ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Kazia Szczuka - RSS

Kazimiera Szczuka

e-mail
Strona www
Strona www 2
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Działa w kole warszawskim; krytyczka literacka, publicystka feministyczna, autorka ważnych książek. Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN, wykłada na warszawskich Gender Studies.

+ Więcej


Należy do:

- Przechodzą mnie ciarki, jak to czytam, a wiem, że tak jest - powiedziała Kazimiera Szczuka, członkini Zielonych 2004 i Krytyki Politycznej, dodając, że to skutek tego, że marihuana, jako substancja nielegalna, jest kupowana od dilerów. - Gdyby była prohibicja i młodzież, żeby się napić piwa, kupowałaby nie wiadomo co, bimber pędzony przez samego szatana, to byłoby to równie przerażające, jak to, co dziś się dzieje z trawką - stwierdziła Szczuka.


Kazimiera Szczuka z Partii Zieloni 2004 stwierdziła, że krytyka konwencji przez Kościół "to bardzo przykra sytuacja". - Wyszło na to, że Kościołowi jest to obojętne. Przemoc wobec kobiet, wobec dzieci, to zło znika. Ponieważ w tym dokumencie jest zapis, w którym mówi się, że powinno zapobiegać się mechanizmom, które ugruntowują przesądy dotyczące niższości kobiet. Przesądom, które są kulturowe, religijne. Na to słowo religijne Kościół zareagował – powiedziała.


Według Kazimiery Szczuki, Kościół katolicki popsuł świąteczny, "pogodny nastrój", zabierając głos w sprawie konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. - Ludzie zaczynają wyławiać, że może bicie nie jest takie złe. Jesteśmy na poziomie, że Kościół życzyłby sobie takiego porządku, jaki znamy z literatury ubiegłych wieków. Noś kobieto swój krzyż - mówiła publicystka i członkini Partii Zielonych 2004 w TOK FM.


W audycji "Sterniczki” Anna Grodzka z Ruchu Palikota, Kazimiera Szczuka z Instytut Badań Literackich PAN, Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii Zieloni 2004, komentowały najważniejsze wydarzenia polityczne z zeszłego tygodnia.


13/11/2012
Szczuka u Lisa
Kazimiera Szczuka. - Myślałam, że w tym roku będzie inaczej. Jakby wcześniej nie zatrzymano autokarów, byłoby jeszcze gorzej. Ta horda kibolska, która się rzuca na policję. Ja tego nie rozumiem. Być może ci ludzie dobrej woli, którzy idą w tym marszu też tego nie rozumieją - mówiła. Więcej na wyborcza.pl


13/11/2012
Szczuka u Lisa
Kazimiera Szczuka. - Myślałam, że w tym roku będzie inaczej. Jakby wcześniej nie zatrzymano autokarów, byłoby jeszcze gorzej. Ta horda kibolska, która się rzuca na policję. Ja tego nie rozumiem. Być może ci ludzie dobrej woli, którzy idą w tym marszu też tego nie rozumieją - mówiła. Więcej na wyborcza.pl


Będzie pełno potłuczonych butelek, zdemolowanych przystanków, ludzi zarażonych chorobami wenerycznymi i kobiet przywiezionych do seksusług - mówiła Kazimiera Szczuka w PR1 Polskiego Radia o Euro 2012 w Polsce. Więcej na wiadomosci.gazeta.pl


Kazimiera Szczuka, członkini Zielonych, nie zostawia na protestujących suchej nitki. - Fali solidarności z lekarzami nie będzie. Nie chcę generalizować i robić przykrości wspaniałym lekarzom, ale coś niedobrego dzieje się z tym środowiskiem. Wystarczy pamiętać jak zostały podzielone nadwyżki z kontraktów NFZ. Wszystko dostali lekarze. Nie wiem dlaczego, ale to środowisko zatraciło coś ze swojego etosu - mówiła w Poranku Radia TOK FM. I podkreślała, że lekarze krytykując ustawę refundacyjną używają "całkowicie egoistycznych" argumentów. - Lekarze nic na siebie dodatkowo nie wezmą. Oprócz pieniędzy - stwierdziła publicystka i krytyczka literacka. Fragmentów audycji możesz wysłuchać na stronach TOK FM


- Mnie jest naprawdę przykro. Ta ideologia skrajnej prawicy to jedyna oferta, jaką dostają ubożsi ludzie, młodzi z blokowisk od systemu edukacji i od państwa. To jest tez nasza odpowiedzialnośc - prodemokratycznego mainstremu.


- Słuszne jest protestowanie przeciw seksistowskim reklamom i zajmowanie się równym traktowaniem i niedyskryminacją, ale minister Radziszewska po prostu nie spełniła żadnych oczekiwań w tych kwestiach - mówi w rozmowie z TOKFM.pl Kazimiera Szczuka.


Ceny przedszkoli i żłobków to - poza okresem kampanii - nudny dla posłów i samorządowców temat. (...) Rodzicielstwo staje się przedsięwzięciem dla zamożnych, a tych w skali kraju nie ma tak wielu. I koło się zamyka. Mam nadzieję, że do Sejmu wejdzie teraz więcej kobiet, które takich kwestii nie będą zostawiać na ostatnią chwilę.


Kazimiera Szczuka spiera się ze Zbigniewem Girzyńskim. Zobacz wideo.


Działaczka Zielonych 2004 o antysemityzmie w Polsce.


Na pytanie, czy myć ręce czy nogi, czy walczyć o postulaty ekonomiczne czy o obyczajowe, czy o świeckie państwo czy o Puszczę Białowieską, nieodmienne należy odpowiadać – o wszystko.


Program II Kongresu Kobiet
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,638,828 Unikalnych wizyt