ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Aby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystyna Słodczyk - RSS

Krystyna Słodczyk

e-mail
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk przyrodniczych, biolożka, ekolożka, studia podyplomowe z zarządzania oświatą, adiunkt w Politechnice Opolskiej oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Wykłada przedmioty związane z gospodarką ekologiczną i zarządzaniem środowiskiem. Działaczka organizacji ekologicznych i kobiecych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

http://www.zieloni2004.pl/art-3408.htm /> http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8621308,Rzecznik_rowerzystow_w_Opolu_tylko_spoleczny.html /> http://www.internacjonalista.pl/ekologia/rabunkowa-gospodarka/1641-krystyna-sodczyk-ekolog-czyli-samo-zo.html /> http://zielonawarszawa.blogspot.com/2009/10/symbole-komunizmu.html /> http://eko.opole.pl/?page_id=9925 /> http://www.nto.pl/a
Opolanie chcą zmian w systemie odbioru śmieci. Proponują m.in. likwidację segregacji bioodpadów, a także podzielenie miasta na małe sektory, które obsługiwałyby różne firmy. - Zmiany są potrzebne, ale równie potrzebna jest duża akcja edukacyjna na ten temat - przekonuje dr Krystyna Słodczyk, członkini partii Zieloni. - W zachowaniu człowieka ważne są nawyki, a te ugruntował stary system. Niestety wiedza o nowym jest wciąż niewystarczająca.


- Umieszczenie drzewa genealogicznego w korytarzu klasztornym i umieszczenie aktu lokacyjnego w sali klasztornej uniemożliwia turyście, pielgrzymowi, mieszkańcowi miasta zapoznanie się z tak ważnymi w historii Księstwa Opolskiego, kościoła Franciszkanów i miasta Opola faktami. Skąd turyści i opolanie mają wiedzieć, że tablica genealogiczna i kopia aktu fundacyjnego znajdują się na terenie klasztoru? Skąd mają wiedzieć, jakie działania należy podjąć, żeby je zobaczyć? - pyta Krystyna Słodczyk, przewodnicząca komisji ochrony przyrody i zabytków w opolskim PTTK i członkini partii Zieloni.


- Tak miażdżąca przewaga głosujących przeciwko inwestycjom dowodzi, że opolanie mają głęboką świadomość wartości wyspy, nie tylko przyrodniczej, ale i kulturowej. Mieszkańcy zdają sobie sprawę, że to zabytkowe i bardzo cenne miejsce, które powinno pozostać w stanie nienaruszonym przez inwestycje drogowe - mówi dr Krystyna Słodczyk z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, biolog i członkini Partii Zieloni.


Wiele osób ma kłopot z segregacją, bo nie rozróżnia tworzyw, które wyrzuca do pojemników. Problemy są też w przypadku odpadów składających się z kilku materiałów, na przykład opakowania po lekach z plastiku i folii aluminiowej. - Pozbywając się takich rzeczy, mieszkańcy postępują intuicyjnie i wyrzucają je do żółtego pojemnika. Z jednej strony to wina słabej edukacji ekologicznej, a z drugiej - fatalnej kampanii informacyjnej ratusza - komentuje Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni, biolog i ekolog z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.


- Wygląda na to, że skoro poziom pyłu jest wysoki już w październiku, to zima będzie dla opolan czasem niebezpiecznym dla zdrowia. Każdy z nas powinien zatem stosować środki indywidualnej ochrony, całkiem poważnie mówię o maseczkach, kominiarkach itp. oraz niewychodzeniu z domu w dniach smogowych - przekonuje dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Łatwo jest rozbudzić niechęć do straży miejskiej - nikt nie lubi dostawać mandatów czy pouczeń. Jednak prawda jest taka, że zadania policjantów i strażników są różne. Trudno sobie wyobrazić, żeby policjanci, zajmujący się ściganiem przestępstw, wystawiali mandaty osobom, które nie sprzątają psich kup czy palą w piecach nieodpowiednimi materiałami - mówi Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Nie należy bagatelizować sytuacji, ponieważ obecność olejów w ekosystemie jest zawsze zagrożeniem dla środowiska. Olej może zawierać także dodatki, takie jak związki fosforu czy baru - komentuje Krystyna Słodczyk, biolog z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu i członkini Partii Zieloni.


Wdrażamy tak niedopracowany system śmieciowy, że jestem pełna obaw, czy on w ogóle zadziała - mówi ekolożka dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Pył może zawierać substancje toksyczne, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Pyły osiadają na ściankach pęcherzyków płucnych, podrażniają naskórek i śluzówki, wywołują choroby alergiczne i astmę. Niestety władze miasta i województwa zbyt mało robią, aby ilość pyłu ograniczyć - twierdzi Beata Kubica, radna miejska partii Zielonych.


Stanowisko opolskiego koła Zielonych2004 w sprawie zanieczyszczenia powietrza w województwie opolskim Jesteśmy głęboko zaniepokojeni jakością powietrza w miejscowościach województwa opolskiego. W grudniu 2012 oraz styczniu 2013 roku stacje monitoringu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazywały zły stan atmosfery w Opolu, Oleśnie, Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu, spowodowany przekroczeniami norm zawartości pyłu zawieszonego PM10 oraz innych parametrów ( np. toluenu i benzenu).


Dr Krystyna Słodczyk, ekolożka i członkini Partii Zieloni 2004, która lobbowała za powołaniem oficera, zwraca uwagę, że jego stanowisko nie ma wciąż sprecyzowanych kompetencji i budżetu. - Mimo to obecnego oficera oceniam pozytywnie, choć przydałoby się, aby stawiał sobie jakieś określone cele, np. zwiększenie ruchu rowerowego do 15 procent przejazdów w mieście i poprawa bezpieczeństwa tych przejazdów - postuluje dr Słodczyk.


- Zakaz stosowania nasion kukurydzy MON 810 oraz odmiany ziemniaka Amflora jest korzystny - uważa dr Krystyna Słodczyk, ekolog i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Zakaz stosowania w Polsce tych zmodyfikowanych odmian został wprowadzony przez rząd 2 stycznia. - Jednak nadal powinniśmy być ostrożni, ponieważ jest zagrożenie ze strony naszego prawa - zaznacza dr Słodczyk.


Za te wszystkie działania Rącka jest chwalona przez ekologów. - Dwa lata temu otrzymała od nas kredyt zaufania i myślę, że go nie zmarnowała. Po efektach jej pracy widać, że stanowisko miejskiego ogrodnika powierzono osobie fachowej - mówi Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni2004, biolog, działaczka licznych organizacji pozarządowych.


- Nie uważam, by stwarzały one jakiś problem, w każdym razie nie większy niż inne zwierzęta - ocenia dr Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni 2004 i ekolog z Politechniki Opolskiej. - Istnieją bardziej humanitarne metody ograniczania populacji gołębi w miastach. Można je płoszyć dźwiękiem, można w karmie podawać środki antykoncepcyjne. Nie uwierzę, że przy dzisiejszych metodach ochrony antykorozyjnej gołębie były zagrożeniem dla konstrukcji mostów.


Kartka Krystyny Słodczyk do Opolan z 2112 r. Wasze Opole jest podobne do naszego. Dbajcie o nie - napisała w swej pocztówce Krystyna Słodczyk
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,042 Unikalnych wizyt