ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Inne Tematy « Kongres Kobiet - RSS

II Kongres KobietII Kongres Kobiet odbędzie się 18 czerwca 2010. w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Do inicjatywy zaproszone są wszystkie kobiety z różnych środowisk i regionów Polski.

Rada Programowa Kongresu zrzesza blisko 100 nazwisk z różnych środowisk. Wśród osobistości świata polityki, gospodarki, ekologii i kultury znalazły się prof. Barbara Skarga, Jolanta Kwaśniewska, Henryka Bochniarz, Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Penderecka oraz wiele innych.

Zielone Kobiety Na Kongresie Kobiet

Aleksandra Banot
e-mail
strona www

Agnieszka Grzybek
e-mail
strona www

Monika Paca
e-mail
strona www

Kazia Szczuka
strona www

Magdalena Środa
e-mail
strona www

Małgorzata Tkacz-Janik
e-mail
strona www

Program Kongresu

WSTĘPNY program Kongresu do pobrania w postaci pliku .PDF

Rejestracja

Można już zgłaszać swoje uczestnictwo w konferencji. Formularz zgłoszeniowy

Ważne adresy
W TOK FM Agnieszka Grzybek z partii Zieloni o tym, dlaczego tak mało jest kobiet w polityce.


Co zmieni Regionalny Kongres Kobiet? Rozmowa z Ewą Koś ( Partia Zieloni ) Bogną Czałczyńską ( Kongres Kobiet ) i Dorotą Markiewicz.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni, w TOK FM o feminiźmie, sytuacji kobiet i Zielonych.


- Tegoroczny Regionalny Kongres Kobiet obejmie swoim zasięgiem nie tylko Goleniów i Czarnocin, ale także inne miasta. Swój udział zapowiedziały między innymi Wanda Nowicka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Magda Środa. Debaty i rozmowy będą dotyczyły problemów poruszanych do tej pory przez Kongres Kobiet, ale ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ekonomicznych, ale także kwestii godzenia ról zawodowych i rodzinnych – zachęcała w PR24 Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni i przedstawicielka Kongresu Kobiet Polskich


Agnieszka Grzybek, szefowa Zielonych, uważa, że na kongresie trudno było uniknąć pytań o związki partnerskie, skoro w tym dniu przez Warszawę przeszła Parada Równości – jedyna impreza, która zjednoczyła całą lewicę. Wzięli w niej udział i działacze SLD, i Europy Plus, i przedstawicielki Kongresu Kobiet. Wygląda więc na to, że jedynym postulatem wspólnym dla całej lewicy są dziś związki partnerskie. A premier Tusk, dystansując się od tego tematu, postawił wyraźną granicę między lewicą a prawicą.


Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych mówiła z kolei, że kobiecą partię powinno interesować wszystko co ważne - prywatyzacja szpitali, energetyka, ekologia, ekonomia społeczna.


- Kongresowi, jak co roku, towarzyszyć będą również wydarzenia kulturalne. W piątkowy wieczór wystąpi Andrzej Sikorowski z córką Mają w ramach specjalnie przygotowanego na tę okazję Koncertu dla Partnerstwa. Na sobotę zaplanowano recital Marysi Sadowskiej. Będzie można także zobaczyć wystawę fotograficzną Gender Blender oraz innowacyjny projekt „Ladacznica”, będący połączeniem designu i psychologii. Odbędzie się również projekcja filmu „Dzień Kobiet” – wymieniała atrakcje Kongresu w PR24 Agnieszka Grzybek , również z Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz współprzewodnicząca partii „Zieloni”.


Jak ( czy ) udają się inicjatywy kobiece ? Wsród gości Agnieszka Grzybek ( Zieloni ) oraz Dorota Warakomska.


Dla tych, którzy interesują się historią ruchu feministycznego jest to tytuł, który według powszechnej opinii zapoczątkował tzw. II falę feminizmu, dla innych jest to pasjonująca lektura o porzuceniu ogródków przez kobiety, zgłębiająca ich potrzeby i nawołująca do walki o prawa, a dla kobiet, które takowy ogródek posiadają, jest to próba otworzenia oczu na kwestie dla nich ważne. Dla Kongresu Kobiet jest to pozycja o tyle istotna, że inauguruje cykl wydań Biblioteki Kongresu Kobiet.


Agnieszka Grzybek (Zieloni 2004; kandyduje z list SLD) chce działać na rzecz liberalizacji prawa aborcyjnego, refundacji antykoncepcji, zabiegów in vitro i wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół.


"Ten III Kongres ma szansę zakończyć się podobnym sukcesem jak ten pierwszy, jeśli znowelizujemy ustawę kwotową, wprowadzając parytety i tzw. system suwakowy (naprzemienne umieszczanie kobiet i mężczyzn na listach wyborczych) oraz doprowadzimy do uchwalenia ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych" - pisze Agnieszka Grzybek w "Metrze".
Dwa z postulatów - przyjęcie ustawy kwotowej i żłobkowej - zostały już zrealizowane, choć w wersji okrojonej. Przedstawicielki stowarzyszenia Kongres Kobiet będą walczyły między innymi o to, by w następnych wyborach obowiązywał parytet i naprzemienność kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. Agnieszka Grzybek z Kongresu Kobiet mówi, że wszystkie postulaty zostały wypracowane w czasie 30 paneli dyskusyjnych, które odbyły się w ramach dwudniowego zjazdu


Dariusz Szwed powiedział, że grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim ma dwóch przewodniczących - kobietę i mężczyzn i jako jedyna partia w PE ma więcej kobiet niż mężczyzn. "Jeśli kobiety od początku uczestniczą w budowaniu danej struktury, to też czują się za nią w większej mierze współodpowiedzialne" - powiedział.


- Obecny system emerytalny radykalnie dyskryminuje kobiety - powiedziała działaczka Zielonych 2004 Agnieszka Grzybek. W nowych systemach emerytalnych najtrudniej mają kobiety. Nowy system emerytalny skrojony jest pod tradycyjny model kariery zawodowej mężczyzny - najlepiej pracować nieprzerwanie 40 lat i nie pozwalać sobie rezygnowanie z pracy na rzecz rodziny.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,980 Unikalnych wizyt