ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło lubelskie - RSS

Info o nas

Gdzie nas znajdziesz?

Blog koła lubelskiego: Zielony Lublin

Zainteresowanych działalnością partii w regionie zapraszamy do kontaktu z władzami koła lub pisania na adres:

zielonykontakt@zieloni2004.pl

Najbliższe wydarzenia:

Spotkania koła odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, o godz. 18:00

Władze:

Małgorzata Wołoszczuk -przewodnicząca Tomasz Jedrych - przewodniczący Anna Dworak- sekretarz, członek zarządu Paweł Żurek-skarbnik Marek Strużek

Kontakt:

Lublin:
Małgorzata Wołoszczuk-Znamierowska
tel. 793633030
malgorzata.woloszczuk@zieloni2004.pl

Użyteczne adresy:


Proszę przyjąć wyrazy naszej solidarności i poparcia dla Waszego protestu. Od 2 lat kibicujemy Waszej walce przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego bardzo ryzykowną technologią szczelinowania hydraulicznego. Broniąc Waszej wsi, walczycie jednocześnie o prawo do czystego środowiska, do zachowania sposobu życia opartego na rolnictwie, a także o demokratyczne standardy i przejrzyste prawo – czyli o kwestie ważne dla wszystkich Polaków i Polek - napisali przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski do mieszkańców Żurawlowa. Swój list w z wyrazami poparcia przysłał również zielony eurodeputowany José Bové.


"Promowane przez Państwa środowisko postawy ksenofobiczne, mizoginiczne, trans- i homofobiczne są dla Państwa Polskiego i polskiej rodziny bardzo szkodliwe" - pisze Michał Simon z Partii Zieloni.


Nie milkną echa listu naukowców w obronie dyrektorki poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, która na facebook'u nazwała papieża ch.... List podpisała prof. Zofia Kolbuszewska z KUL. Uczelnia wyraziła "ubolewanie" tym faktem, portal fronda.pl domaga się zwolnienia prof. Kolbuszewskiej. Teraz w obronę wziął ją dr Tomasz Kitliński z UMCS i członek Partii Zieloni.


Kitliński: Homofobiczne słowa Wałęsy - grubiaństwo proletariackie czy faszystowskie?


Polska jest podzielona, spolaryzowana klasowo, klasistowska. Demokracja to nie tyrania większości. Nie wolno wykluczać LGBT, feministek, mniejszości narodowych, uchodźców i prekariatu!


"Gaz łupkowy szansą rozwoju Lubelszczyzny?" - pod takim hasłem odbyła się debata w studiu TVP Lublin. W programie wzięli udział eksperci. Reporterzy byli też w miejscach, w których mieszkańcy obawiają się odwiertów i tam, gdzie w wydobyciu gazu łupkowego widzą szansę rozwoju.


Ostatnio kilka razy spytano mnie dlaczego nie napisałem jeszcze nic o uboju rytualnym. Jako członek partii Zielonych, piszący o istotnych dla siebie kwestiach społecznych, powinienem już dawno poruszyć ten temat. Miałem jednak długo z tym problem. Staram się nie przesadzać zazwyczaj z radykalizmem, gdyż poszanowanie różnorodności światopoglądowej jest istotnym elementem mojego/naszego „programu”. W tej sprawie jednak nie mam ochoty, nie umiem być „wyważonym i rozumiejącym”. Przemysłowe zabijanie zwierząt w rzeźni, niezależnie czy dotyczy to „uboju rytualnego”, czy „klasycznego” osobiście uważam za bestialstwo. Zresztą, każde zabójstwo (krzywdzenie) drugiej istoty, nie będące egzystencjalną koniecznością, wzbudza mój silny sprzeciw. Niezależnie czy chodzi o człowieka, czy o zwierze; przemysłową produkcję zwierząt, czy przemoc domową. Polowanie, czy gwałty. Osobiście debatę – zakazać uboju rytualnego czy nie, odbieram trochę w kategoriach debaty w Teksasie nad sposobem dokonywania egzekucji na skazanych na karę śmierci. Krzesło elektryczne, czy zastrzyk trucizny? Co jest lepsze? Odpowiedziec mogę tylko jedno - zniesienie kary śmierci. Dyskusja ta wypadła nam w okresie przedświątecznym, chrześcijańskim adwencie. - pisze na swoim blogu Michał Simon, przewodniczący lubelskich Zielonych.


