ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło olsztyńskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Najbliższe wydarzenia:

Zapraszamy do współpracy. Chętnie spotkamy się z każdą osobą zainteresowaną działalnością Zielonych w Olsztynie i nie tylko:-)

Władze:

skarbniczka koła / członkini Krajowej Rady Rewizyjnej

Kasia Tobolska
e-mail
strona www

Użyteczne adresy:


Dariusz Szwed z Partii Zieloni, podkreślał, iż Niemcy są jednym z liderów w produkcji energii właśnie z elektrowni wiatrowych czy kolektorów słonecznych. - Skoro Polska praktycznie nie odbiega warunkami klimatycznymi od naszych zachodnich sąsiadów, to dlaczego u nas nie możemy korzystać z dobrodziejstw zielonej energii? - pytał. - Niemcy, Hiszpania, Włochy, czy też Francja – to są potentaci w produkcji ekologicznej energii. - Na szczęście w Elblągu wiele się mówi o źródłach energii odnawialnej – przyznał ekonomista – Niestety, obecne warunki prawne i brak przychylności władzy sprawia, że ludzie nie są przekonani do ekologicznych rozwiązań.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Katarzyna Tobolska, psycholożka, działaczka partii Zieloni 2004, feministka. W 2010 roku współorganizowała pierwszą w Olsztynie manifę. Teraz startuje z 14. miejsca listy SLD.


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Lewicy zabrakło znanych kandydatek, może poza Katarzyną Tobolską z Zielonych 2004, która w czasie ostatnich wyborów prezydenckich w Olsztynie zaprotestowała przeciwko kandydaturze Czesława Małkowskiego, oskarżanego o gwałt.


Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Grupa polityczna Parlamentu Europejskiego Zieloni/WSE zaprasza na konferencję organizowaną przy wsparciu Europejskiej Partii Zielonych oraz Zielonych 2004: Europa w procesie transformacji Zielone wyzwania polityczne, społeczne i gospodarcze w czasach globalizacji. English text follows.


W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi skażenia Jury Krakowsko-Częstochowskiej 100 tonami odpadów niebezpiecznych oraz skandalicznych warunków zagrażających zdrowiu pracowników, w jakich dokonywano ich „utylizacji”, Zieloni 2004 przypominają o konieczności stworzenia w Polsce "policji ekologicznej" oraz wskazują na konieczność pilnego wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/99/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie ochrony środowiska poprzez prawo karne, co wymaga m.in. nowelizacji przepisów kodeksu karnego i ustawy o ochronie przyrody.


Bardzo liczę, że Olsztyn tym razem dobitnie pokaże panu Małkowskiemu, że nie chce jego rządów. Ja osobiście takiemu stylowi sprawowania prezydentury mówię stanowcze NIE - pisze do "Gazety" Katarzyna Tobolska.


Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury nowego numeru "Zielonych Wiadomości"!


Na czwartkowej, wspólnej konferencji Zielonych, Partii Kobiet i Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sejmie zaprezentowana została treść listu otwartego do Donalda Tuska, domagającego się zdymisjonowania Elżbiety Radziszewskiej ze stanowiska pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania.


Obszar polskiej Puszczy Białowieskiej jest objęty zaledwie w 17% parkiem narodowym, a w pozostałej części (oprócz „wysepek” rezerwatów przyrody) prowadzony jest nieustannie wyrąb starych drzewostanów w tempie 100-150 tys. metrów sześciennych rocznie. Między innymi dlatego w maju 2010 roku zawieszono już międzynarodowy certyfikat FSC przyznany wcześniej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Zawieszenie to było efektem niezrównoważonego korzystania z zasobów leśnych.


- Planujemy zorganizować happening, by pokazać, jak ciężko jest poruszać się po mieście wózkami dziecięcymi, to prawdziwe utrapienie. Chodzi nam również o zmianę nastawienia pracodawców w przyjmowaniu kobiet do pracy - mówi Katarzyna Tobolska.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,962 Unikalnych wizyt