ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Łukasz Moll - RSS

Łukasz Moll

e-mail
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

W Partii Zieloni działa od 2011 roku. Pochodzi z Gliwic, obecnie mieszka w Siemianowicach Śląskich. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie studiuje jeszcze socjologię - studia miejskie, a także przygotowuje doktorat z filozofii. W przeszłości współkształtował Klub Krytyki Politycznej na Śląsku. W ostatnim czasie angażował się szczególnie w wypracowanie przez Partię własnego stanowiska dot. kierunków integracji europejskiej, a także inicjował dialog Zielonych ze środowiskami górniczymi na Górnym Śląsku.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Dodatkowe informacje

Startuje do Rady Miasta w Gliwicach, okręg nr 1, miejsce 10 (rekomendacja Zielonych),
"Ta decyzja nie ma uzasadnienia, to jest zwykła polityka cięć, na którą się nie zgadzamy: - o zwolnieniu pana Tomka i studenckich protestach w jego obronie mówi Łukasz Moll.


Łukasz Moll ( Partia Zieloni ) : Dlaczego jestem przeciw "strajkowi generalnemu" na Śląsku


Czy naprawdę chcemy więcej Europy, więcej integracji, więcej solidarności? A może warto najpierw zapytać, jaka ma być ta Europa, ta integracja i ta solidarność? - pyta Łukasz Moll, członek Rady Krajowej Zielonych na stronach Zielonych Wiadomości. Przeczytaj artykuł.


31 października w gliwickiej kawiarni Cynamon odbyło się spotkanie reaktywujące działalność koła gliwickiego. Na przewodniczących koła wybrano Łukasza Molla i Katarzynę Gąsiorek. Skarbniczką została Iwona Watała. Do koła gliwickiego należy również przewodnicząca partii Małgorzata Tkacz-Janik. Nowa struktura Zielonych 2004 zrzesza również sympatyczki i sympatyków, a także wolne współpracowniczki i współpracowników.


Koło gliwickie Zielonych 2004 wyraża poważne zaniepokojenie planowaną uchwałą Rady Miejskiej w Gliwicach, w wyniku której nastąpić mają drastyczne podwyżki za opiekę nad dziećmi w miejskich żłobkach.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Przez lata konsekwentnie opowiadaliśmy się za inwestowaniem w efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii, a przeciw drogiej i przestarzałej technologii nuklearnej. Dziś są tego pierwsze owoce - zachęciliśmy SLD do podpisania wspólnej deklaracji z Greenpeace!


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Przewodniczący Zielonych, z okazji odbywających się w sobotę w warszawskiej siedzibie OPZZ obchodów dziesięciolecia działalności ATTAC Polska, pogratulowali stowarzyszeniu dotychczasowych działań na rzecz globalizacji, służącej ludziom i środowisku.


2 września w Centrum Prasowym PAP w Warszawie partia Zieloni 2004 zaprezentowała na konferencji „Zieloni do Sejmu” swoich kandydatów i kandydatki w wyborach parlamentarnych. W konferencji wzięli także udział współprzewodnicząca Grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski w Parlamencie Europejskim, Rebecca Harms oraz przewodniczący Sojusz Lewicy Demokratycznej, Grzegorz Napieralski.


"Tej pracy wymaga zarówno gospodarka, jak i społeczeństwo, ale żeby Polki i Polacy poczuli się w Polsce bezpiecznie, godnie, my - polityczki i politycy musimy pokazać, że jesteśmy z wami, jesteśmy razem, jesteśmy solidarni i jesteśmy społeczeństwem egalitarnym, społeczeństwem równych szans" - podkreślił lider Zielonych.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


100% równych szans? Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury "Zielonych Wiadomości"!
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,369 Unikalnych wizyt