ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło gdańskie - RSS

INFO o nas:

Gdzie nas znajdziesz?

Najbliższe wydarzenia:

aby skontaktować się z Zielonymi wyślij maila na adres: e-mail

Władze:

Przewodniczący koła gdańskiegoAdam Wedman
e-mail

Przewodnicząca koła gdańskiegoElżbieta Śliwowska
e-mail

Użyteczne adresy:


"Panie Premierze, Katastrofa w Fukushimie uświadomiła światu , że przemysł nuklearny jest nieubezpieczalny na handlowych rynkach ubezpieczeń. Wskazuje ona także finansowym rynkom, że odpowiedzialność z tytułu każdego większego wypadku natychmiast spowoduje bankructwo każdego operatora jeżeli koszty nie zostaną uspołecznione. Katastrofa w Fukushimie po raz kolejny potwierdza, że wielkoskalowa energetyka jądrowa nie ma przyszłości. Jest energetyką obarczoną bardzo wysokimi kosztami i stałą tendencją ich wzrostu, a także wysokimi ryzykami z nierozwiązywalnym problemem odpadów. Dlaczego zatem decydujemy się na inwestycję w technologię tak ryzykowną?" - pisze Adam Wedman w liście do Donalda Tuska.


Jeśli mamy stworzyć sensowną politykę energetyczną, która będzie w długofalowym interesie Polski, zapewni niezależność i bezpieczeństwo energetyczne, to jej filarem musi być energetyka odnawialna - napisał Adam Wedman, przewodniczący gdańskiego Koła Partii Zieloni w liście otwartym skierowanym do prezesa Rady Ministrów.


Wolność od atomu prawem człowieka. Wśród protestujących członkowie Zielonych, m.in. Jerzy Niczyporuk i Marek Kryda.


Stanowisko Przewodniczącego Gdańskiego Koła Zielonych w/s Marszu Niepodległości.


4.11.2011r wybrano nowy Zarząd Koła Gdańskiego


- Pragniemy włączyć do debaty władze Gdańska, radnych i ekspertów, aby przeduskotować wszystkie za i przeciw. Jesteśmy również w kontakcie ze związkami zawodymi, które przygotowują ogólnopolskie spotkanie na ten temat - podkreśla Adam Wedman, Przewodniczący Gdańskiego Koła Partii Zieloni.


Nie zniechęciła ich kontrmanifestacja. - Polska to wolny kraj i każdy ma prawo demonstrować. Z tym, że my prezentujemy wspólnotę, a narodowcy przemoc i agresję – mówił Adam Wedman, uczestnik manifestacji, członek Partii Zieloni.


Prawie 60 drzew z ulicy 12 Marca w Wejherowie decyzją starosty Józefa Reszke zostało skazanych na wycięcie. O tym , że planowana jest tak duża wycinka drzew dowiedzieliśmy się od zaniepokojonych tą decyzją mieszkańców Wejherowa i okolic.


Elżbieta Śliwowska, szefowa gdańskiego koła Partii Zielonych 2004, zwróciła uwagę, że "w przypadku gazu z łupków mówi się tylko o korzyściach i nie analizuje się strat".


Dnia 27 września o godzinie 13. w Regionalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku, odbyła się konferencja prasowa Gdańskiego Koła Partii Zieloni oraz Komitetów Antyłupkowych pod nazwą „Tak dla gazu, NIE dla złych rozwiązań”. Gdańskie Koło Partii reprezentowali Elżbieta Śliwowska oraz Adam Wedman - parytetowo rzewodniczący koła oraz komitety antyłupkowe -Pan Hieronim Więcek, prezes Stowarzyszenia Niesiołowice-Węsiory „Kamienne Kręgi”. Na spotkaniu odczytany został list otwarty skierowany do Premiera Donalda Tuska oraz wójtów i burmistrzów polskich miejscowości.


Pan Redaktor Dariusz Ciepiela, W związku z toczącą się dyskusją na łamach portalu wnp.pl wokół problematyki konkurencji cenowej energetyki wiatrowej i jądrowej pozwalamy sobie przesłać nasz głos licząc, że będzie on usłyszany przez czytelników portalu. z wyrazami szacunku Elżbieta Śliwowska, Adam Wedman Przewodniczący Koła Gdańskiego Partii Zieloni 2004


Około 200 osób wzięło udział w Gdańsku w demonstracji przeciwników elektrowni atomowej. Manifestacja zakończyła tygodniowy obóz antyatomowy, który odbywał się przez ostatni tydzień w Lubiatowie (Pomorskie).


13 lipca br wrócił do Warszawy Zielony, antyatomowy autobus z 25 aktywistkami i aktywistami ruchu antyatomowego z 6 krajów: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i Białorusi. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Fundacji Zielony Instytut, Fundacji im. Heinricha Boella a także Green European Foundation. Spotkania odbyły się w Warszawie, Berlinie i Brukseli. Do autobusu wsiedli między innymi reprezentanci Pomorza: przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego "Nie dla atomu w Lubiatowie" oraz członkowie Partii Zieloni 2004 z koła szczecińskiego i gdańskiego. Uczestnikiem autobusu był także Dariusz Szwed, członek Zarządu Partii Zieloni 2004.


Co najmniej 300 osób ma uczestniczyć w szkoleniowo-integracyjnym obozie antyatomowym, który odbędzie się w lipcu w Lubiatowie. Jest to jedna z trzech potencjalnych lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.


‎- Tegoroczna edycja obejmuje trzy miasta: Katowice, Warszawę i Hel. Rozpoczęliśmy w Katowicach, ponieważ przez województwo śląskie płyną dwie najważniejsze polskie rzeki - Wisła i Odra, a skończymy na Helu, tam gdzie rzeka wpada do Bałtyku - powiedział prezes Klubu Gaja i członek Partii Zieloni Jacek Bożek. Więcej w onet.pl
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,904 Unikalnych wizyt