ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło katowickie Alternatywa - RSS

Gdzie nas znajdziesz?

Zebranie koła - odbywa się co środę, o godzinie 18.15 w Katowicach, ulica W. Reymonta 20a, kod pocztowy: 40-029.

Zainteresowanych spotkaniem prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy, lub telefoniczny.

Mapa dojazdu

Nasza grupa dyskusyjna: www.groups.google.pl/group/zieloni-katowice

Multimedia

Więcej zielonych filmów

Najbliższe wydarzenia:

Zebranie koła - w każdą środę o godzinie 18.15 ul. W. Reymonta 20a

Zainteresowanych spotkaniem prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy, lub telefoniczny

Władze:

Przewodnicząca
Monika Paca
e-mail

Przewodniczący
Maciek [Psych] Smykowski
e-mail
tel. 603-327-917

Skarbnik
Natalia Libor

Sekretarz
wakat

Rzecznik
wakat

Użyteczne adresy:Małgorzata Tkacz-Janik z Partii Zieloni mówiła, że duża autonomia samorządów, która przyświecała za cel odradzającej się demokracji w Polsce, w tej chwili powoduje patologię. - Na Śląsku istnieją miasta-państwa. Takim miastem powoli odcinającym się od aglomeracji są Gliwice - wskazała. - Nieradzenie sobie samorządów wynika z braku współpracy i komunikacji pomiędzy samorządem gminnym a regionalnym. Obecnie mamy do czynienia z patologizacją, nie tylko na poziomie decyzji administracyjnych, ale i finansowych. Uczestniczę w najgorszej kadencji Sejmiku Śląskiego, jaka stworzyła się odkąd ten poziom samorządu istnieje - mówiła.


- Gdyby zapisać, że 5 proc. pieniędzy na drogi co roku idzie na ścieżki rowerowe, to w ciągu pięciu lat mielibyśmy fajny system tras - proponuje. Radni wstępnie obiecali pomoc. - Pięciu odpisało na apel, ale też jeden zadał pytanie, skąd wiemy, że ludzie będą jeździć tymi ścieżkami. Rzeczywiście nie ma takich badań, ale może warto by je było zrobić- mówi Maciej Smykowski z Partii Zieloni.


Dziś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia powietrza. Zapytaliśmy naszych ekspertów co sądzą o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia węglem w całej Polsce.


- W 2011 roku prezydent obiecywał, że nowe trasy rowerowe mają być od tej pory asfaltowe. Minęły dwa lata od tej deklaracji. A tu całkiem nowa śluza, czyli inwestycja, która miała być oznaką wielkich zmian, już stała się wielkim rozczarowaniem - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


Monika Paca z Partii Zieloni i ze Stowarzyszenia dla Szopienic podkreśla, że władze Katowic wreszcie na poważnie powinny zabrać się za rewitalizację dzielnicy. - Ciągle mówi się tylko o inwestycjach w centrum. Szopienice tymczasem leżą odłogiem. Urzędnicy woleli pozbyć się tutejszej szkoły, zamiast pomyśleć, w jaki sposób jej gmach mógłby być zagospodarowany - kwituje społeczniczka.


- Niedopuszczalne jest szkalowanie polskich Romów, jak każdej grupy etnicznej, która w Polsce ma prawo czuć się bezpiecznie i u siebie. Sprzeciwiamy się temu, co zrobili napastliwi kibice - mówi Maciej Psych Smykowski z Partii Zieloni.


- Cyrk z tresurą dzikich zwierząt powinien być zakazany prawnie, tak zrobiły dawno państwa skandynawskie, a potem najbliższe nam Węgry i Chorwacja - mówi Jacek Bożek, członek Partii Zieloni i szef klubu Gaja. Do tego dąży kampania Cyrk bez Zwierząt. Na razie możemy działać oddolnie, np. do cyrku nie chodzić. Być może cyrkowcy sami zrezygnują z wykorzystywania zwierząt, jeśli takie występy nie będą cieszyły się popularnością.


Nie dziwi fakt, że Pan Marszałek Sekuła ma problem z rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora, mając za kandydata Pana Lesława Nowarę. Jako członkini Rady Programowej Muzeum Śląskiego, Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego, jako gliwiczanka oraz kulturoznawczyni pozwalam sobie zaprotestować przeciw temu niechybnie zbliżającemu się wyborowi - pisze w liście otwartym Małgorzata Tkacz-Janik.


- Ustalono, że budynek z kolegium zostanie przekazany uczelni, a dla biblioteki znajdzie się inne miejsce. Uznano, że w takim mieście jak Gliwice nie będzie z tym problemu, choć nikt wcześniej nie sprawdził, czy rzeczywiście tak się stanie - mówi Małgorzata Tkacz-Janik, radna sejmik z Partii Zieloni.


Partia Zielonych podziela oburzenie członków Polskiego Związku Działkowców. Katowickie Koło Partii Zielonych "Alternatywa" w nawiązaniu do wydarzeń z dnia 5. czerwca 2013 pragnie przedstawić swoje stanowisko w sprawie ogólnopolskiego protestu działkowców.


Bezpieczeństwo energetyczne i klimatyczne było ważnym tematem konwencji wyborczej SLD na Śląsku.


- Podczas warsztatów wspólnie zauważyliśmy, że mnóstwo ludzi bawiących się na Mariackiej oddaje mocz na tyłach deptaku albo pod murami starego dworca w Katowicach. Tam stworzyliśmy prowizoryczne punkty. Oczywiście te toalety są partyzanckie, ale mają przede wszystkim zwrócić uwagę urzędników na to, że miasto jest regularnie obsikiwane i trzeba to zmienić! - mówi Maciej "Psych" Smykowski z Partii Zieloni.


- Połączenie dzielnic południowych z centrum miasta powinno być w Katowicach priorytetem. Tramwaj w tej sytuacji byłby najlepszym rozwiązaniem, bo to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, jakie znam. Komunikacja tramwajowa z pewnością odciążyłaby drogi. Teraz zapchane są ogromną ilością samochodów, które swoimi spalinami zatruwają powietrze - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


"Ta decyzja nie ma uzasadnienia, to jest zwykła polityka cięć, na którą się nie zgadzamy: - o zwolnieniu pana Tomka i studenckich protestach w jego obronie mówi Łukasz Moll.


- Moim zdaniem Katowice mają dwa wielkie problemy do rozwiązania: niska emisja oraz takie zagospodarowanie przestrzeni, aby ludzie mogli się nią cieszyć - mówi Maciej Psych Smykowski, organizator warsztatów i członek Partii Zieloni
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,893 Unikalnych wizyt