ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło bydgoskie - RSS

Informacje o nas

Gdzie nas znajdziesz?

Profil koła bydgoskiego
w serwisie Facebook
Nasz blog: Zielona Bydgoszcz

Władze koła

Paweł Fischer-Kotowski
przewodniczący koła bydgoskiego e-mail
strona www

Marta Megger
członkini rady koła bydgoskiego e-mail
strona www

Członkinie i członkowie

Mieczysław Feuer strona www
Paweł Fischer-Kotowski strona www
Krystyna Kruczkowska
Błażej Makowski strona www
Marta Megger strona www
Michał Schmidt strona www
Emilia Walczak strona www

Dołącz do nas! Napisz do nas!

Użyteczne adresy

Stowarzyszenie Lambda Bydgoszcz

Krytyka Polityczna - klub w Bydgoszczy

Zielony Instytut

EKOSTRAŻ

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy


Toruńskie koło partii “Zieloni” zaprasza na spotkanie założycielskie Zielonego Klubu Dyskusyjnego. Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są idee zrównoważonego rozwoju, solidarności, ekologii, społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy stworzyć przestrzeń do wyrażania powyższych idei i realizowania ich w praktyce.


Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Poznań wiele mnie nauczył, pozwolił zdobyć doświadczenie, które chciałabym wykorzystać w Bydgoszczy - pisze Marta Megger.


- Kobiety w Bydgoszczy mniej zarabiają, wciąż jest ich za mało w polityce - mówi Paweł Fischer-Kotowski, przewodniczący koła bydgoskiego partii Zieloni 2004.


W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Kobiet bydgoskie koło partii Zieloni 2004 pragnie zwrócić uwagę mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy na temat nierówności między kobietami i mężczyznami w naszym mieście oraz zaapelować do prezydenta i Rady Miasta Bydgoszczy o pilne podjęcie działań zmierzających do poprawienia tej sytuacji.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Grupa polityczna Parlamentu Europejskiego Zieloni/WSE zaprasza na konferencję organizowaną przy wsparciu Europejskiej Partii Zielonych oraz Zielonych 2004: Europa w procesie transformacji Zielone wyzwania polityczne, społeczne i gospodarcze w czasach globalizacji. English text follows.


W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi skażenia Jury Krakowsko-Częstochowskiej 100 tonami odpadów niebezpiecznych oraz skandalicznych warunków zagrażających zdrowiu pracowników, w jakich dokonywano ich „utylizacji”, Zieloni 2004 przypominają o konieczności stworzenia w Polsce "policji ekologicznej" oraz wskazują na konieczność pilnego wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/99/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie ochrony środowiska poprzez prawo karne, co wymaga m.in. nowelizacji przepisów kodeksu karnego i ustawy o ochronie przyrody.


Bydgoscy Zieloni wyrażają zaniepokojenie planami budowy w Bydgoszczy spalarni śmieci oraz sposobem podejmowania decyzji o jej powstaniu. Brak pełnej i rzetelnej informacji oraz efektywnych konsultacji społecznych z mieszkańcami i mieszkankami miasta budzą nasz stanowczy sprzeciw.


W wyborach samorządowych Zieloni wystawili 56 kandydatów i kandydatek w całym kraju. Zebrali łącznie 33 712 głosów i zdobyli 5 mandatów, co oznacza, że aż 10% naszych kandydatów i kandydatek zdobyło mandat. Wyniki poszczególnych osób prezentujemy poniżej.


Obserwuję kwestię wyborów samorządowych od dawna, od frontu i zza kulis, i wszędzie widzę poklepujących się po plecach facetów, każdy każdemu coś załatwia w zamian za coś, i tak wzajemnie się adorują w kółko - Emilia Walczak w rozmowie z Joanną Szwedą.


Polityka kulturalna miasta musi być otwarta, różnorodna i równo traktować wszystkie środowiska - mówi Emilia Walczak, przewodnicząca bydgoskich Zielonych i kandydatka do Rady Miasta.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,033 Unikalnych wizyt