewodniczącymi zostali: Elżbieta Hołoweńko i Mateusz Urban, skarbnikiem - Jakub Grabiec, zaś w skład nowo powołanej Rady Koła weszli: Bartłomiej Kozek, Irena Kołodziej, Adam Ostolski, Agnieszka Grzybek, Magdalena Mosiewicz i Beata Nowak.


Magdalena Mosiewicz i Dariusz Szwed odpowiadają w sondzie Krytyki Politycznej, Agnieszka Grzybek - w relacji PAP.


Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury nowego numeru "Zielonych Wiadomości"!


Prowadzę te sesje już drugi rok i najbardziej podoba mi się to, że wszyscy mogą się spotkać ze wszystkimi. Na równych prawach. Budująca jest też bezinteresowność uczestników, którzy dzielą się swoją wiedzą.


Grupa ekolog Magdy Mosiewicz zaproponowała stworzenie w pałacyku tzw. domu niezbędnego – czyli obiektu, w którym na dłuższy lub krótszy czas mogliby zamieszkać turyści, studenci lub osoby w trudnej sytuacji życiowej, np. samotne matki. Więcej - na stronach Życia Warszawy.


Happeningi czy blokady to najgłośniejsze sprawy, najciekawsze dla mediów. Ale sukcesy ekologów nie ograniczają się powstrzymywania szkodliwych inwestycji. Za wielki sukces uznaję np. to, że tysiąc gospodarstw w Mszanie Dolnej ogrzewanych jest dzięki energii słonecznej. Wójt zaczął od budynków publicznych, potem przekonał mieszkańców, zdobył dopłaty z NFOŚ, trochę dołożyła gmina, trochę właściciele domów... - z Magdą Mosiewicz rozmawia Jan Smoleński.


"Akcja ministerstwa jest z zasady słuszna, bo nie wszyscy umieją segregować odpady i często palą np. plastikiem w piecach, co jest rakotwórcze. Problem w tym, że to działanie tylko cząstkowe, jak to bywa z programami unijnymi" - mówi Magdalena Mosiewicz z partii Zieloni 2004. I dodaje, że jeżeli za edukacją nie pójdą pieniądze na infrastrukturę, a więc choćby ustawienie koszy na posegregowane śmieci, skutek może być wręcz odwrotny do zamierzonego. Więcej na stronach internetowych gazety.


Magda Mosiewicz z partii Zieloni 2004, jedna z panelistek niedzielnej debaty: - To nie jest odosobniony przypadek. I dość lightowy. Na tego typu debaty wchodzą duże grupy, które rozłażą się po całej sali i non stop przeszkadzają, gadają, prowokują. Więcej na stronach Gazety Stołecznej.


- "Miasto pełni różne funkcje, a ludzie nie poruszają się tylko samochodami. Przejścia podziemne to duże utrudnienie dla mieszkańców, szczególnie tych poruszających się na wózkach lub matek z małymi dziećmi" - Magdalena Mosiewicz
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,030 Unikalnych wizyt