ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Kinga Dunin - RSS

Kinga Dunin

e-mail
Strona www
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członkini Krajowego Sądu Koleżeńskiego. Publicystka, krytyk literacki, socjolożka. Szczególna postać w polskim życiu publicznym, znana z jasnych i niezłomnych poglądów. Autorka licznych publikacji ("Karoca z dyni" - nominacja do Nagrody Literackiej Nike w 2001 r.). Podpora i ostoja Zielonych :-)))

+ Więcej


Należy do:

"Dla mnie Zieloni to ludzie, którzy na co dzień realizują swój program, w takim zakresie, w jakim jest to możliwe. Dostrzegają sprawy małe, lokalne, choć – przepraszam za slogan – myślą globalnie. I za to cenię ich bardziej niż za program i hasła. Zieloni to też mentalność i styl życia. Czy w Polsce już rozpowszechnione na tyle, żeby mieć swoją poważną polityczną reprezentację? Szczerze mówiąc, wątpię, ale zakładam, że w kiedyś będzie lepiej". - pisze w felietonie w "Dzienniku Opinii", Kinga Dunin.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Komitet Obywatelski „Czas na Kobiety” został oficjalnie zarejestrowany 23 września 2009r i nabył osobowość prawną. Inicjatywa Obywatelska pozwala zbierać podpisy WSZĘDZIE z wyjątkiem obiektów i instytucji zmilitaryzowanych. Ruszyła wielka, ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy! Zieloni aktywnie włączają się w tę akcję!


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Z ogromną radością i dumą informujemy, że trzy członkinie Partii Zieloni 2004, Kinga Dunin, Małgorzata Tkacz-Janik oraz Olga Tokarczuk zostały nominowane przez „Wysokie Obcasy” do tytułu Polka Roku 2008!


29 czerwca, w piątek zapraszamy na spotkanie wokół "Przewodnika lewicy" w Klubie "Krytyki Politycznej" w Łodzi.


Przegląd kandydatek i kandydatów różnych komitetów do Rady m.st. Warszawy w "Gazecie Stołecznej". Z listy KW Zieloni - Krystian Legierski, Robert Leszczyński, Adam Ostolski, Kinga Dunin i Anka Baumgart.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,959 Unikalnych wizyt