ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystian Legierski - RSS

Krystian Legierski

e-mail
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek koła warszawskiego. Prawnik, przedsiębiorca, działacz na rzecz obrony praw mniejszości oraz wolności i tolerancji światopoglądowej. Pracuje społecznie jako prawnik w Stowarzyszeniu Lambda. Czynnie uczestniczy w budowaniu i organizowaniu kultury alternatywnej.

W kadencji 2010 - 2014 Zielony Radny Warszawy.

Interpelacje radnego Legierskiego na stronie Rady Warszawy.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Na witrynie „Zielonych Wiadomości” ukazała się dziś rozmowa Bartłomieja Kozka z Krystianem Legierskim - podsumowanie z okazji półmetka kadencji samorządu. Zapraszamy do lektury!


W poniedziałkowe popołudnie 3 września odbyła się w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 debata poświęcona polityce lokalowo-kulturalnej miasta. Wzięli w niej udział właściciele warszawskich lokali: Dorota Grochulska (Na Lato, 1500m2), Igor Konefał (PKP Warszawa Powiśle), Michał Borkiewicz (Plac Zabaw, Plan B, Powiększenie, Miasto Cypel), Krystian Legierski (M25, Sklep z kanapkami) oraz Dorota Tałajko (Salon Gier). Władze miasta reprezentował wicedyrektor gabinetu prezydent m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak oraz Marcin Wojdat z Centrum Komunikacji Społecznej, debatę prowadziła przewodnicząca Zielonych Agnieszka Grzybek.
- Chciałem zaprotestować przeciwko tworzeniu symetrii między niemiecką Antifą, która nie stanowi zagrożenia dla przeciętnych mieszkańców, a kibolami - odpowiedział Krystian Legierski (Zieloni 2004, klub SLD). Przypomniał, że 11 listopada grupa kilkudziesięciu osób chciała go pobić. Przed linczem uratowała go policja.


Stołeczny radny i członek Zarządu Krajowego Zielonych dyskutuje na temat Kolorowej Niepodległej oraz Marszu Niepodległości z Januszem Korwin-Mikke.


– Zadawałem te pytania pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz już kilkakrotnie w interpelacji jako radny. Chcę wiedzieć, czy prawnicy zatrudnieni w ratuszu nie są w stanie poradzić sobie z doradztwem, czy są niedouczeni i niekompetentni, skoro trzeba zlecać analizy poza urzędem za dodatkowe pieniądze. Jeśli tak jest, to powstaje pytanie, za co tak naprawdę tym prawnikom płacimy – atakuje Krystian Legierski.


Krystian Legierski wyraził nadzieję, że w nowej kadencji Sejmu uda się załatwić pilną - jak ocenił - sprawę dla par, które żyją w związkach pozamałżeńskich.


Krystian Legierski mówił o swoim stosunku do Palikota. - Nie ustawiam się do niego jak pies do jeża. Może za parę lat będę chciał pompować Palikota na prezydenta, premiera, marszałka Sejmu - mówił. - Może Palikot będzie chciał zostać prymasem i reformować Kościół od środka.


Wierzę, że SLD zacznie w końcu zauważać pewne rzeczy, będzie bardziej odważne i otwarcie zacznie mówić o sprawach typowo lewicowych. Obawiam się, że Sojusz nie nadąża za trendami europejskiej lewicy. To, co było aktualne w latach dziewięćdziesiątych, niekoniecznie musi przystawać do dzisiejszych czasów. Czy Sojusz to widzi? Moim zdaniem ma z tym chyba problem a na pewno nie nadąża za potrzebami młodych ludzi w duchu lewicowym - mówi Krystian Legierski.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Krystian Legierski zdobył już doświadczenie polityczne – od roku zasiada w Radzie Warszawy. Jest jednym z najbardziej pracowitych radnych, członkiem aż sześciu komisji. Osiem lat temu otworzył modny, szczególnie wśród mniejszości seksualnych, klub Le Madame. Jednak władzom miasta (prezydentem Warszawy był wówczas Lech Kaczyński, potem tę funkcję pełnili dwaj inni politycy związani z PiS) od początku się nie podobało, że tego typu przybytek działa w budynku komunalnym. Zaczęły się prawne przepychanki, które zakończyły się eksmisją.


My jako geje i lesbijki nie potrafimy docenić tego, że mamy jakiegoś partnera na scenie politycznej, owszem, ten partner nie jest świetny, wspaniały, ale jednak ten partner, jako jedyna partia, konsekwentnie od 10 lat popiera nasze postulaty. Potrzeba dużo samozaparcia, determinacji, żeby te sprawy pchać do przodu, żeby je lobbować, medialne wystąpienia nie wystarczą. Nie wierzę, że Janusz Palikot, jeżeli zostanie posłem, będzie biegał za posłami i posłankami w naszych sprawach"


Na spotkanie z Grupą Inicjatywną ds. związków partnerskich stawiła się jednak Beata Maciejewska z Zielonych 2004, Radomir Szumełda, kandydat Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńskim oraz kandydat Ruchu Palikota, Tomasz Richert. "Niestety polityka nie pozwoliła na merytoryczną dyskusję na temat związków partnerskich" - ubolewa Krystian Legierski, członek Grupy Inicjatywnej oraz "czwórka" na warszawskiej liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Głosu osób popierających pewny jest natomiast Krystian Legierski, reprezentant Zielonych (nr 4, lista SLD). Chcą na niego głosować m.in. pisarka Kinga Dunin oraz tancerz i juror popularnego programu „You Can Dance" Michał Piróg.


Zobacz reportaż z protestu mieszkanek i mieszkańców Powiśla przeciwko zabudowie okolicznego parku, w którym występuje m.in. zielony radny, Krystian Legierski.
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,525 Unikalnych wizyt