ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Jerzy Masłowski - RSS

Jerzy Masłowski

Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

(ur. 1960) – poeta, autor tekstów piosenek, prozaik, dziennikarz.

Debiutował w 1983 roku reportażami o tematyce społeczno – obyczajowej drukowanymi m.in. w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Kurierze Polskim”, „Antenie”. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Okay” (pismo mniejszości seksualnych).

+ Więcej


Należy do:

Polecane strony:

http://zawleczka.com.pl/ - Grupa Zawleczka
Z Jerzym Masłowskim, artystą i prezesem fundacji „Zielone Światło”, oraz innymi członkami fundacji rozmawia Agata Czarnacka. Masłowski: Krótko powiedziawszy – w moim odczuciu sąd założył kaganiec nie tylko na twórców, nie tylko na artystów, ale praktycznie na każdego obywatela. Praktycznie jakakolwiek krytyka koncernu może się spotkać właśnie z takimi reakcjami – pozwem o naruszenie dóbr osobistych. I jest w stanie każdego doprowadzić do ruiny finansowej. To już będzie wystarczającym powodem, żeby określone środowiska nie protestowały...


Allegro twierdzi, że postawiłem ich firmę w złym świetle, ale przecież oni sami stale to robią, pozwalając na sprzedaż przedmiotów propagujących totalitaryzm - mówi Jerzy Masłowski,


23 maja przed warszawskim sądem odbędzie się kolejna odsłona procesu, w którym stronami są Serwis Aukcyjny Allegro i Fundacja „Zielone Światło”. Sąd będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, jak daleko może sięgać prowokacja artystyczna. Wyrok w tej sprawie zadecyduje o granicy krytyki korporacji przez obywatela.


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Jerzy Masłowski, literat, plastyk i działacz społeczny, pozwany przez Allegro współautor pomysłu przerobionego logo: - Sąd wziął pod uwagę interes materialny korporacji, a w ogóle nie zainteresował się interesem publicznym.


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Portal od dłuższego czasu ignoruje apele, ale błyskawicznie zareagował na akcję artystów z grupy Zawleczka, którzy przerobili logo Allegro, zastępując litery "ll" znakiem "SS". Przerobione logo zostało wydrukowane na kilku tysiącach pocztówek, które były rozdane w zeszłą niedzielę z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem. Prawnik Allegro natychmiast rozesłał pismo, w którym żąda usunięcia pocztówki ze stron internetowych i grozi sądem za naruszenie dóbr osobistych. - Pisaliśmy protesty do Allegro - ignorowali nas. Pocztówka była prowokacją - mówi Jerzy Masłowski z Grupy Zawleczka. Więcej - na stronach portalu gazeta.pl


Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,960 Unikalnych wizyt