ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło łódzkie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Ewa Kamińska-Bużałek
e-mail
Dawid Dobrowolski
e-mail

Użyteczne adresy:


Ulica regularnie się korkuje, doprowadzając kierowców do szału. Jak rozwiązać ten problem? 50 lat temu, gdy na zachodzie Europy samochód przeżywał swoje złote lata, w Kopenhadze odkryto ze zdumieniem, że — wbrew ludzkiej intuicji — poszerzanie ulic nie pomaga. Wręcz przeciwnie: po kilku miesiącach zatory robią się jeszcze większe. - pisze Tomasz Bużałek z partii Zieloni.


Wojciech Makowski z partii Zieloni o kampanii "Tiry na tory", rowerach i podłódzkich tunelach. Audycja przygotowana przez Akademickie Radio UL


- Łódź wciąż się stara podnieść z potransformacyjnej zapaści. Jest miastem ze sporymi obszarami biedy, dużą polaryzacją społeczną, zdegradowaną architekturą. Ciemne, odrapane ulice i niepewność ekonomiczna musiały się przełożyć na oceny mieszkańców. Nie pomaga też to, że w całej Polsce Łódź kojarzy się z biedą - mówi łódzka aktywistka Hanna Gill-Piątek z Partii Zieloni


- To interwencja w różne obszary życia na terenie przechodzącym kryzys, w którym załamała się lokalna gospodarka. To nie remont, chociaż może on być elementem rewitalizacji. To skoncentrowana interwencja w obszary społeczny, gospodarczy, architektoniczny i wizerunkowy - tłumaczył Wojciech Kłosowski, ekspert od rozwoju lokalnego i członek Partii Zieloni


W ferworze walki o nowoczesność giną łódzkie kioski i bary mleczne - pisze Hanna Gill-Piątek, członkini Partii Zieloni i Krytyki Politycznej.


Hanna Gill-Piątek z Partii Zieloni pisze na czym polega gentryfikacja. Gentryfikacja, czyli jak Off-Piotrkowska zmierza do Paryża


Hanna Gill-Piątek z Zielonych. Teraz obywatelskie inicjatywy, miliony zebranych podpisów i jednoznaczne i stanowcze "nie" rządzących polityków. "Nie" dla referendów w sprawie wieku emerytalnego, sześciolatków w szkołach i nie tylko. Organizacje społeczne i związki zawodowe głośno domagają się zmiany ustawy o referendach. Chcą, by premier, rząd i koalicja nie mogli ich blokować. A jeśli ma do nich dojść - tak jak np. w Warszawie- by nie zniechęcali do udziału.


Piotrkowska nam pięknieje. Każdy skończony fragment jest powodem do uciechy w mediach, szczególnie w sezonie ogórkowym. Wszyscy z zapartym tchem śledzą remont, każde drobne niedociągnięcie jest szeroko komentowane. Chwalimy ławki, na których już można zobaczyć przysiadających przechodniów. Przynajmniej w te mniej upalne godziny. Podobają nam się szersze chodniki.


„Kiedy pensja minimalna pracownika jest wyższa niż wartość jego pracy dla firmy, to zapewne zostanie on zwolniony. A może mógłby wciąż pracować, tyle że za mniej – wyjaśniała Julia, wyróżniona w konkursie Młody Ekonomista zorganizowanym przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich. – Płaca minimalna to jedna z głównych przyczyn bezrobocia w tym kraju”. Mijały lata. Julia wychodziła codziennie ze swojej pracy w call-center, gdzie po zniesieniu dolnej granicy zarobków dostawała 645 zł miesięcznie. Brutto. Oczywiście jeśli koniunktura była dobra. Na nic zdała się nagroda Instytutu Hartmana za projekt demontażu publicznej edukacji. Honorowy dyplom Collegium Balceroviczas, który przyznano jej za śmiały postulat delegalizacji związków zawodowych, smętnie wisiał na ścianie nad dziecinnym łóżeczkiem obok portretu Jana Pawła II. Wszystkie jej wspaniałe sny z młodości wdrożono, choć nie dostała za to ani grosza. Taki był regulamin studenckich konkursów. Za to Polska była wreszcie krajem prawdziwie wolnego rynku, z czego najbardziej cieszył się jej najstarszy syn. „Kiedy skończę 12 lat, mamo, założę własny start-up, a potem sprzedamy go i będziemy milionerami” – marzył nad owsianką, wybierając się do pracy przy sprzątaniu supermarketu. W te dni, kiedy agencja zatrudniała go na jednodniowe zlecenie, był zawsze w dobrym humorze. - nowy felieton Hanny Gill-Piątek w Dzienniku Opinii


Felieton Hanny Gill-Piątek z Partii Zieloni: Pewnie Państwo nie wiedzą, że dwa lata temu Łódź stała się prekursorką wprowadzania nowej dyscypliny sportowej. Po wielu treningach i staraniach w lipcu zeszłego roku rozegrano tu pierwszy w Polsce mecz rugby league, zwanego potocznie rugby australijskim. I to mecz nie byle jaki, bo międzynarodowy, z profesjonalnym brytyjskim zespołem. Nasza drużyna w całości składała się z łódzkich zawodników, wyjątkiem był angielski szkoleniowiec, którego dziadek był Polakiem i z tego powodu chciał zagrać w biało-czerwonych barwach.


Chciałam dziś napisać o moim podwórkowym klubie Magpies, który wprowadza do Polski nową odmianę rugby. I znów muszę to odłożyć, bo ciekawe rzeczy dzieją się w świecie lokalnego, ale o wiele większego sportu. Władze podjęły salomonową decyzję kończącą łódzką stadionową awanturę, którą śledzę z zażenowaniem od kilku miesięcy - apel Hanny Gill-Piątek z Partii Zieloni.


Hanna Gill, Partia Zieloni: - Budując takie arterie, doprowadzimy do sytuacji, że będziemy mieć drogi, ale nigdzie nimi nie dojedziemy, bo nie będzie miasta. To nie jest bitwa o ulicę, ale bitwa o jakość życia w mieście. Robiąc podziemny dworzec z tunelem, staramy się zszyć centrum miasta. W tym samym czasie planuje się budowę czteropasmowej drogi, która ma je podzielić. Namawiam do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Osoby, które graniczą z inwestycją, mają prawo zaskarżyć decyzję środowiskową, ponieważ ich zdanie nie zostało wzięte pod uwagę.


Lud uderza w rządo-terrorystów - felieton Hanny Gill-Piątek.


List do Grobelnego: stop kontenerom! Członkowie i członkinie Partii Zieloni piszą do prezydenta Poznania, w tym: Mikołaj Iwański ( Poznań ), Hanna Gill-Piątek ( Łódź ) i Tomasz Kitliński ( Lublin )


W spadku po ekipie Kropiwnickiego pozostała nam ciężka choroba, którą najkrócej można nazwać misiozą. Nowe Centrum Łodzi traktujemy wyłącznie jako inwestycję wizerunkową, wizytówkę przeznaczoną dla potencjalnych przybyszów.- pisze Hanna Gill-Piątek.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,045 Unikalnych wizyt