Od paru dni uczestniczymy w dyskusji na temat patriotyzmu. Co oznacza, czym się charakteryzuje, jakie ma znaczenie – czy w ogóle ma je „dzisiaj”? Skupiamy się w tych rozważaniach nad naszymi postawami i obowiązkami. Jesteśmy, czy nie jesteśmy, a nawet czy powinniśmy być patriotami? Pojawiają się w tej dyskusje uproszczenia i „ślepe uliczki”. - pisze na blogu Michał Simon, przewodniczący lubelskiego koła Zielonych.


- To bardzo niebezpieczna tendencja i prognostyk. Obawiamy się, czy nie jest to próba skanalizowania niezadowolenia społecznego w kierunku przerzucenia niechęci z neokonserwatywnych i neoliberalnych elit rządzących na mniejszości. Nie zapominajmy, że tak rodził się nazizm - kiedy związki zawodowe i skrajna prawica zaczęły tworzyć wspólny front - pisał na swoim blogu na tokfm.pl Michał Simon, przewodniczący lubelskiego koła Partii Zieloni.


Gazeta.pl nie ustaje w euforii podsumowując inwestycje związane z Euro 2012. „I choć w Kijowie wygrała Hiszpania, to prawdziwym wygranym całej imprezy jesteśmy my!” Do tego zestaw ikonografik potwierdzających postawioną tezę. Prezes Kaczyński natomiast stwierdził, że: „W związku z Euro miał być skok cywilizacyjny. Na to liczyliśmy. Skończyło się kompletną klęską” Ten dwugłos nie dziwi, wszak od przeszło dwudziestu lat „jedyna prawdziwa gazeta” i „jedyny prawdziwy prezes” żyją w zupełnie innych rzeczywistościach. Ważniejsza jednak dla mnie jest rzeczywistość w której funkcjonujemy my – normalni Polacy nie mający żadnego interesu w zakłamywaniu obrazu otaczającego nas świata. Czy My „wygraliśmy,” czy „ponieśliśmy klęskę”? - pisze na blogu w TOK FM Michał Simon, przewodniczący koła lubelskiego Zielonych.


Chciałbym się cieszyć na myśl o Euro. Lubię oglądać sport, zwłaszcza w mistrzowskim wykonaniu. Lubię to poczucie plemiennej wspólnoty, które dają wydarzenia takie jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Niestety, tym razem ta radość została mi odebrana - pisze Michał Simon na blogu w portau TOK FM.


Zieloni 2004 krytycznie o przebudowie Ogrodu Saskiego W dyskusji nad przebudowa Ogrodu saskiego w Lublinie zabrało głos lubelskie koło Zielonych 2004. Wystosowało w tej sprawie list otwarty.


List otwarty koła lubelskiego Zielonych 2004 w sprawie przebudowy Ogrodu Saskiego


Stanowisko w obronie Telewizji Trwam może w czwartek przyjąć Rada Miasta na wniosek radnych PiS i jednego radnego PO. – Oczekujemy pracy na rzecz miasta, zamiast tracenia czasu (więc naszych pieniędzy) na tego typu inicjatywy – zareagowali Zieloni 2004.


19 stycznia lubelska rada miasta planuje przyjęcie uchwały potępiającej brak przyznania TV Trwam miejsca w cyfrowym multipleksie. Nie oceniając decyzji KRRiTV pragniemy przypomnieć radnym: jesteście naszymi - mieszkańców Lublina - "pracownikami".
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,208 Unikalnych wizyt