ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Klimat - RSS

O kampanii:

Kampania "Zatrzymaj zmiany klimatyczne" to kampania promująca zielone rozwiązania w gospodarce i zrównoważony rozwój oraz ochronę globalnego klimatu. Kampania ta wskazuje na potrzebę globalnej solidarności oraz współpracy krajów Północy i Południa w ograniczaniu szkodliwych zmian klimatu.

Stop Climate Change campaign of the Poland's Green Party.

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Beata Nowak
tel. 504 617 485
e-mail
strona www

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Ludwik Tomiałojć
e-mail
strona www

Górny Śląsk:

Małgorzata Tkacz-Janik
tel. 609 677 874
e-mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linki:

Jak mówi Marek Kryda, w Litowie i w wielu innych miejscowościach w Polsce władze samorządowe nie mają właściwie nic do powiedzenia jeżeli przychodzi inwestor i mówi, gdzie dokona odwiertu. - Wójt ma raptem dwa tygodnie na zapoznanie się z tym wnioskiem i może to tylko zatwierdzić – mówi ekspert. Nie może tego oprotestować, nie może nawet pytać dlaczego tu a nie gdzie indziej będą prowadzone wiercenia – podkreśla Marek Kryda z partii Zieloni.


- Technologia szczelinowania hydraulicznego dla wydobycia gazu łupkowego jest naszym zdaniem niebezpieczna dla ludzi i środowiska. Do rozszczelniania łupków używa się substancji chemicznych i część z nich jest szkodliwa dla zdrowia, co potwierdziły raporty wydobycia gazu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych. Wskazujemy także, że do jednego odwiertu technologią szczelinowania hydraulicznego potrzeba ogromnych ilości wody, a Polska nie posiada tak dużych zasobów wodnych – wyjaśniała w PR24 Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii Zieloni.


Adam Ostolski przewodniczący Partii Zieloni jest jeszcze bardziej krytyczny . - Jestem zdruzgotany wynikiem tego szczytu. Negocjacje klimatyczne coraz bardziej przypominają paradoks o Achillesie, który nie może dogonić żółwia. Dyplomaci z całego świata zjechali się do Warszawy, żeby w końcu umówić się, że będą dalej ze sobą rozmawiać. Nie potrzebujemy dalszych rozmów , tylko konkretnych zobowiązań! Ludzie w takich krajach jak Filipiny już dziś płacą za opieszałość rządów swoim życiem - kwituje.


Rząd Donalda Tuska z perfidią sabotuje rozwój zielonej energii w Polsce i forsuje inwestycje, które będą pogłębiać nasze uzależnienie od węgla. Niestety, za to krótkowzroczne myślenie rachunek będzie musiało zapłacić całe społeczeństwo - tłumaczy Adam Ostolski z Partii Zieloni.


Zielony Okrągły stół W niedzielę do rozmów o ochronie klimatu zasiedli Zieloni i przedstawiciele związków zawodowych. To, że musimy prowadzić politykę klimatyczną i dostosować naszą energetykę do wyzwań XXI wieku nie ulega wątpliwości. Pytanie jak to zrobić, aby nie odbiło się to negatywnie na świecie pracy i polityce społecznej - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


- Zmiany klimatyczne są bardzo poważnym problemem – to największe wyzwanie, z jakim świat kiedykolwiek się zmagał. Podniesienie poziomu wód w ocenach jest realnym problemem, który nie jest w perspektywie tysięcy lat. Już pod koniec obecnego wieku może podnieść się nawet o 5 metrów. To oznacza, że Polska także ucierpiałaby z tego powodu – powiedziała w PR24 Ewa Sufin - Jacquemart z Fundacji Strefa Zieleni i Partii Zieloni.


Przewodnicząca zgromadzenia Ewa Sufin-Jacquemart z Partii Zieloni podkreśliła, że marsz ma charakter pokojowy. Manifestujący mają transparenty z hasłami: Ogrzejcie swoje głowy, nie klimat", "Nie dla zmian klimatu", "Sprawiedliwość i pozytywna energia dla wszystkich", skandują: "Zmieńcie system, a nie klimat!". Na czele pochodu niosą dmuchany globus.


Rozmowa z Adamem Ulbrychem z opolskiego koła Partii Zielonych. Adam Ulbrych: - W sprawie ochrony klimatu nie mamy czystego sumienia


- Doceniam to, co Piotr Duda robi jako lider związków dla praw pracowniczych, ale "S" nie może być partnerem dla ruchu, który tworzą ugrupowania przeciwne wszelkim zdobyczom ruchu pracowniczego, np. Unia Polityki Realnej - mówi Kolmasiak z Zielonych.


- Ryzyko działania tam, co pokazuje ostatni przypadek aresztowania 30 działaczy, jest wielokrotnie większe niż w krajach demokratycznych - wyjaśnił Radosław Gawlik ze Stowarzyszenie "Eko-Unia" i Partii Zielonych.


- Zupełnie niezrozumiałe są powody, dla których rząd wyrzucił do kosza efekt trzyletnich prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii i powołał wąski zespół, który opracował nowe założenia bez konsultacji ze środowiskiem producentów energetyki odnawialnej - powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.


- Wygląda na to, że skoro poziom pyłu jest wysoki już w październiku, to zima będzie dla opolan czasem niebezpiecznym dla zdrowia. Każdy z nas powinien zatem stosować środki indywidualnej ochrony, całkiem poważnie mówię o maseczkach, kominiarkach itp. oraz niewychodzeniu z domu w dniach smogowych - przekonuje dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


Marcin Pliszczyński z Partii Zieloni na akcji 1 z 30. "Wszyscy jesteśmy członkami tej załogi" - to hasło akcji solidarnościowej z 30-osobową załogą statku "Arctic Sunrise" zatrzymaną w Rosji. Od 6.34 minuty


Dziś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia powietrza. Zapytaliśmy naszych ekspertów co sądzą o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia węglem w całej Polsce.


- Pomysł zakazu ogrzewania mieszkań i domów węglem jest dobry. Mówi się o węglu jako o najtańszym paliwie, kompletnie nie uwzględniając ubocznych kosztów jego używania, na przykład negatywnych skutków dla zdrowia- mówi Radosław Gawlik z Partii Zieloni.
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,650,826 Unikalnych wizyt