ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Maciek [Psych] Smykowski - RSS

Maciek [Psych] Smykowski

e-mail
tel. +48.603327917
blog
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Bywam grafikiem komputerowym, jestem przewodniczącym koła katowickiego zielonych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

- Gdyby zapisać, że 5 proc. pieniędzy na drogi co roku idzie na ścieżki rowerowe, to w ciągu pięciu lat mielibyśmy fajny system tras - proponuje. Radni wstępnie obiecali pomoc. - Pięciu odpisało na apel, ale też jeden zadał pytanie, skąd wiemy, że ludzie będą jeździć tymi ścieżkami. Rzeczywiście nie ma takich badań, ale może warto by je było zrobić- mówi Maciej Smykowski z Partii Zieloni.


Dziś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia powietrza. Zapytaliśmy naszych ekspertów co sądzą o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia węglem w całej Polsce.


- W 2011 roku prezydent obiecywał, że nowe trasy rowerowe mają być od tej pory asfaltowe. Minęły dwa lata od tej deklaracji. A tu całkiem nowa śluza, czyli inwestycja, która miała być oznaką wielkich zmian, już stała się wielkim rozczarowaniem - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


- Niedopuszczalne jest szkalowanie polskich Romów, jak każdej grupy etnicznej, która w Polsce ma prawo czuć się bezpiecznie i u siebie. Sprzeciwiamy się temu, co zrobili napastliwi kibice - mówi Maciej Psych Smykowski z Partii Zieloni.


W związku ze skandalem wokół PRISM Zieloni wspólnie z Polską Partią Piratów, Demokracją Bezpośrednią, Partią Libertariańską i stowarzyszeniem mPolska wystosowali do Premiera list otwarty, domagając się informacji na temat działań podjętych przez polski rząd w celu ochrony obywatelek i obywateli RP przed bezprawną inwigilacją.


- Podczas warsztatów wspólnie zauważyliśmy, że mnóstwo ludzi bawiących się na Mariackiej oddaje mocz na tyłach deptaku albo pod murami starego dworca w Katowicach. Tam stworzyliśmy prowizoryczne punkty. Oczywiście te toalety są partyzanckie, ale mają przede wszystkim zwrócić uwagę urzędników na to, że miasto jest regularnie obsikiwane i trzeba to zmienić! - mówi Maciej "Psych" Smykowski z Partii Zieloni.


- Połączenie dzielnic południowych z centrum miasta powinno być w Katowicach priorytetem. Tramwaj w tej sytuacji byłby najlepszym rozwiązaniem, bo to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, jakie znam. Komunikacja tramwajowa z pewnością odciążyłaby drogi. Teraz zapchane są ogromną ilością samochodów, które swoimi spalinami zatruwają powietrze - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


- Moim zdaniem Katowice mają dwa wielkie problemy do rozwiązania: niska emisja oraz takie zagospodarowanie przestrzeni, aby ludzie mogli się nią cieszyć - mówi Maciej Psych Smykowski, organizator warsztatów i członek Partii Zieloni


Maciej Psych Smykowski z katowickich Zielonych reprezentował Ostrą Zieleń w programie "Młodzież kontra".


- Zamierzamy takie akcje prowadzić do skutku, cyklicznie, aż właściciele zainteresują się losem tego budynku i zgodnie z obietnicą doprowadzą do jego rewitalizacji - przekonywał Maciej Psych Smykowski, członek Partii Zieloni i jeden z organizatorów demonstracji. - Nie może być tak, że w piękny, zabytkowy budynek pełni funkcję garażu dla drogich samochodów, często dwóch, albo trzech na krzyż - dodawał.


Katowickie koło Partii Zieloni zgłosiło wczoraj na policję sprawę przeciwko twórcom strony internetowej „Polski Breivik” (www.polskibreivik.pl) propagującej przemoc i nawołującej do nienawiści. "Chcemy, żeby policja zajęła się tą sprawą jak najszybciej i ukróciła ten proceder. Ta strona jest dowodem na to, że idee podlane nacjonalistycznym sosem stają się coraz bardziej niebezpieczne powiedział Maciej Smykowski, przewodniczący katowickiego koła Partii Zieloni.


- To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.


- Mieliśmy też kilka pomysłów na projekty, które można by zrealizować wspólnie z Miastem Ogrodów. Rok temu próbowaliśmy rozmawiać na ten temat. Bezskutecznie. Próbowaliśmy więc ustalić, jakim budżetem ta instytucja dysponuje. Otrzymaliśmy tylko informację o 12 mln zł, bez wyszczególnienia, na co te pieniądze są przeznaczane - mówi Maciej Smykowski z Partii Zieloni, członek fundacji "Piaskowy Smok".


Tym razem happening przeciwników umowy przybrał nową formę. - Dotychczasowe akcje miały być wyrazem naszego sprzeciwu. Teraz chcemy zebrać pół miliona podpisów pod wnioskiem o referendum by w ten sposób zmusić rząd do odrzucenia umowy ACTA - wyjaśnia Maciej Smykowski z katowickich Zielonych, współorganizator akcji. Więcej: Polskie Radio


Zapraszamy na przegląd medialnych relacji z antyatomowych demonstracji w rocznicę Czarnobyla.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,037 Unikalnych wizyt