ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło opolskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Krystyna Słodczyk
e-mail
strona www

Władze:

Współprzewodniczący:

Przewodnicząca: Krystyna Brzozowska
e-mail
Przewodniczący: Adam Ulbrych
e-mail
Sekretara: Agnieszka Turek
e-mail

Komisja rewizyjna: Krystyna Słodczyk

Radna Miasta Opola
Beata Kubica

e-mail tel: 604751546

Użyteczne adresy:


Opolanie chcą zmian w systemie odbioru śmieci. Proponują m.in. likwidację segregacji bioodpadów, a także podzielenie miasta na małe sektory, które obsługiwałyby różne firmy. - Zmiany są potrzebne, ale równie potrzebna jest duża akcja edukacyjna na ten temat - przekonuje dr Krystyna Słodczyk, członkini partii Zieloni. - W zachowaniu człowieka ważne są nawyki, a te ugruntował stary system. Niestety wiedza o nowym jest wciąż niewystarczająca.


O to, aby ograniczyć możliwość korzystania z motorówek i ścigaczy na miejskich kamionkach od wielu miesięcy apelowali do ratusza społecznicy, a także grupa radnych. Problem występował zwłaszcza na kamionce Bolko, gdzie powstało nowoczesne kąpielisko. - Jest dla ludzi, ale powinniśmy także pamiętać o naszych mniejszych braciach i siostrach, a to właśnie głównie zwierzętom przeszkadzają hałas i fale - tłumaczy Beata Kubica, radna Zielonych.


- Umieszczenie drzewa genealogicznego w korytarzu klasztornym i umieszczenie aktu lokacyjnego w sali klasztornej uniemożliwia turyście, pielgrzymowi, mieszkańcowi miasta zapoznanie się z tak ważnymi w historii Księstwa Opolskiego, kościoła Franciszkanów i miasta Opola faktami. Skąd turyści i opolanie mają wiedzieć, że tablica genealogiczna i kopia aktu fundacyjnego znajdują się na terenie klasztoru? Skąd mają wiedzieć, jakie działania należy podjąć, żeby je zobaczyć? - pyta Krystyna Słodczyk, przewodnicząca komisji ochrony przyrody i zabytków w opolskim PTTK i członkini partii Zieloni.


Tutaj jednak podczas konsultacji swoje uwagi zgłosiło opolskie Koło Zielonych. - Naszym zdaniem w takim zespole powinni się pojawić także mieszkańcy miasta, by o ostatecznej liście przedstawionych do głosowania wniosków nie decydowali tylko urzędnicy. W Łodzi np. pod głosowanie przedstawiono wszystkie zgłoszone wnioski i zespół nie był potrzebny - przyznaje Beata Kubica z "Zielonych",


- Tak miażdżąca przewaga głosujących przeciwko inwestycjom dowodzi, że opolanie mają głęboką świadomość wartości wyspy, nie tylko przyrodniczej, ale i kulturowej. Mieszkańcy zdają sobie sprawę, że to zabytkowe i bardzo cenne miejsce, które powinno pozostać w stanie nienaruszonym przez inwestycje drogowe - mówi dr Krystyna Słodczyk z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, biolog i członkini Partii Zieloni.


Beata Kubica z Partii Zieloni podkreśla, że przedwczesne macierzyństwo oznacza problemy na wielu płaszczyznach. - Przede wszystkim to praktycznie zawsze ogromnie komplikuje życie tym dziewczynkom i ich rodzinom - mówi. - Po drugie, bardzo często taka młodociana matka już na całe lata pozostaje osobą, która nie odnajdzie się na rynku pracy i będzie liczyła na wsparcie pomocy społecznej, na zasiłki itd. Czyli de facto będzie utrzymywana przez nas, podatników - mówi.


Rozmowa z Adamem Ulbrychem z opolskiego koła Partii Zielonych. Adam Ulbrych: - W sprawie ochrony klimatu nie mamy czystego sumienia


Staraniem zielonej radnej Beaty Kubicy, Opole uhonorowało pamięć Leo Baecka, wieloletniego rabina opolskiej synagogi


Beata Kubica, członkini Partii Zielonych, zasiadająca w radzie miasta, zawnioskowała, aby na tym skrzyżowaniu powstało przejście dla pieszych. Kubica w swoim wniosku przekonuje, że trzeba to zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w kierunku wyspy Bolko. MZD jej wniosek zaopiniowało pozytywnie, z zaznaczeniem, że przejście powinno powstać przy okazji przebudowy samego skrzyżowania.


Wiele osób ma kłopot z segregacją, bo nie rozróżnia tworzyw, które wyrzuca do pojemników. Problemy są też w przypadku odpadów składających się z kilku materiałów, na przykład opakowania po lekach z plastiku i folii aluminiowej. - Pozbywając się takich rzeczy, mieszkańcy postępują intuicyjnie i wyrzucają je do żółtego pojemnika. Z jednej strony to wina słabej edukacji ekologicznej, a z drugiej - fatalnej kampanii informacyjnej ratusza - komentuje Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni, biolog i ekolog z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.


- Argumentów jest znacznie więcej. Ta inwestycja utrwala przestarzałą strukturę sektora energetycznego, utrudniając rozwój nowoczesnego modelu, w którym wytwórcą energii może być każdy właściciel domu jednorodzinnego. I wzmacnia naszą zależność od importowanego węgla, np. z Rosji - dodaje Radosław Gawlik, prezes Stowarzyszenia Eko-Unia, były wiceminister środowiska i członek Partii Zieloni.


- Długie konsultacje w tej sprawie spowodowały, że projekt nie trafił w terminie do biura rady miasta - tłumaczy radna Zielonych Beata Kubica i dodaje, że liczyła na to, iż projekt uchwały zostanie jednak wprowadzony do porządku obrad w trybie głosowania. - Pozostali radni zapowiedzieli jednak, że tej procedury nie poprą - mówi Kubica.


To postać [ rabin Leo Baecka ] przeogromnego formatu, bez wątpienia najwybitniejsza świata żydowskiego starego Opola. Był postrzegany jako przywódca duchowy Żydów w czasie Holokaustu, a wydana przez niego książka "Istota Judaizmu" stworzyła cały reformowany judaizm - mówi Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Wygląda na to, że skoro poziom pyłu jest wysoki już w październiku, to zima będzie dla opolan czasem niebezpiecznym dla zdrowia. Każdy z nas powinien zatem stosować środki indywidualnej ochrony, całkiem poważnie mówię o maseczkach, kominiarkach itp. oraz niewychodzeniu z domu w dniach smogowych - przekonuje dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Bardzo się cieszę, że taki pomysł w końcu zostanie przeprowadzony, niemniej jednak zastanawiam się, dlaczego radni Platformy nie wpadli na to, żeby skonsultować założenia budżetu z mieszkańcami, którzy będą wybierać inwestycje za ich pieniądze realizowane i którzy powinni też mieć wpływ na to, na jakich założeniach oprze się ich budżet. Tymczasem radni stworzyli projekt, wprowadzą go bez dyskusji np. na sesji rady miasta i bez pytania o zdanie samych opolan - mówi radna Beata Kubica z Partii Zieloni.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,016 Unikalnych wizyt