ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło wrocławskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Najbliższe wydarzenia:

25 rocznica Katastrofy w Czarnobylu W związku z 25 rocznicą katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu zapraszamy do udziału w milczącym proteście 25 osób 26.kwietnia w godz. 13.00- 13.30 pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, Pl. Powstańców Warszawy 1-3. Po proteście ok. 13.30 przewidujemy odczytanie oraz wręczenie Wojewodzie listu otwartego do Premiera Tuska w sprawie zatrzymania budowy elektrowni atomowych w Polsce. Po południu zapraszamy na wykład prof. Ludwika Tomiałojcia 26.04. godz. 16.30 w Księgarni Falanster, ul Św. Antoniego 23 pod hasłem: „Czy ludzkość wyciągnęła wnioski w stosunku do energetyki jądrowej?” Po wykładzie prezentacja filmu Bitwa o Czarnobyl Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA Fundacja Ekorozwoju Zieloni 2004 Koło Wrocław

Kontakt:

Radosław Gawlik
tel. 605 037 417
e-mail
strona www

Radosław Gawlik

Sebastian Kotlarz - radny Kątów Wrocławskich
e-mail

Ludwik Tomiałojć
e-mail
strona www

Władze:

Sekretarz
Marek Krukowski
e-mail

Skarbniczka
Małgorzata Duer
e-mail

Użyteczne adresy:


Nie milkną echa decyzji magistratu, który wystawił na sprzedaż elementy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i dąży do pełnej komercjalizacji systemu wypożyczalni jednośladów. O rezygnację z tego pomysłu apelują do władz miasta przedstawiciele wrocławskiego koła partii Zieloni. - Niech Wrocław będzie drugim Amsterdamem! - postulują.


Protestowali też członkowie Partii Zielonych. - Nigdzie w Europie, do której kulturalnego tytułu aspirujemy, nie ma takich standardów wobec drzew i krzewów miejskich. Zieleń to istotna część naszej przestrzeni publicznej, równie istotna jak nowe budowle, dlatego domagamy się od władz jej ochrony – grzmiał Radosław Gawlik, członek partii i były wiceminister środowiska.


Fundacja EkoRozwoju, wrocławska Partia Zielonych, samorząd Akademii Sztuk Pięknych - te organizacje protestują przeciwko masowej wycince drzew z bulwarów Dunikowskiego, Zienkiewicza oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Taką decyzję podjął Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w ramach przebudowy Wrocławskiego Węzła Wodnego i wzmacniania ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia. Pozwolenie konserwatorskie na wycinkę wydała miejska konserwator zabytków Katarzyna Hawrylak-Brzezowska.


Wrocławscy zieloni popierają kampanię "Budujmy tramwaje!" Wrocławianie zasługują na to, by móc szybko, wygodnie i tanio poruszać się po mieście! Tak dla tramwaju na Nowy Dwór i Psie Pole!


Sprawa protestu przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na antenie Telewizji Polskiej S.A. we Wrocławiu! Wśród gości Radosław Gawlik z Partii Zieloni


- Nasze władze nie mają polityki energetycznej i zachowują się w tej kwestii bardzo dziwnie - przekonuje Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska, a obecnie wiceprzewodniczący Ogólnopolskiej Koalicji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE" oraz członek Partii Zieloni. - Gdy w Gąskach mieszkańcy sprzeciwili się budowie elektrowni jądrowej, rząd wycofał się z takich planów. Natomiast w kontaktach z mieszkańcami podlegnickich gmin rząd gra w jakąś niezrozumiałą grę.


Konferencja na temat GMO na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pokazujemy dwa przeciwstawne wystąpienia, pierwsze, które wygłosił prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć ( Zieloni 2004 ) oraz drugie lobbujące za GMO, które przedstawił prof. Tomasz Twardowski.


Mamy kolejne ograniczenie praw obywateli, w postaci nie tylko rozszerzenia wachlarza środków przymusu wobec osób zaniedbanych lub nietrzeźwych, ale przy okazji utrudnienia w realizowaniu potrzeb podróżnych. Kolej to egalitarna forma transportu publicznego, służąca dotąd nawet najbiedniejszym obywatelom. Czy nowe dworce im sprzyjają? Niekoniecznie, bo o ile zamożniejsi znajdą w nich ogrzewane płatne kafejki, bistra czy bary, to ubożsi raczej nie. Państwo coraz powszechniej wprowadza rozwiązania pomiatające uboższymi. Bez śladu solidarności międzyludzkiej – pisze prof. Ludwik Tomiałojć, członek Partii Zieloni 2004.


Rtęć należy do najbardziej toksycznych dla zdrowia i środowiska metali ciężkich stosowanych w gospodarce przez człowieka. Ta prawda, dawniej mało znana, dziś jest w pełni potwierdzona. Zgodnie z danymi z Programu Środowiskowego Narodów Zjednoczonych (UNEP), zużycie amalgamatu stomatologicznego do plomb stanowi od 313 do 411 ton rtęci rocznie w skali światowej. Oznacza to, że stomatologia jest jednym z największych konsumentów rtęci na świecie. Zapotrzebowanie na rtęć w dentystyce jest większe niż popyt na ten pierwiastek w innych produktach – więcej niż w oświetleniu ( zaledwie 120-150 ton), niż w urządzeniach pomiarowych (tylko 300-350 ton) i urządzeniach elektrycznych (tylko 170-210 ton). Chociaż z innych produktów zawierających rtęć jest ona stopniowo wycofywana, to amalgamat stomatologiczny staje się największym źródłem zanieczyszczenia rtęcią pochodzącą z produktów w skali globalnej. - pisze w "Przeglądzie Komunalnym" Radek Gawlik, przewodniczący Zielonych.


Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Fundacja Ekologiczny Serwis Prawny zarzucają błędy w procedurze planowania nowego bloku Elektrowni Turów oraz mówią o zagrożeniach z tego wynikających.


Wrocław ma nowoczesną oczyszczalnię ścieków, ale - jak pisaliśmy w poniedziałek - i tak spuszcza nieczystości do rzeki. MPWiK przekonuje, że są niegroźne dla środowiska. - To odważna teza - komentuje przewodniczący Partii Zieloni 2004 Radosław Gawlik.


Może i jesteśmy przodownikiem i zieloną wyspą Europy (z największym wzrostem PKB), ale jeśli chodzi o plany rozwoju energetyki odnawialnej, szczególnie tej opartej o energię słońca, jesteśmy wyspą raczej czarną - lądujemy na szarym końcu, w ciemnych malinach.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,965 Unikalnych wizyt