ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Listy - RSS
Postanowiliśmy zabrać głos w sprawie planowanego zamknięcia Ośrodka dla Uchodźców w Lublinie.


Znamy dobrze polską rzeczywistość. Jeździmy po polskiej prowincji, do małych miejscowości i jeszcze istniejących małych bibliotek. Polski pisarz często nie ma innego sposobu dotarcia do czytelników. Zważywszy na niski poziom oferty kulturalnej mediów, w tym mediów publicznych, dla czytelników to jedyny żywy kontakt z autorami. To małe biblioteki są oazami, w których przetrwała sztuka czytania i sztuka rozmowy o książce i często są jedynymi w promieniu wielu kilometrów ośrodkami kultury. Biblioteki nie są - wbrew mniemaniu polskiej klasy politycznej - reliktem odchodzącego świata, o czym świadczy ich rola w Europie Zachodniej, gdzie liczba wypożyczeń z roku na rok rośnie.


Szanowni Państwo, dzięki darowiznom od Osób, które chcą wspierać skuteczne działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, równości płci, sprawiedliwości społecznej, tolerancji i idei świeckiego państwa oraz rozwoju kultury i społeczeństwa wiedzy, już od ponad 5 lat utrzymujemy się jako partia Zielonych w Polsce. Jedyna – dodajmy - w Polsce partia włączona do struktur Europejskiej Partii Zielonych (EPZ) oraz ściśle współpracująca z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim.


Zieloni 2004 zwrócili się do prezesa ZUS o odstąpienie w trybie natychmiastowym od egzekwowania od kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, a jednocześnie prowadzących działalność gospodarczą zaległych składek wraz z odsetkami do czasu ustawowych rozstrzygnięć. Jednocześnie zaapelowali do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o przyspieszenie prac nad projektami ustaw, które mają uregulować tę kwestię.


Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Kozłowski, zaapelował do premiera Donalda Tuska o wsparcie pomysłu budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu. Apel ten wywołał poruszenie opinii publicznej, odnieśli się do niego także Zieloni 2004, którzy od dawna proponują inwestowanie w lepsze źródła energii niż elektrownie jądrowe – na przykład źródła odnawialne. Publikujemy list Beaty Maciejewskiej, członkini Rady Krajowej Zielonych 2004 z Gdańska, do Marszałka, w którym poddaje ona w wątpliwość jego argumenty za budową elektrowni jądrowej.


Sprzeciw wobec okupacji Iraku i Afganistanu oraz wobec projektu budowy na terytorium Polski amerykańskich instalacji militarnych podpisali m.in. Kazia Szczuka i Roman Juszkiewicz z Zielonych.


W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej apelujemy do władz Warszawy o chwilę pogłębionej refleksji historycznej. Planowane postawienie w stolicy pomnika Romana Dmowskiego, nacjonalisty i antysemity, przynosi wstyd Warszawie i Polsce - piszą Alina Cała, Marek Edelman, Maria Janion, Adam Ostolski i Bożena Umińska.


Członkinie władz krajowych zielonych 2004 Beata Maciejewska i Małgorzata Tkacz-Janik podczas pobytu studyjnego w Brukseli napisały powyższy list oraz dostarczyły go do biur tych polskich europdeputowanych, którzy poparli rezolucję Parlamentu wyrażającą zaniepokojenie nasilaniem się nietolerancji, homofobii i rasizmu w niektórych krajach, w tym w Polsce.


Z inicjatywy prawników Krystiana Legierskiego (Zieloni 2004) i dra Tomasza Kozłowskiego (Wydział Prawa i Administracji UW) powstał list otwarty do prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego. Środowisko prawnicze protestuje w nim przeciw łamaniu prawa przez przedstawiciela władzy publicznej.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,804 Unikalnych wizyt