ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Katarzyna Tobolska - RSS

Katarzyna Tobolska

e-mail
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Psycholożka, feministka, agnostyczka, Olsztynianka. W Zielonych od 2006 roku.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Katarzyna Tobolska, psycholożka, działaczka partii Zieloni 2004, feministka. W 2010 roku współorganizowała pierwszą w Olsztynie manifę. Teraz startuje z 14. miejsca listy SLD.


Lewicy zabrakło znanych kandydatek, może poza Katarzyną Tobolską z Zielonych 2004, która w czasie ostatnich wyborów prezydenckich w Olsztynie zaprotestowała przeciwko kandydaturze Czesława Małkowskiego, oskarżanego o gwałt.


Bardzo liczę, że Olsztyn tym razem dobitnie pokaże panu Małkowskiemu, że nie chce jego rządów. Ja osobiście takiemu stylowi sprawowania prezydentury mówię stanowcze NIE - pisze do "Gazety" Katarzyna Tobolska.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


- Planujemy zorganizować happening, by pokazać, jak ciężko jest poruszać się po mieście wózkami dziecięcymi, to prawdziwe utrapienie. Chodzi nam również o zmianę nastawienia pracodawców w przyjmowaniu kobiet do pracy - mówi Katarzyna Tobolska.


Katarzyna Tobolska z ugrupowania Zieloni 2004 dodaje, że kolejną osobą, której brak na scenie politycznej będzie szczególnie widoczny, jest Grażyna Gęsicka. - To wybitna minister rozwoju regionalnego [w rządzie PiS-u - red.] - tłumaczy. - Za jej czasów resort pracował szczególnie sprawnie, a fundusze unijne doczekały się profesjonalnego zarządzania. Więcej - na olsztyńskich stronach GW.


Ale uczestnicy "Manify" mówili też o prawach dla innych mniejszości i grup społecznych, np. apelowali o prawo dziedziczenia dla partnerów tej samej płci czy podwyżki dla pielęgniarek. Entuzjazm wzbudziły nawoływania, aby odwołać ze stanowiska Elżbietę Radziszewską, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania i zastąpić ją bardziej kompetentną osobą. - Dosyć tego, żeby za naszymi plecami decydowali o nas politycy i biskupi - komentowała Katarzyna Tobolska. Więcej - na olsztyńskich stronach Gazety Wyborczej.


- Przede wszystkim należałoby przeprowadzić audyt równościowy, aby sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja kobiet i mężczyzn - tłumaczy Katarzyna Tobolska z Zielonych 2004. - Pełnomocniczka mogłaby np. opiniować budżet po to, aby sprawdzać, jakie wydatki i inwestycje przynoszą korzyści przede wszystkim mężczyznom, jakie kobietom, i czy ich ilość jest porównywalna. Więcej - na olsztyńskich stronach Gazety Wyborczej.


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Wiadomosci KlimatyczneZ okazji Szczytu Klimatycznego Zieloni 2004 wydadzą specjalną gazetę Wiadomości Klimatyczne. Będzie ona rozdawana bezpłatnie uczestnikom konferencji oraz licznych wydarzeń klimatycznych odbywających się w grudniu w Poznaniu. Prezentujemy spis treści pierwszego numeru.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,640,402 Unikalnych wizyt