ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło bielskie - RSS

INFO o nas:

Kontakt:

Koordynator regionalny

Wojciech Kłosowski
tel. 512169701,
e-mail
strona www

Użyteczne adresy:

 • Zagłosuj na Zielonych startujących w wyborach: www.wybory.zieloni2004.pl

 • - Cyrk z tresurą dzikich zwierząt powinien być zakazany prawnie, tak zrobiły dawno państwa skandynawskie, a potem najbliższe nam Węgry i Chorwacja - mówi Jacek Bożek, członek Partii Zieloni i szef klubu Gaja. Do tego dąży kampania Cyrk bez Zwierząt. Na razie możemy działać oddolnie, np. do cyrku nie chodzić. Być może cyrkowcy sami zrezygnują z wykorzystywania zwierząt, jeśli takie występy nie będą cieszyły się popularnością.


  Trzeba uświadomić sobie jednak podstawową zasadę: rzeki zawsze będą wylewać. - Powodzie były, są i będą. Bez względu na to, co przy tych rzekach będziemy robili - mówi Jacek Bożek z Partii Zieloni. - Zaczynają się w górach. Jeżeli nie będzie zdrowego lasu, który zatrzyma część opadów, to woda szybciej spłynie i z większą siłą zniszczy wszystko, co napotka na swojej drodze - podkreśla ekolog.


  - To pierwszy tego typu konkurs w Polsce. Każda społeczna inicjatywa związana z rzeką lub lokalnym potokiem, strumieniem czy jeziorem sprawia, że to miejsce przestaje być anonimowe, nieprzyjazne, a staje się rozpoznawalne. Ludzie kojarzą je z przyjemnymi emocjami, chętniej odwiedzają, a dzięki temu zaczynają czuwać nad tym by utrzymywać tam czystość i porządek. Myślę, że jest mnóstwo ludzi, którzy mają wiele niesamowitych pomysłów na promocję rzek i potrafią to wykorzystać. Konkurs nagłośni te przykłady, doceni tych ludzi i mam nadzieję, pociągnie do tego innych - wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


  Projekt Klubu Gaja "Jeszcze żywy KARP" zdobył wyróżnienie w kategorii Kampanie organizacji pozarządowych. Wywiad z Jackiem Bożkiem, prezesem Klubu Gaja i członkiem Partii Zieloni.


  Jajko- symbol życia. To ono będzie królowało na polskich stołach w Wielkanoc. Jak mówi ekolog Jacek Bożek, prezes stowarzyszenia "Klubu Gaja i członek Partii Zieloni " Polacy kupują jajka świadomie. Jego zdaniem, to jedna z nielicznych konsumenckich kampanii, która odniosła taki sukces. "Wiemy, że jajko z 0 (zerem) na skorupce pochodzi z chowu ekologicznego, a 3 (trójka) od kury, która żyje w klatce"- mówi Bożek. "Klub Gaja" od lat namawia nas do zwracania uwagi na to, co kupujemy. "Ekologom dostawało się trochę po głowie za to, że walczyli o lepszy byt kur w klatkach, mówiono że ceny jajek wzrosną. Tymczasem teraz ceny gwałtownie spadły, jaja są tańsze"- mówi członek Zielonych.


  - Tradycja tzw. ryby w wannie to postkomunistyczny zwyczaj niedoborów do którego się przyzwyczailiśmy. Żadna inna ryba przed świętami nie jest ciągana przez nas do łazienki i tłuczona młotem po głowie w imię świeżości mięsa - mówi Jacek Bożek, Partia Zieloni 2004, Klub Gaja.


  Jacek Bożek, szef Klubu Gaja i członek Partii Zieloni 2004, mówi, że co czwarte zgłoszenie okazuje się właśnie efektem sąsiedzkich lub rodzinnych porachunków. Ekolog wspomina, jak kiedyś wszyscy działacze organizacji zostali postawieni na równe nogi dramatycznym zgłoszeniem o maltretowanych koniach. Pojechali na miejsce, myśląc, że zwierzęta trzeba będzie natychmiast stamtąd zabrać, żeby uratować im życie. Ale prawda okazała się zupełnie inna. Otóż w jednym domu mieszkają dwie spokrewnione ze sobą rodziny.


  - Oglądaliśmy te drzewa. Rosną nie tylko z dala od ścieżek, ale do niektórych trzeba się przedzierać przez chaszcze - mówił wtedy "Gazecie" Jacek Bożek z Klubu Gaja, członek Partii Zieloni 2004.


  Już po raz trzeci Klub Gaja ogłasza ogólnopolski konkurs na Drzewo Roku. — Szukamy drzew z opowieścią, drzew, które pobudzają wyobraźnię i jednoczą ludzi — wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja i członek Partii Zieloni 2004.


  - Dziesiąta edycja Święta Drzewa to znakomita pora do składania życzeń, ale też bardzo wielu podziękowań. Należą się one wszystkim, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób przyłożyli rękę do tego programu, ponieważ oznacza to, że przyłożyli rękę do jego kształtu, poparli jego ideę. To bardzo proste przesłanie: chrońmy i sadźmy drzewa, które są ogromnym skarbem nas wszystkich - podkreślił Jacek Bożek założyciel i prezes Klubu Gaja, członek Partii Zieloni 2004.


  Matka źrebaka, Drumla, przez 14 lat była wykorzystywana do ciężkich prac gospodarczych. Miała trafić do rzeźni. Klub Gaja wykupił konia i przekazał go Zespołowi Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. - Jeździectwo, prowadzone specjalnymi technikami terapii, usprawnia pracę mięśni chorych dzieci, poprawia ich poczucie równowagi i pewności siebie - tłumaczy Jacek Bożek, szef Klubu Gaja. To nie jedyny uratowany prze ekologów koń przekazany tej placówce, do sosnowieckiej szkoły trafił także ogier Atlantyk.


  Jacek Bożek, znany ekolog, członek Zielonych i szef Klubu Gaja: - Nie ma już sensu dyskutować nad tym, czy klimat się ociepla, bo to, czego jesteśmy świadkami, to wystarczające dowody. Człowiek jest sam sobie winien, przez dziesięciolecia emitował trujące substancje do atmosfery. A dzisiaj wciąż wiele osób udaje, że nic się nie stało. Musimy po prostu przyzwyczaić się do nowych warunków. Więcej: Gazeta Wyborcza Katowice: Co się dzieje z pogodą? Czekają nas upały, trąby powietrzne i huragany


  Witamy na stronie wyborów parlamentarnych 2011 partii Zielonych 2004. Będziemy tutaj na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach wyborczych do dnia wyborów - 9 października!


  Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


  Witamy na stronie informacyjnej II Letniego Uniwersytetu Zielonych organizowanego w Słubicach i Frankfurcie n/Odrą 8-11 września 2011 przez Grupę Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, Związek 90/Zielonych z Niemiec oraz Zielonych 2004 z Polski
  Strona 1 z 3 1 2 3 >
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,642,938 Unikalnych wizyt