ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Lech Mergler - RSS
Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury nowego numeru "Zielonych Wiadomości"!


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Jest przede wszystkim wypowiedzią Federacji Anarchistycznej, głosem w dyskusji o kształcie polskiej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej, którą Federacja próbuje na swój sposób ze światem prowadzić. Także, a może nawet bardziej – wypowiedzią o stanie rzeczy w naszym mieście, który staje się intrygujący, także za sprawą anarchistów. - pisze Lech Mergler.


Nie wolno zgodzić się z autorami tekstów opublikowanych w "Gazecie Wyborczej", że z Ryszardem Grobelnym nie można wygrać wyborów. Trzeba je wygrać! - pisze Lech Mergler, lider stowarzyszenia My-Poznaniacy w "Gazecie Wyborczej Poznań".


Oczywiście taki ruch potrzebuje wyrazistego lidera. Moim zdaniem naturalnym kandydatem na prezydenta miasta byłby tutaj Lech Mergler, wywołany wcześniej, w publikacji na łamach "Gazety", przez Michałów - Wybieralskiego i Danielewskiego. Nie tylko dla mnie jest on symbolem zupełnie innej wizji miasta, niż mają jego obecni włodarze - widzi Poznań jako miejsce przyjazne przede wszystkim dla jego mieszkańców i przez nich współzarządzane, gdzie głos przeciętnego Kowalskiego ma znaczenie - pisze na łamach "Gazety Wyborczej Poznań" Marcin Halicki, redaktor naczelny "WóTeZetu".


(...) naturalnym kandydatem na prezydenta wydaje się Lech Mergler, lider My-Poznaniacy. Od dawna bacznie przygląda się poczynaniom władz Poznania na sesjach i komisjach rady miasta, ma ogromną wiedzę o sytuacji Poznania. Jest często celnym krytykiem obecnych władz, i ma spory talent polemiczny, niezbędny podczas debat. Nie odstaje więc od Grobelnego ani merytorycznie, ani erystycznie. I co najważniejsze - zupełnie się od niego różni. Analizując publiczne i medialne wypowiedzi Merglera domyślamy się, że do wyborów poszedłby z hasłami budowy tras tramwajowych, a nie III ramy komunikacyjnej, że stawiałby na komunikację rowerową i budownictwo komunalne. Pewnie priorytetem byłaby dla niego kultura niezależna i lokalna, a nie wielkie imprezy, "igrzyska" w stylu Rock in Rio. W jego programie znalazłoby się pewnie również miejsce dla ochrony terenów zieleni przed szkodliwą zabudową i postulat faktycznego uczestnictwa obywateli w podejmowaniu miejskich decyzji. Więcej - na poznańskich stronach Gazety Wyborczej.


Poznań goszczący Konferencję Klimatyczną ONZ... To trochę tak, jakby producent wódki został gospodarzem światowego kongresu Anonimowych Alkoholików. Bo realna polityka rozwoju miasta jest nieekologiczna, proemisyjna, niekorzystna dla środowiska i klimatu - pisze Lech Mergler*


Wyniki konferencji oceniają m.in. prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Lech Mergler, Zieloni


Krakowscy Zieloni2004 serdecznie zapraszają na debatę w Salonie Klubu PodJaszczurami, Rynek Główny 8, we wtorek, 30.05.2006r.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,894 Unikalnych wizyt