ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło warszawskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Blog: Zielona Warszawa
Lista dyskusyjna - zapisz się!

Dyżury...
Jeśli wierzysz i chcesz pomóc w urzeczywistnieniu takich wartości, jak:

  • sprawiedliwość i solidarność społeczna
  • trwały i zrównoważony rozwój
  • społeczeństwo i państwo obywatelskie
  • równy status płci i wieku
  • poszanowanie praw mniejszości i ochrona różnorodności
  • tolerancja, pacyfizm i antyfaszyzm

- przyjdź na spotkanie koła, odbywające się w naszej siedzibie - ul. Marszałkowska 1 lok. 160, w środy o 19.oo.

Kontakt

Warszawa
Marek Matczak
e-mail

Zielona wizja miasta

- Stołeczna Polityka Klimatyczna
- Polityka odpadowa
- Ochrona środowiska
- Reklamy w przestrzeni publicznej

Władze:

KOŁO WARSZAWSKIE:

Przewodnicząca
Elżbieta Hołoweńko
e-maill

Przewodniczący
Marek Matczak
e-mail

Członkini zarządu
Marta Krawczyk
e-mail

Członek zarządu
Piotr Kozak
e-mail

Użyteczne adresy:Warszawskie koło Zielonych z satysfakcją przyjmuje wiadomość o dymisji Jarosława Dąbrowskiego z funkcji wiceprezydenta Warszawy. Jednocześnie domaga się podjęcia dalszych kroków mających na celu wyjaśnienie zarzutów korupcyjnych i nieprawidłowości. Zieloni żądają transparentności procesu kontroli w ratuszu oraz ujawnienia wyników toczącego się postępowania, dymisji burmistrza Bemowa, Alberta Stomy oraz zwolnienia szefowej Biura Audytu Wewnętrznego, Bożeny Stomy.


Joanna Erbel na prezydentkę Warszawy z ramienia Partii ZIeloni


Joanna Erbel na prezydentkę Warszawy z ramienia Partii ZIeloni


Erbel może liczyć na poparcie Zielonych. Jeszcze przed referendum Adam Ostolski, jeden z liderów formacji, mówił: "Za idealną kandydatkę na prezydentkę Warszawy uważam Joannę Erbel. Ma bardzo wysokie kompetencje, ma zdolność łączenia różnych środowisk. Od podszewki zna nie tylko Warszawę, lecz także kilka innych miast w Polsce i w Europie. (...) Będę ją gorąco namawiał do kandydowania". Sama Erbel nie chce składać twardych deklaracji, przynajmniej przez najbliższe tygodnie.


- Głos seniora musi być słyszalny, dlatego dajemy im mikrofon i inne narzędzia, żeby osoby 70-90-letnie opowiadały jak widzą świat i jakie mają potrzeby. Musimy to słyszeć, bo wspólnotowość międzypokoleniowa nam się rozjechała. - mówi Przemysław Wiśniewski, z Fundacji Zaczyn, członek partii Zieloni.


Trzeba tysiąca podpisów, żeby miasto przeprowadziło konsultacje społeczne o przyszłości pl. Powstańców Warszawy. Czy przestanie być "parkingowiskiem"? - Do zbierania podpisów włączyły się Fundacja Bęc Zmiana, Bar Prasowy, pielęgniarki z Grochowa. Przypuszczam, że do końca grudnia powinniśmy mieć poparcie tysiąca osób - twierdzi Marek Matczak, współprzewodniczący Koła Warszawskiego Zielonych.


Warszawscy Zieloni zorganizowali happening przed komendą stołeczną policji pt. "Biedni podatnicy patrzą na policjantów" w związku z wczorajszym zatrzymaniem dwóch studentów reklamujących audycję kabaretową "Biedni strażacy patrzą na tęczę". Jednocześnie zwrócili się do pełnomocnika komendanta stołecznego policji ds. ochrony praw człowieka o zbadanie, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień i czy nie naruszyli praw człowieka zatrzymanych osób. Pismo w tej sprawie otrzymała także prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.


29 listopada w Poranku RDC Ewa Wanat rozmawiała z Joanną Erbel, aktywistka społeczną, Janem Śpiewakiem (Miasto Jest Nasze) i Marek Matczak z warszawskiego koła Zielonych o konsultacjach społecznych – o ich znaczeniu i skuteczności.


Jerzy Niczyporuk z Partii Zielonych spytał, dlaczego zignorowane zostały wyniki konsultacji społecznych poprzedzających remont parku: - Jeśli 60 proc. uczestników opowiedziało się przeciw jego ogrodzeniu, to czemu postawiono wokół ten potężny parkan?


Warszawscy Zieloni wraz z innymi społecznikami zaapelowali do Ambasadora Norwegii o sprawdzenie, czy środki z Norweskiego Mechanizmu Finansowego wydatkowane przez Ratusz m.st. Warszawy na przeprowadzenie konsultacji społecznych, m.in. konsultacji w sprawie Ogrodu Krasińskich, zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem.


- Zaczynamy zbierać podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyszłości i formy funkcjonowania pl. Powstańców Warszawy - ogłosili w czwartek Andrzej Rokiciński, przewodniczący rady osiedla Centrum, Marcelina Zawisza i Marek Matczak z Partii Zieloni.


Jesteśmy nauczycielami. Jesteśmy rodzicami. Jesteśmy obywatelami państwa polskiego. W sobotnie południe wyszliśmy na warszawskie ulice. Na Wiejską, przed ministerstwo edukacji, przed kancelarię premiera. Nie po to, aby walczyć o nauczycielskie przywileje, nie o nauczycielskie pensje i urlopy. Wyszliśmy zaprotestować przeciwko sytuacji w polskiej szkole. Nie zgadzamy się na ustawiczne obniżanie jakości oświaty motywowane wyłącznie fałszywymi oszczędnościami.


- Ten plac wygląda, jakby przeszedł jakąś wojnę, a przecież wojna już się dawno skończyła. Od wielu lat to miejsce wygląda, jak giełda samochodowa. Tak ten plac określają mieszkańcy Warszawy. Jak ktoś mówi: spotkajmy się na pl. Powstańców Warszawy to pytamy: a gdzie ten plac jest? Zapominamy, że on jest obok ul. Świętokrzyskiej – podkreślał na antenie RDC Marek Matczak z Partii Zieloni.


Apelujemy do władz państwowych o stanowcze działania zapobiegające dalszym bandyckim zachowaniom na ulicach Warszawy. Żądamy skutecznego pociągnięcia do karnej odpowiedzialności zarówno sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, jak również pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców narodowego Marszu Niepodległości i osób zarządzających miastem. Brak odpowiedniego zabezpieczenia marszu i spóźniona reakcja zarządzających miastem doprowadziły do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu mieszkańców i mieszkanek Warszawy i pozostawiły za sobą zdewastowane budynki i ulice.


Pociągnięcia do karnej odpowiedzialności sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców Marszu Niepodległości, osób zarządzających miastem i dymisji komendanta głównego policji i ministra spraw wewnętrznych - domagają się warszawscy Zieloni.
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,278 Unikalnych wizyt