ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło gliwickie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Kontakt:

Radna Sejmiku Śląskiego Małgorzata Tkacz-Janik
tel. 0 609 677 874
e-mail
strona www

Władze koła:

Przewodniczący Łukasz Moll
tel. 691 635 260
e-mail
strona www

Przewodnicząca Katarzyna Gąsiorek
e-mail

Skarbniczka Iwona Watała
e-mail

Użyteczne adresy:

Archiwum:


Radna Małgorzata Tkacz-Janik z partii Zieloni, związana m.in. ze środowiskami kobiecymi, wskazała, że gdy w wielu instytucjach – także w rządzie oraz w zarządach spółek – przybywa kobiet, w śląskim samorządzie ich ubywa. - Trudne decyzje zapadają zazwyczaj kosztem tych mniej reprezentowanych (...). Nie dyskutuję ze zmianą polityczną, ale mówię o mechanizmie, który jest w Polsce stosowany - powiedziała radna, według której odwołanie jedynej kobiety z regionalnego zarządu potwierdza, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie parytetów lub kwot w tym zakresie, by wzmocnić reprezentację kobiet.


Małgorzata Tkacz-Janik z Partii Zieloni mówiła, że duża autonomia samorządów, która przyświecała za cel odradzającej się demokracji w Polsce, w tej chwili powoduje patologię. - Na Śląsku istnieją miasta-państwa. Takim miastem powoli odcinającym się od aglomeracji są Gliwice - wskazała. - Nieradzenie sobie samorządów wynika z braku współpracy i komunikacji pomiędzy samorządem gminnym a regionalnym. Obecnie mamy do czynienia z patologizacją, nie tylko na poziomie decyzji administracyjnych, ale i finansowych. Uczestniczę w najgorszej kadencji Sejmiku Śląskiego, jaka stworzyła się odkąd ten poziom samorządu istnieje - mówiła.


Nie dziwi fakt, że Pan Marszałek Sekuła ma problem z rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora, mając za kandydata Pana Lesława Nowarę. Jako członkini Rady Programowej Muzeum Śląskiego, Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego, jako gliwiczanka oraz kulturoznawczyni pozwalam sobie zaprotestować przeciw temu niechybnie zbliżającemu się wyborowi - pisze w liście otwartym Małgorzata Tkacz-Janik.


- Ustalono, że budynek z kolegium zostanie przekazany uczelni, a dla biblioteki znajdzie się inne miejsce. Uznano, że w takim mieście jak Gliwice nie będzie z tym problemu, choć nikt wcześniej nie sprawdził, czy rzeczywiście tak się stanie - mówi Małgorzata Tkacz-Janik, radna sejmik z Partii Zieloni.


- Wraz z delegacją sejmiku byłam ostatnio w Berlinie na konferencji. Odniosłam wrażenie, że moi koledzy nigdy nie widzieli w jednym miejscu tylu kobiet w fachowy sposób zabierających głos np. w temacie zielonej energii. W dodatku wciąż bez skrępowania potrafią skwitować każdy problem: "Bo jesteś blondynką". Nasza rewolucja chyba rozbiła głowę o mur, który próbowałyśmy zburzyć - mówi Małgorzata Tkacz-Janik z Partii Zieloni.


Łukasz Moll ( Partia Zieloni ) : Dlaczego jestem przeciw "strajkowi generalnemu" na Śląsku


Gościem dzisiejszego wydania programu Zadaj Pytanie jest doktor nauk humanistycznych Małgorzata Tkacz-Janik. Gliwiczanka, feministka, nauczycielka akademicka, liderka społeczna i współwłaścicielka gliwickiej restauracji Złoty Osioł. Od 2010 roku radna Sejmiku Śląskiego z listy SLD.


- Oglądaliśmy te drzewa. Rosną nie tylko z dala od ścieżek, ale do niektórych trzeba się przedzierać przez chaszcze - mówił wtedy "Gazecie" Jacek Bożek z Klubu Gaja, członek Partii Zieloni 2004.


31 października w gliwickiej kawiarni Cynamon odbyło się spotkanie reaktywujące działalność koła gliwickiego. Na przewodniczących koła wybrano Łukasza Molla i Katarzynę Gąsiorek. Skarbniczką została Iwona Watała. Do koła gliwickiego należy również przewodnicząca partii Małgorzata Tkacz-Janik. Nowa struktura Zielonych 2004 zrzesza również sympatyczki i sympatyków, a także wolne współpracowniczki i współpracowników.


Koło gliwickie Zielonych 2004 wyraża poważne zaniepokojenie planowaną uchwałą Rady Miejskiej w Gliwicach, w wyniku której nastąpić mają drastyczne podwyżki za opiekę nad dziećmi w miejskich żłobkach.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!
Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski


Brak zintegrowanego i konsekwentnie realizowanego programu rozwoju kolei nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce od 20 lat zabija najbardziej ekologiczną i użyteczną z form transportu, stanowiącą podstawę rozwoju każdej nowoczesnej zrównoważonej gospodarki.
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,211 Unikalnych wizyt